نمناک اخبارحوادث شکنجه وحشیانه زن ایرانی در برلین تا محاکمه در تهران
شکنجه ، شکنجه زن ایرانی در آلمان
مردی که متهم است در اقدامی جنون آمیز زن ایرانی را در آلمان شکنجه کرده، برای دومین بار مقابل پنج قاضی جنایی تهران قرار گرفت. پزشکی قانونی با توجه به حاضر نشدن شاکی در تهران برای بررسی آسیب های وارده شده به او، موضوع قصاص را منتفی دانسته است.
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1394

 9 آبان 91 رسانه های آلمان اقدام به انعکاس گسترده خبر شکنجه زن ایرانی در محله شونه‏برگ برلین کردند. روزنامه بیلد در این باره نوشت این زن به احتمال زیاد از سوی دوست سابق خود بشدت مجروح شده و هویت او بنفشه 26 ساله است.

 
در ادامه پلیس برلین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد کمیته ویژه قتل پلیس جنایی مسئول رسیدگی به جرایم قتل و دادستانی برلین امیدوارند تا از طریق انتشار عکس مظنون اطلاعاتی درباره محل اقامت او کسب کنند.
 
شکنجه زن ایرانی
 
پلیس برلین در ادامه بیانیه خود هویت متهم را امید و تابعیت او را هلندی و اصلیتش را ایرانی ـ عراقی عنوان کرد. در این اطلاعیه تصریح شده شخص مظنون از طریق صفحات اینترنتی با زنان ایرانی تبار تماس برقرار می کند و به احتمال قوی درصدد برقراری تماس دوباره با زنان دیگری است.
 
پس از بهبود نسبی حال بنفشه، ماموران به تحقیق از او پرداختند که زن جوان گفت:بعد از جدا شدن از شوهرم همراه دخترم به آلمان آمدم تا در اینجا زندگی کنم. مدتی بعد از طریق شبکه های اجتماعی با مردی به نام امید آشنا شدم و با یکدیگر قصد ازدواج داشتیم تا این که روز حادثه او سراغم آمد. امید اول دخترم را به یکی از اتاق ها برد و در ادامه سراغ من آمد و با چاقویی که در دستش بود چند ضربه به من زد و نوک انگشتان و بینی ام را برید و مرا در همان وضع رها کرد و گریخت.
 
ردیابی های پلیسی نشان داد، مرد جنایتکار به سمت ایران در حرکت است و پس از ارتکاب جرم، آلمان را از طریق هواپیما به مقصد ترکیه ترک کرده و سپس از طریق مرز زمینی وارد ایران شده است.
 
ماموران در ادامه متوجه شدند که این مرد بعد از ورود به ارومیه، راهی تهران شده است. به این ترتیب در مسیر حرکت او کمین و وی را دستگیر کردند.این مرد در بازجویی های مقدماتی اتهامش را پذیرفت و شکنجه کردن بنفشه را برعهده گرفت و گفت چون می خواست او را کنترل کند، دست به چنین کاری زده است.
 
به این ترتیب پرونده اتهامی وی با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. چندی قبل جلسه محاکمه متهم شعبه 113 دادگاه کیفری برگزار شد که در ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و اتهام امید را شروع به قتل، ضرب و جرح منجر به نقص عضو و مخفی کردن دختر بنفشه اعلام کرد و خواستار مجازات وی شد. در ادامه وکیل بنفشه در غیاب او که در آلمان به سر می برد در جایگاه ایستاد و خواستار مجازات متهم شد.
 
در ادامه به دستور رئیس دادگاه جلسه محاکمه به صورت غیرعلنی ادامه یافت تا به اتهامات امید پشت درهای بسته رسیدگی شود. براساس این گزارش در پایان این نشست قضات دادگاه تحقیقات انجام شده در این باره را ناقص تشخیص دادند و قرار شد پرونده برای رفع این نواقص دوباره به دادسرا فرستاده شود.
 
در دستور دادگاه آمده بود، پزشکی قانونی مشخص کند آیا امکان قصاص اعضای صدمه دیده بنفشه وجود دارد یا نه؟
 
متخصصان پزشکی قانونی هم اعلام کردند، تا زمانی که شاکی به ایران بازنگردد، امکان اظهارنظر وجود ندارد.
 
صبح دیروز دومین جلسه محاکمه برگزار شد که بنفشه با توجه به این که تحت درمان و حمایت دولت آلمان برای مداواست، نتوانست به ایران بازگردد. از سوی دیگر وکیل او اختیاری برای درخواست دیه از سوی بنفشه نداشت. به همین خاطر قرار شد جلسه دادگاه روز دیگری برگزار شود تا زن جوان درخواست خود برای دریافت دیه را از طریق سفارت به دادگاه ارسال کند.

شکنجه وحشیانه زن ایرانی در برلین تا محاکمه در تهران

شکنجه وحشیانه زن ایرانی در برلین تا محاکمه در تهران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 26
برگرفته از جام جم-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 26 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف