نمناک اخبارجامعه ورود و خروج به روستای همت آباد اصفهان ممنوع شد! + عکس
آنفولانزای پرندگان ، آنفولانزا
روستای همت آباد اصفهان، به دلیل شیوع آنفولانزای پرندگان ، قرنطینه شده و کل ورودی و خروجی ها تحت نظر پلیس است.
تاریخ انتشار : 12 بهمن 1395

آنفولانزای پرندگان یک روستا را قرنطینه کرد

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان گفت:روستای همت آباد به دلیل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تا 14 روز قرنطینه شد.

شهرام موحدی در گفت وگو با خبرنگار اظهار داشت:بدنبال شیوع آنفولانزای حاد پرندگان در اصفهان تاکنون شش کانون آلوده شناسایی شده است. وی بیان داشت:اصفهان، نجف آباد، خمینی شهر، فلاورجان، لنجان و بویین و میاندشت از کانون های شناسایی شد.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر روستای همت آباد در شهرستان نجف آباد تا 14 روز در قرنطینه کامل رفته است، افزود:این تنها روستایی است که قرنطینه شده است که آن هم به خاطر عدم سرایت به روستاهای کناری آن بوده است.

وی با بیان اینکه روستای همت آباد به دلیل اینکه طیور بومی آن مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شده است، به طور کامل قرنطینه شد، ادامه داد:این روستا به مدت 21 روز در قرنطینه خواهد بود.

آنفولانزای پرندگان باعث قرنطینه شدن روستای همت آباد اصفهان شد

شیوع آنفلونزای پرندگان

روستای همت آباد اصفهان بخاطر شیوع آنفولانزای پرندگان قرنطینه شد

موحدی که علت شیوع آنفلوانزای فوق حادگان پرندگان را در این استان، وجود پرندگان مهاجر دانست که با باز شدن آب زاینده رود تعداد زیادی به این استان آمدند، ادامه داد:در حال حاضر توانستیم این بیماری را به خوبی کنترل کنیم به طوری که با اطمینان به مردم می گویم از خرید تخم مرغ و مرغ نگران نباشند.

وی اضافه کرد:مرغ و تخم مرغ را تنها از مراکز مطمئن که مهر دامپزشکی بر روی آن درج شده است، خریداری شود.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد:در هر گرم مدفوع پرنده بیمار حدود یک میلیارد ویروس وجود دارد که برای جلوگیری از انتقال آن باید دقت شود.

وی بیان داشت:با توجه به ورود پرندگان مهاجر به استان لازم است مردم از خرید و فروش هر نوع پرنده آزاد پرواز، زینتی، آبزی پرور و حتی بومی خودداری کنند.

ورود و خروج به روستای همت آباد اصفهان ممنوع شد! + عکس

ورود و خروج به روستای همت آباد اصفهان ممنوع شد! + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف