نمناک اخبارجامعه بازداشت 8 نفزاز اعضای شوراهای شهرستان های استان تهران
شورای استان تهران ، بازداشت شورای استان تهران
رئیس شورای استان تهران آخرین وضعیت بازداشت هشت نفر از اعضای شورای شهرستان های استان تهران را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1397

بازداشت 8 عضو شورای استان تهران

فارس:رئیس شورای استان تهران در خصوص خبر بازداشت اعضای شورای شهرستان های استان تهران گفت:پرونده افراد بازداشت شده هنوز در هیات حل اختلاف مرکزی بررسی نشده است.

الهام فخاری درباره آخرین جزئیات بازداشت 8 نفر از اعضای شوراهای شهرستان های استان تهران اظهار داشت:هنوز پرونده این افراد در حال بررسی های اداری است. 

وی افزود:ساختار حقوقی شوراها به این شکل است که یکسری شوراهای پایه داریم مانند شوراهای شهری و روستایی که شوراهای روستایی در رده بالاتر به شورای بخش و نهایتاً یک نفر از اعضای این شوراها در شورای استان حضور پیدا می کند. 

رئیس شورای استان تهران افزود:هیچ یک از 16 عضو شورای استان تهران و هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران جزو بازداشتی ها نبوده اند و در خصوص این افراد پرونده ای تشکیل نشده است. 

الهام فخاری

 الهام فخاری رئیس شورای استان تهران

فخاری گفت:در بعضی از شوراهای روستایی و شهری به دلیل ناآگاهی از مرز بین سیاست گذاری و اجرا و یا دخالت در امور اجرایی تخلفاتی صورت گرفته که به هیأت های حل اختلاف گزارش شده است. 

وی اضافه کرد:در یک سال گذشته تخلفاتی در بعضی از شوراهای شهرستان های استان تهران اتفاق افتاده بود که فرآیند قضایی آن در حال بررسی است و هنوز در هیأت حل اختلاف مرکزی پرونده این افراد بررسی نشده است. 

رئیس شورای استان تهران اظهار داشت:همیشه در یک جامعه گسترده تعدادی متخلف نیز وجود داشته است که با توجه به 1800 شورای شهر و روستا این تعداد تخلف یعنی کمتر از یک درصد بوده است. 

فخاری گفت:استان تهران به دلیل ارزش زمینی که دارد موجب ایجاد زمینه های اشکال و تخلف می شود و در حال حاضر نیز از 8 نفر بازداشتی تعدادی همچنان بازداشت و تعداد دیگری آزاد هستند. 

وی تأکید کرد:باید برنامه های آموزشی مداوم برای شورایاری ها برگزار شود تا ناآگاهی به حداقل برسد و شاهد چنین تخلفاتی از سر عدم آموزش نباشیم.

انتهای پیام/م

بازداشت اعضای شوراهای شهرستان های استان تهران + جزئیات

بازداشت 8 نفزاز اعضای شوراهای شهرستان های استان تهران
: امتیاز : 5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟
2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف