نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها شکل ناف نمایانگر برخی از بیماریها در بدن
شکل ناف ، اواع شکل ناف
شکل ناف در میان مردم مختلف متفاوت است وظاهر آن در دوران جنینی شکل می گیرد.ظاهر ناف که در افراد مختلف متفاوت است می تواند اطلاعات مهمی از سلامتی و بیماریهای فرد را نشان دهد.

شکل ناف در بدن و ارتباط آن با بیماریها

ناف نمایانگر ارتباط بند ناف مادر با جنین او در داخل رحم است.  بند ناف راه ارتباطی جنین برای تغذیه از بدن مادر است. و تامین کننده غذا ی ضروری زندگی، اکسیژن و راه دفع مواد زائد همچون دی اکسید کربن است. اینها گفته های دکتر کارن ماری جف پزشک بیماریهای زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی کلولند است. بند ناف بلافاصله پس از تولد نوزاد از بین می رود و جایی که باقی می گذارد، شکل ناف را تشکیل می شود که می تواند مطالب و اطلاعات فراوانی را از میزان سلامتی شما و یا خطر احتمالی بروز برخی بیمای ها و اختلالات در بدن شما در اختیار افراد بگذارد.

اگر سوراخ ناف از بیرون مشخص نباشد و از داخل باشد ، بدین معناست که شما مشکلاتی با وزن و دستگاه گوارش خود دارید و ممکن است از بیماری هایی از این دست رنج ببرید.
 
ناف بسیار برجسته با سوراخی مشخص ممکن است گویای این باشد که شما در طول زندگی از مشکلات فتق رنج ببرید. اگر ناف کمی برجسته باشد و تقریبا شبیه U باشد، ممکن است نشان از خطر ابتلا به بیماری های کلیوی و یا پوستی باشد. افرادی که شکل ناف شان این گونه است کمتر امکان دارد که فرزندانشان با مشکلات ژنتیکی به دنیا بیاید.
 
شکل ناف در بدن
 
اگر ناف شما به شکل الماس است و خطوطی در اطراف آن دارید، مراقب باشید. ممکن است دچار درد در ماهیچه ها و یا میگرن شوید. علاوه بر این، این ناف می تواند نشان دهنده استخوان بندی ضعیف باشد.

شکل ناف نمایانگر برخی از بیماریها در بدن

شکل ناف نمایانگر برخی از بیماریها در بدن
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف