نمناک فرهنگ و هنرچهره ها شیرین ترین خاطره امیر جعفری از نوروز
امیر جعفری ، ریما رامین فر
امیر جعفری بازیگر سریال تعبیر وارونه یک رویا شیرین ترین خاطره ایام نوروز را 13 روز تعطیلی در این ایام عنوان داشت.

امیر جعفری بازیگر 41 ساله کشورمان بازیگری را از سال 72 زیر نظر حمید سمندریان آغاز کرد و در سال 1380 با فیلم "نان، عشق، موتور 1000" وارد دنیای سینما شد.
زوج جعفری و اویسی در سریال بدون شرح و کمربندها را ببندیم با استقبال زیاد مخاطبان همراه شد و آینده ای روشن برای بازیگری را پیش روی جعفری ترسیم کرد.
امیر جعفری از بازیگران توانای ایران است که آثار درخشانش در سه حوزه تئاتر، سینما و تلویزیون گواه این موضوع است.
جعفری بازیگری است که کمتر مصاحبه می کند و به گفته خودش از سیاست بدش می آید.
آثار درخشان این بازیگر و سکوت چند ساله اش سبب شد، گفتگویی را با وی ترتیب دهیم که در ادامه می خوانید.

آقای جعفری شما جزو معدود بازیگرانی هستید که کار خود را با تئاتر شروع کردید و در دنیای سینما و تلویزیون جایگاه مناسب برای خود پیدا کردید و هم چنان تئاتر بازی می کنید در مورد نحوه ورود و ادامه کار خود بیشتر توضیح دهید.
همان طور که می دانید من بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان و با تئاتر آغاز کردم همچنان هم تئاتر بازی می کنم در حال حاضر هم پیشنهادهای سینمایی دارم اما به دلیل مشغول بودن در سریال "تعبیر وارونه یک رویا" نمی توانم ان ها را بپذیرم. حرف هایی پیرامون من هست که مثلا من روی خوشی به اهالی سینما نشان نمی دهم و.... اما به خدا من خوش اخلاق هستم و به نظرم تا زمانی که فردی کاری ندارد، صحبتی نیز برای گفتن ندارد؛ وگرنه اگر کار داشته باشم مصاحبه می کنم.
معیار شما برای انتخاب نقش هایتان چیست؟
معیار اول من فیلم نامه است و اگر متن خوب داشته باشم حاضرم در نقش های متفاوت بازی کنم؛ اصلا من دوست دارم نقش های مختلف را تجربه کنم و به فیلم های جاسوسی علاقه زیادی دارم.
فاصله گرفتن شما از نقش های طنز عمدی است؟
نه اگر دقت کنید فیلم های خوب طنز بیشتر از دیگر فیلم ها می فروشد من هم اگر فیلم نامه خوبی به دستم برسد، آن را رد نمی کنم و از ایفای نقش های طنز گریزی ندارم.
به نظرتان چرا فیلم های طنز ما نسبت به قبل کمتر شده است؟
دلیل اصلی آن نبودن فیلم نامه طنز خوب است.
اولویت اول شما در سینما چیست؟
فیلم نامه، زیرا از تمام ارکان یک فیلم مهمتر است.
تا حالا شده نقشی را به اجبار بازی کنید؟
بله، بازیگران گاهی به دلیل مشکلات مالی مجبورند نقش هایی را بازی کنند؛ من نه پدرم برج ساز است و نه مادرم تجارت دارد و باید برای رفع نیاز مالی در بعضی از فیلم هایی که دوست ندارم بازی کنم.
سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر را چگونه ارزیابی می کنید؟
من به جزء فیلم "مرگ ماهی"فیلم دیگری را در سی و سومین دوره جشواره فجر ندیدم. البته صحبت هایی نیز پیرامون فیلم "روباه" بهروز افخمی شنیده ام ولی در حالت کلی نمی توانم در مورد این دوره جشنواره فیلم فجر نظر دهم چون فیلم ها را به طور کامل ندیدم.
فیلم "مرگ ماهی" را چگونه دیدید؟
"مرگ ماهی" فیلم خوبی بود و من آن را می پسندیدم.
شما در چند سال اخیر کم کار شده اید و بیشتر در تئاتر حضور دارید دلیل آن چیست؟
همان طور که قبلا گفتم فیلمنامه خوب در سینمای ما کمتر دیده می شود و در تلویزیون هم 4 سال است که حضور پیدا نکرده ام و "تعبیر وارونه یک رویا" پس از چهار سال دوری من از تلویزیون اتفاق می افتد این سریال فیلمی جاسوسی بود که در درون یک درام عاشقانه اتفاق می افتد به همین دلیل تصمیم گرفتم در این سریال بازی کنم.

 

امیر جعفری و پسرش


آقای جعفری شما به آن چیزی که در بازیگری می خواستید، رسیده اید؟
نه، هرگز کلا بازیگری همیشه حسرت به دنبال دارد. همیشه آن نقش هایی که دوست داری بازی کنی به دلایل مختلف از کفت می رود مثلا الان بعضی از نقش ها از من گذشته است یا هنوز به آن نرسیده ام. کاراکترهای زیادی در ذهن داشتم که دوست داشتم آن ها را ایفا کنم اما به دلایل مختلف نشد. به همین دلیل تصمیم دارم اول در بازیگری به آن نقطه ای که می خواهم برسم و بعد به سراغ دیگر حرفه ها بروم.
آرزویتان در سال 94 برای سینما و تلویزیون چیست؟
امیدوارم در سال جدید اجازه دهند هر قشری در آرامش کار خودش را انجام دهد و آزادی عمل بیشتری به هنرمندان بدهند، هنرمندان حرف های زیادی برای گفتن دارند اما قراردادهایی تنظیم می شود که 30 بند دارد و بازیگر باید 29 بند را رعایت کند اما آن ها 1 عدد را هم مراعات نمی کنند و این یعنی بی عدالتی محض. امیدوارم عدالت بیشتری در سینما و تلویزیون برقرار شود.
سال 93 از لحاظ اقتصادی برای بازیگران چگونه بود؟
واقعیت این است که من در خانه بازیگران نبودم تا ببینم چه می خورند و چه می پوشند اما امیدوارم در سال 94 بهتر شود.
نظر شما درباره بیمه هنرمندان چیست؟
در همه جای دنیا هنرمندان بیمه دارند و بیمه حق طبیعی هنرمندان است باید هر چه زودتر بیمه ای برای هنرمندان قرار دهند.
شیرین ترین خاطره شما از ایام نوروز یادتان می آید؟
همین که در این ایام 13 روز تعطیل هستم شیرین ترین خاطره است.

 

امیر جعفری و خانواده


اولین عیدی که دادید یا گرفتید یادتان می آید؟
من تا به امروز نه به کسی عیدی داده ام نه می گیرم! (با خنده) به نظر من این عیدی های 5000 تومنی هیچ فایده ای ندارد؛ عیدی باید برج یا امثال آن باشد. شوخی کردم همین پول هایی که مادربزرگ ها از لای قرآن به ما می دهند بهترین عیدی است.
آرزویتان برای مردم در سال 94 چیست؟
امیدوارم همیشه حالشان خوب باشد.
حرف پایانی...
ممنون از شما و همه مردم عزیز که همیشه به من و خانواده ام لطف داشته اند.

شیرین ترین خاطره امیر جعفری از نوروز

شیرین ترین خاطره امیر جعفری از نوروز
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 18
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 16 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف