صفحۀ منتسب به شیخ حسین انصاریان تصویری جالب از کمک کردن وی در امور منزل را منتشر کرده است که در ادامه مشاهده می کنید.

شیخ حسین انصاریان

به تازگی عکسی از حجت الاسلام حسین انصاریان استاد اخلاق کشورمان در صفحه اینستاگرام منتسب به وی منتشر شده است که او را در حال ظرف شستن نشان می دهد.

همچنین در این مطلب آمده است:«خوشا به حال آنهایی که در تمام جریانات زندگی، به یکدیگر مهر می ‏ورزند.خوشا به حال خانمی که در تمام جریانات زندگی، به شوهر محبت می ‏ورزد و خوشا به حال شوهری که در تمام جریانات زندگی، به همسرش محبت می ‏کند.

شیخ حسن انصاریان

ظرف شستن شیخ حسین انصاریان

شیخ حسین انصاریان متولد 18 آبان 1323 خورشیدی، خوانسار استان اصفهان فرزند محمدباقر، روحانی، مؤلف و استاد حوزه علمیه قم است. وی نسبتاً طبع شعری نیز دارد و از شخصیت های معروف علمی و عرفانی است که در ترویج تشیع در خوانسار فعال بوده است. قبر وی در سرچشمه خوانسار محل زیارتگاه مردم است.

انصاریان پس از دوره دبیرستان، راه طلبگی را در پیش گرفته و پس از مشورت با مهدی الهی قمشه ای دروس طلبگی را آغاز کند.

تحصیلاتش در دو حوزه علمی تهران و قم بوده است. در تهران ادبیات را آغاز می کند و پس از آن، کتاب معالم الاصول، لمعتین و معالم را نزد علی فلسفی می آموزد. سپس به حوزه علمیه قم مهاجرت می نماید. در حوزه علمیه قم به محضر شیخ عباس طهرانی می رسد و از او بهره ها می برد. همچنین در جلسات اخلاقی حسین فاطمی شرکت می نماید وی در این زمینه می گویند:

«غالب سخنرانی های اخلاقی آیت الله فاطمی همراه با اشک چشم و شور و حال از جانب خود آن مرحوم و شاگردان بود».

سرانجام بدست شیخ عباس طهرانی ملبس به لباس روحانیت می گردد و تحصیلات خود را اینگونه ادامه می دهد:

رسائل و مکاسب و کفایه را نزد افرادی مانند:اعتمادی، فاضل لنکرانی، صالحی نجف آبادی و صانعی فرا می گیرد. پس از اتمام سطوح عالیه وارد مرحله استنباطی فقه و اصول - درس خارج - می گردد. در این قسمت هم از محضر فقهایی چون:سید محمد محقق داماد، منتظری، شیخ ابوالفضل نجفی خوانساری و بالاخص سالیانی از محضر میرزا هاشم آملی استفاده ها می نماید، که حاصل این برهه از ایام تحصیلی انصاریان، تقریرات گرانمایه فقه و اصول درس میرزا هاشم آملی است که او به رشته تحریر در آورده است، و مباحث حکمت را از حضور آیت الله گیلانی، معانی و بیان و بدیع را از حجت الاسلام و المسلمین جوادی در تهران استفاده نمود.

انصاریان در قم از شیخ عباس تهرانی و جلسات اخلاقی آقاحسین قمی و از دروس مراجع وقت مانند:میلانی، آخوند همدانی، میرزا خلیل کمره ای، گلپایگانی، سیداحمد خوانساری، مرعشی نجفی و سید روح الله خمینی استفاده برد که از آنها صاحب اجازات علمیه و روائیّه می باشد.
 

شیخ حسین انصاریان در حال ظرف شستن + عکس

شیخ حسین انصاریان در حال ظرف شستن + عکس : امتیاز : 4.3 تعداد رای : 27
این مطلب مفید بود ؟234
برگرفته از پرشین وی - / ل
نظرات
وبگردی