صابون جو
برای هیدارته کردن و داشتن پوست شاداب و باطراوت صابون جو و عسل بسیار توصیه می شود ، دستور تهیه و طرز استفاده این صابون برای هر خانمی لازم است.

چگونه صابون خانگی جو و عسل برای هیدراته کردن پوست تهیه کنیم؟

آیا می خواهید همزمان هم تمیز شوید و هم پوستتان هیدراته شود ؟ این صابون خانگی را تهیه کنید و همزمان با تمیز شدن ، پوستتان هم هیدراته خواهد شد . صابون جو و عسل در طی چند سال گذشته محبوب شده است این به دلیل فرمول ساختار و تهیه آن نیست و بلکه به دلیل مواد مغذی ایی است که از طریق این صابون وارد پوست می شود.
این صابون از هر گونه مواد شیمیایی مضر و صنعتی تهیه می شود و این یک امتیاز مثبت نسبت به دیگر صابون ها است و با استفاده از دستور العمل طرز تهیه این صابون همانگونه که در بالا بیان کردیم ، می توانید به هیدراته کردن پوستتان کمک کنید . همچنین این صابون فعالیت غدد sebaceous را تحت تاثیر قرار نمی دهد ، بنابراین برای انواع پوست مناسب است .
توجه : مطمئن باشید عسلی که استفاده می کنید ، 100% ارگانیک باشد ، زیرا بسیاری از عسل ها با شکر ساخته و تهیه می شوند و نمی توانند تاثیر عسل ارگانیک را داشته باشند .
صابون جو

صابون جو و عسل نسخه خانگی و گیاهی هیدراته کردن پوست صورت

مواد لازم برای درست کردن صابون جو خانگی :

1 قالب صابون گلیسرین

3 قاشق غذاخوری عسل (75گرم)
3 قاشق غذاخوری جو دوسر (30 گرم)
1 کپسول ویتامین E
پلو پز اوتوماتیک
کاسه مقاوم در برابر حرارت
قاشق چوبی
قالب های صابون
 

طرز تهیه صابون جو و عسل برای زیبایی پوست:

صابون گلیسرین را در کاسه مقاوم در برابر حرارت قرار دهید و آنرا در مایکروویو ذوب کنید . وقتی که ذوب شد ، عسل و جو را اضافه کنید و با یک قاشق چوبی هم بزنید . اطمینان حاصل نمایید که تا حدودی حل شود و سپس کپسول ویتامین E را اضافه کنید .
به مدت 5 دقیقه از حرارت بردارید و در دمای اتاق قرار دهید و سپس داخل قالب های صابون بریزید . صبر کنید کاملا به حالت جامد تبدیل شود و سپس از قالب خارج نمایید و اینک می توانید از این صابون پرخاصیت استفاده نمایید .
 

روش استفاده صابون جو  خانگی و گیاهی :

پوستتان را ابتدا مرطوب کنید و صابون را بر روی سر خود بمالید و به صورت حرکات دایره ای بر روی سرتان ماساژ دهید .به مدت 3 الی 5 دقیقه اجازه دهید تا روی سرتان بماند و سپس بشوید .
با مشورت پزشک و متخصص پوست برای اطلاع از جنس پوست خود می توانید از این صابون هر روز استفاده کنید .

صابون جو و عسل خانگی معجزه شادابی پوست + طرز تهیه

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
وبگردی