شیر دادن به نوزاد

مضرات شیر دادن به نوزاد هنگام استرس داشتن

کد مطلب : 54022تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 1 دقیقه
تحقیقات نشان داده است که شیر دادن به نوزاد با استرس و نگرانی خوب نیست و این موضوع غیر مستقیم روی رشد نوزاد اثر منفی می گذارد.

شیر دادن به نوزادان با استرس ممنوع

استرس یعنی هر نوع تغییر یکه روی سیستم های دفاعی فرد اثر می گذارد این استرس ممکن است مثبت منفی یا خنثی باشد. به طور کلی استرس باعث تغییراتی در بدن می شود و آثار روانی ترس اضطراب و سردرد و آثار جسمی تپش قلب گرگرفتگی و تعریق و شناختی دارد.تمام این مسائل بر سیستم هورمونی بدن اثر می گذارند.

بررسی ها نشان می دهند، در ترشح برخی از هورمون ها غیر مستقیم بر تمام بدن از جمله سیستم شیردهی اثر منفی می گذارد. و می تواند باعث ترشح فیبر و حتی تغییر مزه آن شود و این موضوع غیر مستقیم روی رشد نوزاد اثر منفی می گذارد.

شیر دادن به نوزاد

وقتی غمگینید به نوزادتان شیر ندهید

 غیر از تاثیری که حالات روانی مادر بر شیر می گذارد رفتلپار مادر مضطرب و افسرده با وزادش مناسب نیست و توجه کافی ندارد و حتی حالات های خود را به نوزاد منتقل می کند این رفتار ها در ذهن کودک حک می شود و او را تحت تاثیر قرار می دهد.

شیر تنها منبع سیر کردن شکم نیست بلکه منبع عاطفه و احساس سیر کردن روانی کودک است و مادران باید شاد باشند اما اگر شرایطی پیش آمد که دچار حالت های عصبی و افسردگی و یا در اثر شنیدن خبر ناگهانی ناگوار غمگین شدند موقتا حداکثر بین 1 تا 3 روز شیردهی را قطع کنند و از شیر خشک جایگزین کنند.

مضرات شیر دادن به نوزاد هنگام استرس داشتن

59
این مطلب مفید بود ؟90
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
برچسب :
نظرات1 نظر به ثبت رسیده است
یلدا1396-05-12
بخدا توصیه های مادربزرگهای قدیمی رو باید طلا گرفت. یادم میاد مادر بزرگم میگفت وقتی از شنیدن خبری ناگوار شوک شدین یا عصبانی و ناراحت هستین به بچه شیر ندین و اون شیر رو بدوشین بریزین بیرون چون واسه بچه خوب نیست.فکر کنم همه ی خانوما همچین توصیه ای شنیدن از بزرگتراشون.درسته؟!!
131
وبگردی