نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد شیر سرد مهم ترین عامل ایجاد ناراحتی معده در نوزادان
شیر سرد ، دادن شیر سرد به نوزادان
دادن شیر سرد به نوزادان یکی از مهم ترین علل ایجاد اختلال و ناراحتی معده در آنهاست.

دادن شیر سرد به نوزادان ممنوع

اگر شما هم با مشکل اختلال در عملکرد معده نوزادان آشنایی دارید و موارد زیادی برایتان پیش آمده که نوزادتان به محض خوردن شیر دچار مشکل و ناراحتی معده میشود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شیر سرد یکی از مهم ترین علل بروز ناراحتی معده در نوزادان است.

افراد زیادی با شیر خوردن بچه ها مشکل دارند و همواره از این مورد ناراحت هستند که به محض اینکه بچه شیر می خورد دچار ناراحتی معده می شود . یکی از اساسی ترین علتهای آن خوردن نوشیدنی های سرد مخصوصا شیر سرد است چون سبب کاهش انرژی معده می شود و معده نمیتواند کار خود را بخوبی انجام دهد .

شیر سرد

هرگز به نوزادتان شیر سرد ندهید

وقتی شما شیر را از یخچال درمی آورید و آن را به کودک تان می دهید و او بی وقفه آن را می نوشد حجم زیادی شیر سرد را وارد معده می کند و معده پیش از آنکه مشغول هضم و جذب آن شود بخش زیادی از انرژی اش را به دلیل سردی شیر از دست می دهد. پس انرژی کمتری برای هضم و جذب آن ذخیره می کند.

یکی از بهترین روش ها برای بهبود عملکرد اندام های داخلی و تقویت انرژی های کودک استفاده از نقاط رفلکسولوژی در کف دست و پای کودک است. هر یک از این نقاط در دست یا پای کودک به یکی از ارگان ها و اندام های بدن او مرتبط است و ماساژ این نقاط می تواند تاثیر زیادی در تقویت میزان انرژی در آن عضو و تقویت آن به کمک مریدین های مربوط به هر عضو باشد.

به عنوان مثال وقتی نقطه معده را روی دست کودک زیر انگشت شست و نزدیک به مچ دست او با کمک ماساژ فشاری تحریک می کنیم به این ترتیب به بهبود عملکرد این عضو کودک کمک کرده ایم. این تکنیک را می توان با مشاوره متخصص طب سوزنی یا طب چینی برای دیگر اعضای بدن کودک مانند مثانه، شش ها و روده ها نیز به کار برد.

شیر سرد مهم ترین عامل ایجاد ناراحتی معده در نوزادان

برگرفته از الو دکتر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف