نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت شکلات داغ بهترین دوست مغز
شکلات گرم ، شکلات داغ
میدانیم که ماده اصلی موجود در کاکائو سبب شادتر شدن انسان و سرزندگی میشود البته اگر به اندازه مصرف شود.این بار خاصیت دیگری از این ماده به دست آمده است که ارتباط مستقیم با مغز را دارد.

شکلات داغ و فواید بینظیر آن برای مغز

دانشمندان دانشگاه پزشکی هاروارد بر این باورند که روزانه یک یا دو فنجان شکلات گرم سلامت مغز را حفظ میکند و از افت فشار درمغزدر زمان فعالیت مغزی جلوگیری میکند.

شکلات

تاثیر شگفت انگیز شکلات داغ برروی مغز

دو تیم تحقیقاتی تحقیقات خود را در رابطه با تاثیر کاکائو بر فکر و حافظه در حالی دنبال کردند که میدانستند افت فشار خون تاثیر مهمی در پاسخ گویی مغز به برخی از فعالیت ها دارد .آنها تعداد زیادی از افراد در سنین مختلف را در شرایط و ساعات مختلف روز مورد مطالعه قرار داده ودر نهایت بازده مغز آنها را دسته بندی و نتیجه گرفتند که افراد در سخت ترین شرایط فکری با مصرف شکلات داغ قدرت مغز خود را افزایش و بازده بهتری کسب کرده اند. 

آنها دریافتند که بخش متفاوتی در مغز فعالیت میکند که انرژی فوق العاده بالاو فشار خون مناسب نیاز دارد این رابطه سبب شد که این دو فاکتور در بدن را زوج عصبی معرفی کنند که ممکن است نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری هایی مانند آلزایمر داشته باشد.

 

 

شکلات داغ بهترین دوست مغز

شکلات داغ بهترین دوست مغز
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 19
منبع : اختصاصی نمناک/ز.ن
این مطلب مفید بود ؟ 17 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف