نمناک سرگرمیدیدنی ها مکان های زیبا و عجیب شهر دبی + عکس
شهر دبی ، دیدنی های شهر دبی
دبی مکان های دیدنی زیادی دارد، در این مطلب قصد داریم به همراه شما گشتی بزنیم در عجایب هفت گانه شهر دبی.

عجایب هفت گانه شهر دبی

دبی یکی از شهرهای کشور امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب کشور ایران و در پیرامون خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار دارد. دبی بزرگ ترین شهر کشور امارات نیز می باشد. نخستین اشاره های تاریخی در دبی از سال 1095 میلادی ثبت شده است و نخستین نشانه های شهرسازی در دبی به سال 1799 برمی گردد.

دبی در سال1833 به دست شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنیان نهاده شد. جایگاه جغرافیایی مهم این شهر، باعث شد تا درقرن بیستم به یک بندر مهم تبدیل شود.

در سال 1966 و با کشف نفت در دبی، دبی و کشور قطر تصمیم به راه اندازی یک واحد پولی جدید بنام «مجلس نقد قطر و دبی»، به جای «روپیهٔ خلیج» که پیش از این پول رایج بود گرفتند. کشف نفت منجر شد تا کارگران خارجی برای کار در این شهر به سرعت به آن نقل مکان کنند به طوری که در مدت بسیار کوتاهی 300 درصد به جمعیت آن افزوده شد و آن را به یکی از منابع مهم جهانی نفت تبدیل کرد.

این شهر مکان های دیدنی زیادی دارد، در این مطلب همراه ما باشید تا گشتی بزنیم در عجایب هفت گانه شهر دبی.

دیدنی های عجیب در شهر دبی:

7- برج دبی:بلندترین ساختمان در جهان

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

این برج بخشی از پروژهٔ 2 کیلومتر مربعی به نام «مرکز شهر دبی» است که در خیابان دوحه واقع شده. این ساختمان در سال 2006 توسط آدریان اسمیت در شرکت SOM طراحی شده است. این شرکت عهده دار مهندسی ساختمان، معماری و مهندسی مکانیک برج دبی هم هست. جمع هزینه های این پروژه به 4 میلیارد دلار آمریکا می رسد و هزینهٔ کل پروژهٔ «مرکز شهر دبی» بالغ بر 20 میلیارد دلار است. شکل این بنا از یک گل صحرایی بومی دبی الهام گرفته شده است که در طراحی های تزئینی اسلامی هم دیده می شود؛ اما علاوه بر این یک دلیل مهندسی هم دارد. شکل فنر مانند این ساختمان باعث می شود در قسمت های فوقانی حجم بنا کمتر شده و در نتیجه استحکام آن بیشتر شود. این برج موارد استفادهٔ اداری، تجاری و تفریحی دارد.

6- جزیرهٔ نخل:جزیره های دست ساز به شکل نخل

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

این جزیره ها بزرگ ترین جزیره های مصنوعی در جهان هستند. این پروژه توسط یک شرکت هلندی که در استخدام شرکت عربی نخل است انجام شده. این سه جزیره به نام های نخل جمیره، نخل جبل علی و نخل دیرا هستند. این پروژه کمی دورتر از ساحل کشور امارات و در خلیج فارس واقع شده و 520 کیلومتر به ساحل شهر دبی خواهد افزود.

برای ساخت دو جزیرهٔ اول از 100 ملیون متر مکعب و برای نخل دیرا از یک میلیارد متر مکعب سنگ و خاک استفاده می شود. همهٔ مواد ساختمانی از داخل امارات تأمین می شود و در پایان پروژه بیش از 100 هتل مجلل، ویلا و آپارتمان های ساحلی، اسکله های تفریحی، پارک های آبی، رستوران، مراکز خرید و باشگاه های ورزشی در این سه جزیره وجود خواهد داشت. این پروژه تا 10 سال آینده تکمیل خواهد شد.

5- دبی لند:بزرگ ترین پارک تفریحی در جهان

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

این مجموعه با وسعتی دو برابر دیزنی لند، بزرگ ترین مجموعهٔ تفریحی در جهان خواهد بود. این پارک یک شهر کامل با 6 بخش موضوعی خواهد بود:
دنیای جاذبه و تجربه در 13 کیلومتر مربع
دنیای تفریح و سرگرمی در 4 کیلومتر مربع
دنیای ورزش در 19 کیلومتر مربع
دنیای تعطیلات و اوقات فراغت در 29 کیلومتر مربع
دنیای گردشگری در 75 کیلومتر مربع
بازار و مرکز شهر 1٫8 کیلومتر مربع

4- هیدرو پلیس:اولین اقامتگاه زیر دریایی در جهان

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

این اقامتگاه معنی تازه ای به مفهوم «منظرهٔ اقیانوس» بخشیده است. هیدرو پلیس که در عمق 66 فوتی خلیج فارس واقع شده دارای 220 سوئیت برای پذیرایی از مهمانان است. ساختمان این اقامتگاه با بتن و فولاد و دیوارهای آن از نوعی پلاستیک فشرده ساخته شده است؛ سقف گنبدی این سوئیت ها جلوهٔ زیبایی از ماهی های رنگارنگ و سایر موجودات آبزی را نمایش می دهد.

3- جزایر جهان:جزایر مصنوعی به شکل نقشهٔ جهان

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

300 جزیرهٔ کوچک به شکل نقشهٔ زمین این مجموعهٔ مصنوعی را تشکیل می دهد. این مجموعه در اصل با استفاده از شن هایی که از دریا استخراج می شوند ساخته می شود و هر یک بین 23 تا 84 هزار متر مربع وسعت دارند و فاصلهٔ هر یک از هم بین 50 تا 100 متر است. این مجموعه 9 کیلومتر طول و 6 کیلومتر عرض دارد و با یک مرز شنی هم احاطه شده است. تنها وسیلهٔ حمل و نقل در این میان هلیکوپتر یا قایق است. میانگین قیمت هر یک از این جزیره ها 25 هزار دلار است.

2- مرکز خرید دبی:بزرگ ترین مرکز خرید در جهان

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

مساحت این پروژه بیش از 3660 کیلومتر مربع است و از 10 تا 15 مرکز خرید کوچک تر تشکیل شده است. سایر جاذبه های این مجموعه عبارتند از بازار طلا، یکی از بزرگ ترین آکواریوم های دنیا، یک زمین اسکیت روی یخ در سایز بازی های المپیک، آبشار فوارهٔ صحرا و منظرهٔ برج دبی. این مرکز خرید تا به حال 5 جایزه در زمینه های مختلف کسب کرده است. گفته می شود وسعت این مجموعه به اندازهٔ 50 زمین فوتبال است.

1- دبی اسکی:بزرگ ترین پیست اسکی سرپوشیده در جهان

شهر دبی

جاذبه گردشگری در شهر دبی

این پیست اسکی 22500 متر فضای سر پوشیده دارد و بخشی از مرکز خرید امارات است. دمای این پیست به وسیلهٔ یک سیستم عایق کارآمد همیشه در 1- درجهٔ سانتی گراد در روز و 6- درجه در شب (که برف تولید می شود) نگه داشته می شود. این مجموعه هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

مکان های زیبا و عجیب شهر دبی + عکس

مکان های زیبا و عجیب شهر دبی + عکس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11
برگرفته از عجیب ترین/ی
این مطلب مفید بود ؟ 10 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف