نمناک اخبارجامعه کلاهبرداری 1 میلیاردی با صحنه سازی تصادف در طبس
صحنه سازی تصادف ، تصادفات ساختگی
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از دستگیری افرادی که از طریق صحنه سازی تصادف بیش از یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند خبر داد.
تاریخ انتشار : 26 مهر 1396

صحنه سازی تصادف ترفندی برای کلاهبرداری میلیاردی در طبس

علیرضا سیفی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی از دستگیری باند تصادفات ساختگی در طبس خبر داد و گفت:در چند روز گذشته گزارشی مبنی بر وقوع چند تصادف مشابه با سازوکاری شبیه به هم به دادستانی واصل شد.

وی گفت:پس از وصول گزارش و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد چند متهم با نام خانوادگی مشابه به صحنه سازی تصادف اقدام کرده و از این طریق پول های فراوانی را در قالب هزینه دیه از شرکت بیمه دریافت می کردند. رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تصریح کرد:این متهمان خودروهای ارزانقیمت و فرسوده را تهیه کرده و سپس با روش های خاص خود مثل چپ کردن خودرو یا غیره به صحنه سازی تصادف در کنار جاده اقدام می کردند.

وی ادامه داد:این افراد سپس یک یا دو نفر از اعضای باند خود را توسط یک فرد، به طرز حرفه ای کاملا بیهوش کرده و سپس با دیلم و امثال آن به شکستن دست و پا و حتی فک و بینی افراد بیهوش شده اقدام می کردند تا نهایتا به بیمه و پزشکی قانونی وانمود کنند که خودرو دچار تصادف و افراد هم دچار جراحت شدید شده اند.

وی گفت:پزشکی قانونی پس از بررسی پرونده یکی از این تصادفات، متوجه می شود که چند پرونده مشابه در رابطه با تصادفات جاده ای وجود دارد. رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه نهایتا این افراد به بهانه دریافت بیمه به شرکت بیمه دعوت شده و در آنجا بازداشت می شوند، افزود:در حال حاضر دو نفر از این متهمان در بازداشت هستند و افراد دیگری هم تحت تعقیب قرار دارند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:متهمان بر اساس شواهد اولیه از این طریق بیش از یک میلیارد تومان کلاهبرداری کرده اند. وی گفت:اقدامات قضایی و تحقیقات تکمیلی ادامه دارد و بر اساس بررسی ها احتمالا در چند استان دیگر همین اقدامات مجرمانه را مرتکب شده باشند.

کلاهبرداری 1 میلیاردی با صحنه سازی تصادف در طبس

کلاهبرداری 1 میلیاردی با صحنه سازی تصادف در طبس
:
امتیاز : 3 تعداد رای : 5
برگرفته از اقتصاد آنلاین - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 3 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف