نمناک سرگرمیگوناگون شگفت انگیز ترین غار آبی آسیا + عکس
شگفت انگیزترین غاری که 65 میلیون ساله است. این غار شگفت انگیز در کوه شاهو قرار دارد و متعلق به اواخر دوران دوم زمین شناسی است که قدمت آن به 65 میلیون سال پیش برمی گردد.

غار قوری قلعه بزرگ ترین غار آبی آسیاست که تاکنون 3هزار و 140 متر از این غار شناسایی شده و 500 متر آن برای بازدیدکنندگان به بهره برداری رسیده است.

شگفت انگیزترین غار آبی آسیا + عکس

غار قوری قلعه بزرگترین غار آبی آسیاست که در 86 کیلومتری شهر کرمانشاه در مسیر جاده پاوه واقع شده است.این غار شگفت انگیز در کوه شاهو قرار دارد و متعلق به اواخر دوران دوم زمین شناسی است که قدمت آن به 65 میلیون سال پیش برمی گردد.

شگفت انگیزترین غار آبی آسیا + عکس


بر اساس گفته کارشناسان، این غار از قبل توسط انسان ها مورد استفاده قرار گرفته و جمجمه انسانی در آن پیدا شده که متعلق به هفت هزار سال قبل است، همچنین برخی از اشیاء عتیقه یافته شده در این غار متعلق به دوران ساسانی است.

شگفت انگیزترین غار آبی آسیا + عکس


دمای غار در طول سال بین 8 تا 11 درجه سانتی گراد است و میانگین رطوبت آن به 89 درصد می رسد و در طول مسیر غار، تالارهای زیبا و دیدنی، مانند تالار مریم و کوهان شتر وجود دارد و اشکال طبیعی و فوق العاده این غار، موجب حیرت هر بیننده ای می شود.
 

شگفت انگیز ترین غار آبی آسیا + عکس

شگفت انگیز ترین غار آبی آسیا + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از bartarinha.ir
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف