نمناک سرگرمیدیدنی ها شوینا روستایی مدفون زیر شن و ماسه +تصاویر
شوینا ، روستا
شوینا یک روستای ماهیگیری کوچک در شمال روسیه است که شبها در زیر شن و ماسه مدفون میشود .
بازدید : 1,049 نفر

شوینا روستایی پر از شن و ماسه

شوینا روستایی مدفون در شن و ماسه در شمال روسیه که زندگی در آن هنوز جریان دارد. مردمان ساکن آن صبح که از خواب بیدار می شوند اطراف خود و خانه هایشان را زیر شن ها می یابند. شن و ماسه در این روستا به قدری زیاد و طاقت فرسا است که یک بولدزر معمولا در حال کار است و خانه ها را از زیر شن ها بیرون می کشد.

«شوینا» یک روستای ماهیگیری کوچک در شبه جزیره کانین در شمال روسیه است. ساکنان این روستای ساحلی واقع در لبه قطب شمال مجبورند نه تنها سرمای سخت را تحمل کنند بلکه مقدار زیاد شن و ماسه که ده ها کیلومتر درسراسر ساحل دریای سفید کشیده شده را نیز تحمل کنند.

شوینا

روستایی که زیر شن و ماسه مدفون میشود

تپه های شنی دائما به وسیله بادهای غربی بالا و پایین ساحل می روند و می توانند خانه ها را تا سقف در یک شب مدفون کنند. ساکنان احتیاط می کنند که در شب ها بسته نشود زیرا تا صبح ممکن است دیگر باز نشوند. این روستا یک بولدوزر دارد که معمولا در حال کار است و خانه ها را از زیر شن ها بیرون می کشد. این روستا در سال 1930 توسط خانواده ماهیگیران به دلیل فراوانی ماهی و حیات دریایی در آب های این منطقه مورد سکونت قرار گرفت.

شوینا

روستایی که زیر شن و ماسه مدفون میشود

تا سال 1850 جمعیت این روستا به 1500 نفر رسید. آن ها با هم بیش از 70 کشتی داشتند. اما ماهیگیری بی ملاحظه در طول دهه ها جمعیت ماهی ها را نابود کرد و در نهایت ماهیگیری از بین رفت. امروزه تنها 300 نفر در شوینا زندگی می کنند که آن ها هم به طور عمده از مزایای بیکاری و حقوق بازنشستگی امرار معاش می کنند. برخی هم از راه شکار زندگی خود را می گذرانند. تعداد زادی غاز در این منطقه وجود دارد. بیش از نیمی از روستا اکنون زیر تپه های شنی توسط باد دفن شده است.

شوینا

روستایی که زیر شن و ماسه مدفون میشود

این روستا نه جاده دارد و نه راه آهن و حمل و نقل تنها با کشتی یا از راه هوا انجام می شود. یک فرودگاه غیرنظامی دارای یک باند خاکی 650 متری در این منطقه وجود دارد.

شوینا

روستایی که زیر شن و ماسه مدفون میشود

گذشته ی روستای شوینا

روستای شوینا در سال 1930 با ورود خانواده هایی ماهیگیر به دلیل وضعیت جغرافیایی و پربار بودن آب دریا از ماهی شکل گرفت. تا سال 1950 جمعیت روستا به 1500 نفر رسید و رشد قابل توجهی داشت.

با گذشت چند سال کم کم از جمعیت و مقدار ماهی های دریا کاسته شد تا جایی که دیگر ماهی وجود نداشت.

امروزه دیگر خبری از ماهیگیری نیست و جمعیت کمی در شوینا زندگی می کنند.

شوینا

روستایی که زیر شن و ماسه مدفون میشود

شوینا روستایی مدفون زیر شن و ماسه +تصاویر

شوینا روستایی مدفون زیر شن و ماسه +تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از برترینها - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف