نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد علت شیر خوردن مکرر نوزاد در شب و روز
شیر خوردن مکرر نوزاد ، شیر خوردن نوزاد در شب
طبق گفته های یک متخصص قلب شیر خوردن مکرر نوزاد در طول روز میتواند نشانه بیماری قلبی مادرزادی باشد.

علت شیر خوردن مکرر نوزاد

برای یک ماه و نیم اول نوزاد شما دائما خواب و بیدار است و پستان یا پستانک را می مکد. نوزادان معده ای به اندازه یک گردو دارند بنابراین در این سن هروقت که کودک گریه میکند آسانتر این است که به او شیر بدهید. بسیاری از نوزادان آن طور که مادران انتظار دارند یک وعده شیر نمیخورند بلکه مکررا شیر میخواهند.

یک فوق تخصص قلب کودکان گفت :شیر خوردن مکرر نوزاد در طی روز به دلیل خستگی زودرس، یکی از نشانه های بیماری قلبی مادرزادی است.

شیر خوردن مکرر نوزاد

دلیل شیر خوردن مکرر نوزاد

بیشترین علت بیماری های قلبی در کودکان، مادرزادی است؛ نقص دیوار بین بطنی و نقص دیوار بین دهلیزی نیز از شایع ترین بیماری های قلبی مادرزادی است.
 
وی بروز علائم این بیماری را از دوران شیرخوارگی تا نوجوانی عنوان کرد و اظهار داشت:نواقص قلبی هرچه کوچک تر باشد، می تواند بروز علائم آن را تا دوران بزرگسالی به تعویق بیندازد، نوجوانانی هستند که در آنها نقص های بین بطنی کوچکی بدون علائم بالینی وجود دارد که در هر سنی این بیماری ها تشخیص داده شود باید درمان شود.
شیر خوردن مکرر نوزاد

شیر خوردن مکرر نوزاد نشانه چیست؟

نقص دیوار بین دهلیزی بدون اختلاف فشار در دو سوی نقص است و بروز آن بدون علامت و کم سر و صداست و ممکن است تا دوران بزرگسالی نیز تشخیص داده نشود اما در نقص بین بطنی اختلاف فشار زیادی در دو سوی این نقص است و علائم آن ممکن است سریعتر بروز کند.
 
در چند ماه اول که شب ها به خاطر شیردادنهای دائمی کوتاه میشوند زن هایی که خودشان به کودک خود شیر میدهند بسیار راحت تر از مادران کودکان شیرخشکی هستند. این فقط یکی از فواید شیرمادر است . پدر و مادرهایی هم که کودکشان را در تخت خواب خودشان می خوابانند شبها راحت تر از بقیه هستند چون هروقت گریه کند او را بلند میکنند و شیرش میدهند.

علت شیر خوردن مکرر نوزاد در شب و روز

علت شیر خوردن مکرر نوزاد در شب و روز
:
امتیاز : 2.6 تعداد رای : 17
برگرفته از سلامت نیوز - کودک آنلاین -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 9 8
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف