نمناک سرگرمیدیدنی ها عادت عجیب ساکنین شهر اشباح + تصاویر
شهر اشباح ، عکس شهر اشباح
مردم روستایی در ویتنام سالانه ده ‎ها هزار دلار را خرج قبرهای گران قیمت می کنند و این در حالیست که خود ساکنین در خانه هایی ساده زندگی می کنند.

 قبرهای گرانقیمت و مجلل ساکنین یک شهر

دیدگاه و رسم و رسوم هر کشوری اهالی و ساکنین آنجا را ایجاب به انجام کارها و عادتهایی می کند که بسیار عجیب و در عین حال باورنکردنی هستند.

مردم روستایی در ویتنام سالانه ده ‎ها هزار دلار را خرج قبرهای گران قیمت می کنند. در حالی که ساکنین "شهر اشباح" خود در خانه هایی ساده زندگی می کنند، اقوام مرحومشان در آرامگاه های لوکس و مجللی در همسایگی شان زندگی می کنند!

مسافران جدید روستای "آن بانگ" ویتنام از سازه های به شدت مجلل، زیبا و رنگارنگ این روستا به وجد خواهند آمد. البته در مدتی کوتاه متوجه خواهند شد که این سازه ‎ها متعلق به مردگان روستا است و نه ساکنین زنده!

کلودیو سیبر، عکاس، پس از شنیدن روایت یکی از دوستانش به آن منطقه سفر کرد و تصمیم گرفت که از آن عکاسی کند.

وی می گوید:«شهر قدیمی هوئه در ویتنام به خاطر تاثیرپذیری از معماری چینی شهرت دارد. در مورد گورستان آن بانگ نیز باید گفت که تقریبا 90 درصد ساکنین روستا اقوامی را در خارج از ویتنام دارند که مبالغی را از آن ها دریافت می کنند ولی اغلب آن پول صرف ساخت آرامگاه می شود. آن ها برای اجداد خود و همچنین اعضای زنده خانواده هایشان نیز مقبره های بسیار لوکس و مجلل می سازند. این در حالی است که خانه های روستایی ها ساده باقی مانده است. مرگ در فرهنگ ویتنامی اتفاقی بسیار مهم است. آن ها برای حیات پس از مرگ خود سرمایه گذاری می کنند و بر این باورند که هر آنچه در این دنیا دارید، در دنیای دیگر نیز خواهید داشت.»

گرچه میانگین درآمد سالیانه ویتنامی ها حدود 2000 دلار است، ولی روستایی ها سالانه حدود ده ها هزار دلار برای ساخت آرامگاه های زیبا برای عزیزانشان خرج می کند. ساخت آرامگاه حتی ممکن است پیش از مرگ آن ها آغاز شود.

حکومت کمونیستی ویتنام اساسا به بی خدایی اعتقاد دارد. با این حال اما بسیاری از مردم به قدرت ارواح و اجدادشان اعتقاد دارند. مقبره های گورستان "آن بانگ" به سبک های معماری خاص از جمله بودائیسم، تائویسم، کاتولیسیزم، ویتنامی، چینی و حتی غربی ساخته شده اند.

سیبر در ادامه افزود:«می توان این گورستان را با دیگر گورستان های جادویی مقایسه کرد. مانند همان گورستانی که دو سال پیش در نیو اورلینز دیدم. گورستان آن بانگ ترسناک یا ناراحت کننده نیست. اتفاقا می توان به اهمیت مرگ نزد در سنت ویتنامی ها پی برد. گورستان ها زیبا و رنگارنگ هستند. سازه های شامل شیر سنگی و اژدها که با ماسه سفید ساخته شده اند. برخی از آرامگاه ها آنقدر بزرگ هستند که شبیه یک عمارت به نظر می رسند.»

در ساخت بسیاری از آرامگاه ها از مقبره های پادشاهان نِگویِن در شهر هوئه (محل دفن بسیاری از پادشاهان امپراتوری نگوین) و همچنین از عمارت "قلعه سلطنتی الهام گرفته شده است.

کلودیو می گوید:«وقتی به آنجا سفر کرده بودم، فقط من و چند باغبان بودیم. آن بانگ جای چندان توریستی نیست. اما "هیات فرهنگ و هنر ویتنام" شهر هوئه تصمیم گرفت تا این گورستان را به مکانی توریستی تبدیل کند. هر چند در حال حاضر فقط چند آژانس گردشگری در شهر هوئه این گورستان را مد نظر قرار می دهند.»

 
شهر اشباح
 
شهر اشباح
 
شهر اشباح
 
شهر اشباح
 
شهر اشباح
 
شهر اشباح
 

شهر اشباح

عادت عجیب ساکنین شهر اشباح + تصاویر

عادت عجیب ساکنین شهر اشباح + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 9
برگرفته از دمادم - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 6 3
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف