نمناک سرگرمیگوناگون سر و صداهای مرموز در اقیانوس منجمد شمالی
اقیانوس منجمد شمالی ، اسکیموها
سرو صداهای مرموزی که از اعماق آبهای اقیانوس منجمد شمالی به گوش می رسد محققان را متحیر کرد .
بازدید : 3,118 نفر

راز صداهای مهیب اقیانوس منجمد شمالی

سرو صداهای مرموزی که از اعماق آبهای اقیانوس منجمد شمالی به گوش می رسد محققان را متحیر کرده و حتی ارتش کانادا را به تکاپو انداخته است. ارتش کانادا از آغاز تحقیقاتی بی سابقه در قطب شمال خبر داده تا منشأ سر و صداهای مرموزی را پیدا کند که از اعماق آبهای این منطقه از جهان به گوش می رسد.

از صحبتهای بومیان، شکارچیان و صیادان محلی و همچنین محققان مستقر در محل اینگونه برداشت می شود که این صداهای عجیب همانند زنگ یا ویز ویز غیرعادی هستند.

منطقه ای که این صداها از آن به گوش می رسد یکی از مناطق اصلی صید در فصل تابستان برای ماهیگیران به شمار می آید اما حالا وحشت ناشی از این صداهای غیرمتعارف موجی از نگرانی را برای آنها ایجاد کرده است.

اکنون ارتش کانادا با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات ردیابی امواج صوتی وارد عمل شده تا شاید بتواند گره کور این معما را باز کند. با این حال جستجوهایی که تاکنون صورت گرفته نتیجه ای در برنداشته است.

اسکیموها و شکارچیان بومی یکی از مناطق دورافتاده در نوناووت کانادا به تازگی متوجه صدای عجیب، بوق مانند و زمزمه واری شده اند که از اعماق بستر اقیانوس منجمد شمالی شنیده می شود.

اقیانوس منجمد شمالی

صداهای مهیب اقیانوس منجمد شمالی همه را حیرت زده کرد

اسکیموها اولین گروهی بودند که به وجود این صدا پی بردند و نسبت به آن گلگی کردند زیرا به اعتقاد آنها این صدا باعث ترساندن آبزیانی می شود که معمولا شکار آنها محسوب می شوند.

مقامات محلی زمانی متوجه این موضوع شدند که افراد شاکی با یک برنامه رادیویی تماس گرفته و نسبت به این صدای مرموز ابراز ناراحتی کردند. پس از آن ارتش کانادا وارد عمل شده و تلاش کرد با ارسال هواپیماهای تجسسی منبع این صدا را بیابد.

باوجود اینکه هواپیماهای تجسسی این منطقه را با استفاده از حسگرهای چندگانه مورد بررسی دقیق قرار دادند، برای مثال برای 1/5 ساعت منطقه را مورد جستجوی صوتی قرار دادند، متوجه هیچ نوع ناهنجاری صوتی در این منطقه نشدند.

ارتش کانادا پس از اینکه نتوانست صدای مرموز و منبع آن را ردیابی کند عملیات را متوقف کرد و قصد تکرار آن را نیز ندارد. با این همه مقامات محلی نوناووت اعلام کرده اند که هنوز درحال بررسی این صدای مرموز هستند. به گفته مقامات واضح است که صدا از بستر دریا ایجاد می شود، و این احتمال وجود دارد که منبع صدا تجهیزات اکتشافی معدنی یکی از شرکت های اکتشاف معدن باشد.

اما این فرضبه نیز توسط تنها شرکت معدن کاوی که در این منطقه فعال است رد شد و علاوه بر این مقامات نیز اعلام کردند هیچ مجوزی برای فعالیت های نقشه برداری از آب یا بستر دریا به شرکتی داده نشده است. احتمال دیگر دست داشتن گروه صلح سبز در ایجاد این صدای ناشناخته بود تا حیوانات را از چنگال شکارچیان فراری دهد که این گروه نیز چنین ادعایی را رد کرده است.

سر و صداهای مرموز در اقیانوس منجمد شمالی

سر و صداهای مرموز در اقیانوس منجمد شمالی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از همشهری آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف