نمناک سرگرمیگوناگون ضبط صحبت کردن دلفین ها برای اولین بار
دلفین ، صحبت کردن دلفین
محققان توانسته اند صحبت کردن دو دلفین را با استفاده از میکروفون های زیر دریا ضبط کنند و مشاهده کردند که دلفین ها از صداهای مختصر و تپش ها برای صحبت کردن و تشکیل دادن کلمات استفاده می کنند.

 دلفین ها مانند انسان ها صحبت می کنند!

دلفین ها پستاندارانی دریازی از راسته آب بازسانان هستند که بسیاری از رفتارهایشان رابطه نزدیکی با انسان ها دارد شاید باورتان نشود که دلفین ها هم صحبت کنند اما در این گزارش پی می برید که دلفین ها هم مانند انسان ها صحبت می کنند.

دانشمندان موفق شده اند با استفاده از ضبط صوت هایی که در اعماق آب های آزاد کار گذاشته اند نتایج جالبی از پستانداران دریایی یعنی دلفین ها به دست آورند.
 
دلفین
 
دانشمندان توانسته اند صحبت کردن دو دلفین را با استفاده از میکروفون های زیر دریا ضبط کنند و مشاهده کردند که دلفین ها از صداهای مختصر و تپش ها برای صحبت کردن و تشکیل دادن کلمات استفاده می کنند.
 
نکته جالب در مورد صحبت کردن دلفین ها این است که دلفین ها برای جواب دادن به مخاطب خود، صبر می کنند تا طرف مقابل جمله خود را کامل کند و بعد به آن پاسخ می دهند.
 
دلفین
 
این تحقیق توسط دانشمندان حفاظت از محیط زیست فئودوسیا در کشور روسیه انجام شده است.

ضبط صحبت کردن دلفین ها برای اولین بار

ضبط صحبت کردن دلفین ها برای اولین بار
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 7
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 7 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف