نمناک سبک زندگیکودک مضرات شیر دادن به نوزاد هنگام استرس داشتن
شیر دادن به نوزاد ، شیر دادن به بچه
تحقیقات نشان داده است که شیر دادن به نوزاد با استرس و نگرانی خوب نیست و این موضوع غیر مستقیم روی رشد نوزاد اثر منفی می گذارد.

شیر دادن به نوزادان با استرس ممنوع

استرس یعنی هر نوع تغییر یکه روی سیستم های دفاعی فرد اثر می گذارد این استرس ممکن است مثبت منفی یا خنثی باشد. به طور کلی استرس باعث تغییراتی در بدن می شود و آثار روانی ترس اضطراب و سردرد و آثار جسمی تپش قلب گرگرفتگی و تعریق و شناختی دارد.تمام این مسائل بر سیستم هورمونی بدن اثر می گذارند.

بررسی ها نشان می دهند، در ترشح برخی از هورمون ها غیر مستقیم بر تمام بدن از جمله سیستم شیردهی اثر منفی می گذارد. و می تواند باعث ترشح فیبر و حتی تغییر مزه آن شود و این موضوع غیر مستقیم روی رشد نوزاد اثر منفی می گذارد.

شیر دادن به نوزاد

وقتی غمگینید به نوزادتان شیر ندهید

 غیر از تاثیری که حالات روانی مادر بر شیر می گذارد رفتلپار مادر مضطرب و افسرده با وزادش مناسب نیست و توجه کافی ندارد و حتی حالات های خود را به نوزاد منتقل می کند این رفتار ها در ذهن کودک حک می شود و او را تحت تاثیر قرار می دهد.

شیر تنها منبع سیر کردن شکم نیست بلکه منبع عاطفه و احساس سیر کردن روانی کودک است و مادران باید شاد باشند اما اگر شرایطی پیش آمد که دچار حالت های عصبی و افسردگی و یا در اثر شنیدن خبر ناگهانی ناگوار غمگین شدند موقتا حداکثر بین 1 تا 3 روز شیردهی را قطع کنند و از شیر خشک جایگزین کنند.

مضرات شیر دادن به نوزاد هنگام استرس داشتن

مضرات شیر دادن به نوزاد هنگام استرس داشتن
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
یلدا

یلدا

بخدا توصیه های مادربزرگهای قدیمی رو باید طلا گرفت. یادم میاد مادر بزرگم میگفت وقتی از شنیدن خبری ناگوار شوک شدین یا عصبانی و ناراحت هستین به بچه شیر ندین و اون شیر رو بدوشین بریزین بیرون چون واسه بچه خوب نیست.فکر کنم همه ی خانوما همچین توصیه ای شنیدن از بزرگتراشون.درسته؟!!

پاسخ دادن 9 1
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف