صبحانه سالم و مناسب تعیین کننده نشاط و شادابی شما در طول روز می باشد. کره بادام زمینی از بهترین انتخاب ها در مصرف صبحانه مغذی است.

صبح شاد و فوق العاده با یک صبحانه پر انرژی

یک روز خوب و ایده آل دارای فاکتورها و معیارهای زیادی است که برای هرکس می تواند متفاوت باشد. ولی مطمئنا یک روز خوب، با یک صبح خوب آغاز می شود.

صبحی سرشار از انرژی و شادابی می تواند روز خوبی را به همراه داشته باشد. صبح خوب با خوب بیدار شدن آغاز می شود. نوشیدن 8 لیوان آب در روز، نرمش صبحگاهی، سحر خیز بودن، خوابیدن به موقع در شب، دوش صبحگاهی به جای دوش پیش از خواب، مطالعه کتاب پیش از خواب، برنامه ریزی روز و مواردی از این دست، از مهمترین فعالیت های است که می تواند به صبح شاداب کمک کند.

صبحانه مفید

مصرف کامل صبحانه شرط انرژی روزانه

ولیکن انرژی روزانه با مصرف صبحانه کامل و مناسب، بدست می آید و صبحانه از مهمترین فاکتورهای ایجاد روزی شاداب و خوب است. این ضرب المثل معروف که صبحانه را تنها بخور، ناهار را با دوستت و شام را با دشمنت شریک شو، نشان از اهمیت بسیار بالای صبحانه دارد که متاسفانه در کشور ما به آن توجه کمی می شود.

حفظ انرژی و دوری از گرسنگی با یک صبحانه مفید و مقوی

شروع روز با خوردن یک صبحانه ی سالم می تواند به حفظ انرژی، دوری از احساس گرسنگی و کاهش وزن کمک شایانی نماید. تحقیقات در دهه های گذشته نشان داده است که افرادی که به طور منظم صبحانه می خورند، عموماً لاغرتر بوده و در کاهش وزن خود موفقیت بیشتری دارند. زیرا مصرف صبحانه، نیاز فرد به مصرف کالری روزانه و ریزه خواری را کاهش داده و با کنترل پرخوری به سلامت و کنترل وزن فرد کمک می نماید. علاوه بر این، خوردن منظم صبحانه منجر به افزایش جذب موادی چون فیبر و ویتامین ها می گردد. مصرف صبحانه باعث می شود تا روز پر انرژی را شروع کرده و همچنین سبب افزایش تمرکز برای انجام کارهای روزمره می شود. از سوی دیگر مصرف صبحانه، وضعیت قند خون را در طول روز کنترل می نماید و مصرف مواد قندی و شیرینی که باعث دیابت و افزایش وزن می شود را کاهش می دهد.

تاثیرات یک صبحانه مناسب بر سیستم بدن

همچنین افزایش متابولیسم بدن، گرسنگی کمتر در طول روز، بهبود غلظت خون و کاهش کلسترول از دیگر مزایای مصرف صبحانه می باشد. نبایستی فراموش کرد که برای کودکان و نوجوانان که در سن رشد می باشند، مصرف صبحانه الزامی است و می توان به رشد متناسب، افزایش هوش، افزایش قوای جسمانی و طول عمر سالم کمک شایانی نماید. صبحانه تعیین کننده رژیم غذایی روز می باشد و بایستی جدی گرفته شود.

ولیکن هر صبحانه ای تجویز نمی شود و یک لیوان چای، قهوه و یا شیر نمی تواند صبحانه کاملی باشد و یک صبحانه ی سالم و مناسب بایستی دارای توازن مناسب در تأمین ترکیبی از پروتئین ها، کربوهیدرات ها ، فیبر و چربی های سالم باشد. همچنین مزه در صبحانه بسیار مهم است و باید با احساس خوشمزگی صرف شود و نبایست تنها به صورت یک دارو مصرف شود. صبحانه بایستی کالری کامل و مناسبی داشته باشد.

در واقع بار کالری مورد نیاز روزانه بایستی به وعده صبحانه منتقل شود. به طور مثال برای فردی که روزانه نیاز به 1700 کالری انرژی نیاز دارد، بهتر است که 900 کالری را در صبحانه، 600 کالری در وعده ناهار و 200 کالری در وعده شام، تامین نماید. همچنین بایستی توجه داشت که این کالری نبایستی با حجم بالا تامین شود و هر چه حجم مواد مصرفی کمتر باشد، با سبکی معده، شادابی و کنترل وزن کمک بیشتری می نماید.

انرژی صبحانه

کرم بادام زمینی ، بهترین نوع صبحانه

به همین جهت "کره بادام زمینی" یکی از بهترین گزینه ها برای وعده صبحانه می باشد، زیرا این ماده غذایی دارای مقادیر قابل توجهی از چربی های سالم، پروتئین و فیبر می باشد. . 2 قاشق غذاخوری "کره بادام زمینی" حاوی 200 کالری ، 7 گرم پروتئین و 2 گرم فیبر است. مواد مغذی موجود درآن نیز بسیار زیاد است و در ساختن یک رژیم صبحگاهی مناسب بسیار مفید است.

در واقع در عین حال که مواد مورد نیاز بدن در صبحانه را تامین می نماید، از کالری نسبتا بالا و حجم پایین برخوردار است. همچنین "کره بادام زمینی" سرشار از چربی های غیر اشباع مفید برای سلامتی قلب و ژنیستئین است. ژنیستئین ترکیبی است که چربی ها را تجزیه می کند. به همین علت کارشناسان تغذیه استفاده "کره بادام زمینی" را برای صبحانه توصیه می کنند. باید توجه داشت که "کره بادام زمینی" صنعتی و فرآوری شده سرشار از شکر و روغن های چاق کننده است و این در حالی است که " کره بادام زمینی " طبیعی  و خانگی فاقد هر گونه مواد چرب اضافی و نگهدارنده می باشد. "کره بادام زمینی" با استفاده از طعم دهنده هایی مانند کاکائو و شکلات نیز ارائه می شود ولیکن در حالت خالص (که فواید و مزیت بیشتری دارد)، در سه نوع "کره بادام زمینی عادی"، "کره بادام زمینی تفت داده شده" و "کره بادام زمینی تنوری" در بازار موجود می باشد.

در نوع عادی آن به "بادام زمینی" هیچ گونه حرارتی داده نمی شود و تنها پس از جداسازی پوست آن برای کره گیری استفاده می شود. در " کره بادام زمینی تفت داده شده"، به آن مقدار بسیار کمی (در حد 2 یا 3 دقیقه) حرارت داده می شود که رنگ آن کمی تیره می شود. در "کره بادام زمینی تنوری "، به آن حرارتی بیشتری (5 تا 6 دقیقه) می دهند که همین امر باعث می شود رنگ آن به قهوه ای تیره تبدیل شده و طعم آن نیز بسیار خاص شود.

در دنیای صنعتی امروز تهیه "کره بادام زمینی" طبیعی و بدون نگهدارنده و افزودنی کار بسیار دشواری می باشد. همچنین با گسترش شهرها و مشغله های کاری زیاد، یافتن فروشگاه معتبر و محصولات مرغوب و سالم، بسیار دشوار است. تولید کره بادام زمینی خانگی نیز با توجه به شرایط زندگی آپارتمانی و هزینه تجهیزات غیرممکن به نظر می رسد. خرید هم از فروشگاه های غیرمعتبر در شبکه های مجازی نیز، به صلاح نبوده و قابل اعتماد نمی باشد. به همین جهت خرید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر تسهیل دهنده این فرآیند می باشد که می تواند به راحتی با کمترین زمان، خرید سالمی داشت. فروشگاه " خوان باجی " که یکی از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی کشور می باشد و فعالیت آن عرضه تولیدات غذایی خانگی، بدون نگهدارنده و افزودنی می باشد. هدف این فروشگاه عرضه انواع محصولات خانگی سالم، طبیعی، بهداشتی، بدون نگهدارنده، بدون افزودنی و خوشمزه می باشد. همچنین فروشگاه خوان باجی با دریافت مجوزهای مورد نیاز مانند نماد اعتماد الکترونیکی، نماد ساماندهی، عضویت در اتحادیه ها و دریافت کارت بهداشت برای تولید کنندگان خود، سعی در ایجاد امنیت، اعتماد و اطمینان در خرید را برای مشتری دارد. از سوی دیگر پرداخت ها در فروشگاه خوان باجی، از طریق درگاه های بانکی رسمی کشور انجام می شود و همواره امکان پیگیری وجود دارد.

انرژی کره بادام زمینی

همچنین تیم پشتیبانی خوان باجی در تمام ساعات روز، آماده پاسخگویی به انتقادات، پیشنهادات و پیگیری های مشتریان خود می باشد. شایان ذکر است که محصولات فروشگاه خوان باجی به تمام نقاط کشور ارسال می شود.

فروشگاه مجازی "خوان باجی" در جهت حفظ سلامت جامعه و اطمینان خاطر هم وطنان عزیزمان، "کره بادام زمینی" را به هر سه صورت مذکور، تهیه کرده که می توانید با مراجعه به سایت یا اپلیکیشن خوان باجی ( www.khanbaji.com ) این محصولات را تهیه کرده و درب منزل خود تحویل گرفت.

صبحانه بی نظیر کره بادام زمینی و خواص کره بادام زمینی

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خوان باجی
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی