نمناک اخبارجامعه شگرد مکالمه رایگان و اینترنت مجانی
پیامک های کلاهبرداری ، پیامک های تبلیغاتی
شگرد جدید کلاهبرداری توسط پلیس فتا استان خراسان رضوی کشف شده است که در آن افراد سودجو با ارسال پیامک های وسوسه انگیز مثل مکالمه رایگان، اینترنت رایگان و از این قبیل کاربران را به دام می اندازند.
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1393

پیامک های تبلیغاتی که روزانه به میلیون ها تلفن همراه ارسال می شود زمینه مناسبی را برای افراد سودجو در کلاهبرداری و سرقت اطلاعات کاربران فراهم کرده است که از آن جمله می توان به پیامک های وسوسه انگیزی چون مکالمه رایگان، اینترنت رایگان و از این قبیل اشاره داشت.

سرهنگ سیدمحسن عرفانی رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت:امروزه یکی از شگرد های سودجویان در فضای مجازی ارسال پیامک های وسوسه انگیز مبنی بر برنده شدن در مسابقات، برنده شدن قرعه کشی ها و طرح ها و بسته های حمایتی می باشد. 

سرهنگ عرفانی افزود:متاسفانه برخی از شهروندان بدون توجه به اینکه آیا اصلاً در قرعه کشی مذکور یا در جشنواره اشاره شده شرکت داشته اند یا نه، با دیدن یا شنیدن خبر، برنده شدن در طرح ها و بسته های مختلف خدماتی تلفن همراه تصمیم به ارسال اطلاعات خواسته شده می نمایند و یا به نزدیکترین خود پرداز مراجعه کرده و در دام کلاهبرداران گرفتار می شوند ،کم دقتی و اعتماد زیاد کاربران یکی از علل اصلی افزایش چنین کلاهبرداری هایی به شمار می آید. 
 
پلیس فتا در استان خراسان رضوی
 
وی در ادامه از شگرد جدید کلاهبرداری خبر داد و گفت:با اشاره به برخی طرح ها که به تازگی از سوی شرکتهای ارتباطات سیار برای تلفن های همراه در نظر گرفته شده ،افراد کلاهبردار با سوء استفاده از این طرح ها اعم از جشنواره و ... به افراد دارای تلفن همراه تماس گرفته و با پیشنهاد هایی فریبنده از جمله مکالمه رایگان 3000 دقیقه ای و اینترنت رایگان به مدت سه ماه و همخوانی چهار رقم شماره آخر سیم کارت فعلی با شماره سیم کارت پیشنهاد شده در اغوای مخاطب تلاش می کنند. 
سرهنگ عرفانی بیان داشت:این سیم کارت ها ارزشی حدود 16500تومان را دارا هستند و هنگام فعالسازی مابه التفاوت وجه را در خدمات مشترکین همراه بپردازند اما برخی شهروندان با فریب کلاهبردار تمام وجه(مبلغ 145600تومان) را هنگام دریافت سیم کارت به پست یا هر فرد دیگری تحویل می دهند در حالی که می بایست مابه التفاوت وجه را هنگام فعال سازی سیم کارت به دفاتر خدمات مشترکین بپردازند. 
رئیس پلیس فتا،در پایان از شهروندان خواست ضمن جدی گرفتن هشدارهای پلیس،در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

شگرد مکالمه رایگان و اینترنت مجانی

شگرد مکالمه رایگان و اینترنت مجانی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 14
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 13 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف