نمناک سبک زندگیکودک روش استریل کردن شیشه شیر و پستانک نوزاد
شیشه شیر نوزاد ، شستن شیشه شیر نوزاد
ضدعفونی کردن شیشه شیر نوزاد مسئله ای است که بسیاری از مادران یا به آن توجه نمی کنند و یا به راحتی نمی توانند آن را انجام دهند.

روش شستن پستانک و شیشه شیر نوزاد

تغذیه نوزاد شما با شیشه شیر بسیار راحت خواهد بود، به خصوص اگر شما یک خانم شاغل هستید و بسیاری از کارهای کودک شما توسط سایر افراد خانواده و یا پرستار انجام می شود. بزرگترین راحتی استفاده از شیشه شیر برای تغذیه کودکان این است که وظایف تغذیه و نگهداری از کودک می تواند در بین اعضای خانواده به اشتراک گذاشته شود. تغذیه نوزاد با یک شیشه شیر می تواند کار آسانی باشد، اما شستشو و ضدعفونی کردن آن، مسئله ای است که بسیاری از مادران یا به آن توجه نمی کنند و یا به راحتی نمی توانند آن را انجام دهند.

هنگامی که کودک شما، خیلی کوچک است، امکان آلودگی او به بیماری ها و عفونت های بسیاری وجود دارد، چون هنوز سیستم ایمنی بدن او به قدر کافی قوی نشده است. تعدادی از میکروارگانیسم ها مانند ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها می توانند بر روی شیشه شیر کودک شما نشسته وباعث بیماری های مختلفی در کودک شوند. از این رو، استریل کردن شیشه شیر به درستی و با دقت برای شما یک اجبار خواهد شد، که هر بار پس از تغذیه کودک خود با شیشه شیرش باید این کار را انجام دهید.

 

شیشه شیر نوزاد

ضدعفونی کردن و شستن شیشه و پستانک نوزاد 

نحوه استریل کردن شیشه شیر نوزاد:

استفاده از آب جوش

برای این منظور مقداری آب را در ظرفی جوش بیاورید و سپس این وسایل را داخل آن بیندازید و بگذارید تا زمان سرد شدن آب داخل ظرف بماند. بعد آن ها را درآورید و زیر شیرآب بشویید. سپس تا زمان استفاده بعدی داخل ظرفی دربسته درون یخچال نگهداری کنید. به این ترتیب این وسایل به خوبی استریلیزه می شود.

استریلیزه کردن به روش مایکروویو

از بخار نیز برای ضدعفونی کردن شیشه شیر و... استفاده می شود و در هر دو حالت باید طبق دستورعمل کرد. در مورد مایکروویو باید از وسایل پلاستیکی که قابلیت قرار گرفتن در مایکروویو را دارد، استفاده کرد (هر پلاستیکی را نباید داخل مایکروویو گذاشت).

حلال های شیمیایی

مواد استریلیزه شیمیایی به دو شکل مایع و قرص موجوداست. وقتی که این مواد با آب مخلوط می شود، محلولی به دست می آید که به اندازه کافی رقیق است و در عین حال که برای نوزاد خطرناک نیست، باکتری های مضر موجود در وسایل او را از بین می برد.
به گزارش نی نی بان ، در صورت استفاده از این مواد شیمیایی قسمت های فلزی وسایل بعد از مدتی زنگ می زند؛ به همین دلیل فقط باید از وسایل پلاستیکی و شیشه ای استفاده کنید، نه فلزی.

روش استریل کردن شیشه شیر و پستانک نوزاد

روش استریل کردن شیشه شیر و پستانک نوزاد
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 12
برگرفته از خراسان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 8 4
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف