نمناک سرگرمیآیا میدانید شهر تائوس منبع صداهای مرموز و ترسناک!
صداهای مرموز ، شهر تائوس
صداهای مرموز فقط مخصوص شهر تائوس نیست چندین شهر دیگر هم در سراسر دنیا هستند که در آن ها این صداهای عجیب شنیده می شود و منبع آن ها هم هنوز ناشناخته مانده است.

علت شنیده شدن صداهای مرموز در شهر تائوس چیست

شهر تائوس که در نیو کزیکو قراردارد به دلیل شنیده شدن صداهای مرموز شهرت دارد . در سال 1993 این صداها در شهر تائوس آنقدر آزاردهنده شد که ساکنان شهر را نگران و با یک سوال بزرگ روبرو کرد:واقعا منبع این صداها کجاست و چرا تمام نمی شوند؟! همه شروع به تحقیق کردند تا بتوانند منشای این صدای عجیب را کشف کنند.

صداهای مرموزی که معلوم نیست از کجا می آیند

تائوس شهر کوچکی در شمال مرکزی نیومکزیکو است، شهری که در نگاه اول هیچ تفاوتی با دیگر شهرهای ساکت قاره ی آمریکا ندراد اما وقتی دقیق تر به صدای آن گوش می دهید متوجه می شوید که آنقدرها هم ساکت نیست! از اوایل دهه 1990 ، بعضی از ساکنان و مسافران این شهر یک صدای خفیف و نجوا مانند را گزارش می دهند، صدایی شبیه «اووم» یا یک موتور دیزلی که از دوردست ها می آید و منبع آن مشخص نیست. کسانی که می توانند این صداها را بشوند در توصیف آن یک کلمه به کار می برند:غیر قابل تحمل! این صدا هیچ وقت متوقف نمی شود و در شب ها حتی بیشتر هم شنیده می شود به طوری که گاهی مانعی برای خوابیدن است. فکر می کنید زمزمه های شهر تائوس از کجا می آید؟ در ادامه ما را همراهی کنید تا درباره این صداهای اسرار آمیز بیشتر حرف بزنیم .
به خصوص در سال 1993 این صداها آنقدر آزاردهنده شد که ساکنان شهر را نگران و با یک سوال بزرگ روبرو کرد:واقعا منبع این صداها کجاست و چرا تمام نمی شوند؟! همه شروع به تحقیق کردند تا بتوانند منشای این صدای عجیب را کشف کنند. در شهر ابزارهای خاصی برای کشف صدا تعبیه شد و خبرنگاران به این شهر رفتند تا با اهالی اش مصاحبه کنند .
تحقیقات نشان داد که فقط حدود 2 درصد از ساکنان شهر این صدا را می شنوند. مردمی که در معرض این صدا بودند می توانستند این زمزمه ها را تکرار کنند اما یک چنین سیگنالی هیچ وقت کشف نشد. در شهر همه چیز طبیعی به نظر می رسید؛ تنها فعالیت غیر عادی، بالا رفتن سطح میدان های الکترومغناطیسی بود که آن هم در نتیجه ی خطوط برق محلی به این روز افتاده بود .


صداهای مرموز
 منبع صداهای مرموز شهر تائوس کجاست و چرا تمام نمی شوند

زمزمه های مشابه شهر تائوس در دنیا
این زمزمه های اسرارآمیز فقط مخصوص شهر تائوس نیست چندین شهر دیگر هم در سراسر دنیا هستند که در آن ها این صداهای عجیب شنیده می شود و منبع آن ها هم هنوز ناشناخته مانده است. در طول اواخر دهه 1970 ساکنان شهر بریستول انگلیس از اولین کسانی بودند که این صداهای عجیب دور را گزارش دادند. در سال 1980 ، ماموران سلامت محیطی در بریستول از ابزارهای خاص و ویژ استفاده کردند تا این منبع را شناسایی کنند. در نهایت این صداها به گردن ترافیک ماشین ها و کارخانه های محلی افتاد با این حال امروز بعد از 40 سال هنوز هم این صداهای مرموز شنیده می شود .
ناحیه ی ساحلی بوندی در سیدنی سالیان سال است که در معرض این زمزمه هاست؛ در اینجا برای خلاص شدن از دست این صداها فقط می توانید صدای موزیک را بیشتر کنید !
چند سال قبل در ایالت ایندیانا صدها نفر از ساکنان گزارش دادند که صداهای عجیبی را می شنوند و شهردار متعهد شد تا سال 2003 منشاء این صداها را کشف کند. اما با این حال با وجود همه ی محدودیت هایی که برای کارخانه ها در نظر گرفته شد باز هم این صداها به قوت خود باقی مانده اند .

دلایل احتمالی
واقعا چه چیزی باعث این صداهای عجیب و غریب شده است؟ قبل از جواب دادن به این سوال باید بگوییم که صداهای زیادی در اطراف ماست که خیلی هایشان شنیده نمی شوند مگر وقتی که به آن ها توجه کنیم! با این حال، بیشتر محققان به این نتیجه رسیده اند که این زمزمه ها وجود دارند اما هیچ توافقی برای منبع آن ها وجود ندارد .
همیشه اولین مقصرها کارخانه های صنعتی هستند. گزینه های دیگر خطوط گاز پر فشار، خطوط برق پرفشار و دستگاه های بی سیم اند. برای این صداها یک نظریه دیگر هم وجود دارد:زمزمه ها از تشعشعات الکترومغناطیسی فرکانس پایین به وجود می آیند و فقط بعضی از مردم آن ها را می شنوند. یکی دیگر از مقصران احتمالی یک سری فاکتورهای محیطی مثل ریز زلزله هایی هستند که از امواج اقیانوسی به وجود می آیند .

صداهای مرموز

چه چیزی موجب صداهای مرموز در شهر تائوس شده است

دلایل پزشکی
از آن جایی که پیدا کردن دلایل محیطی این صداها سخت است بعضی ها به دنبال دلایل پزشکی می گردند. یکی از آن ها «وزوز» گوش است؛ شاید گزارش این صداها کار کسانی باشد که گرفتار وزوز گوش هستند! در این صورت شخص بدون اینکه واقعا صدایی وجود داشته باشد صدایی می شنود! با این حال آزمایش ها نشان می دهد که بیشتر کسانی که این زمزمه را می شوند شنوایی نرمالی دارند. یک احتمال دیگر هم وجود دارد اینکه شاید کسانی که می توانند این صداها را بشنوند شنوایی قوی ای دارند و می توانند صداهایی را بشنوند که دیگر قادر به شنیدنشان نیستند. بعضی هم آن را یک جور توهم صدایی می دانند چون بعضی از ساکنان شهر تائوس می گویند حتی وقتی از شهر می روند باز هم این زمزمه ها را می شنوند !

دلایل ماورایی و عجیب
هر وقت یک پدیده ی غیر قابل توضیحی رخ می دهد همیشه پای توطئه به میان می آید. بعضی ها این صداها را در نتیجه ی آزمایش های نظامی و یا ارتباطات زیر دریایی ها می دانند . بعضی ها هم آن را کار فعالیت های آدم فضایی ها می دانند !

رمز و راز این صداها همچنان ادامه دارد
آیا بشقاب پرنده ی مریخی ها که در بالای جو زمین در حال پروازند باعث این صداها هستند؟ این صدای عجیب می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ شاید واقعی باشد و شاید هم حاصل خیال پردازی های اهالی شهر تائوس باشد! در هر صورت تا به امروز منشای این صداها همچنان اسرار آمیز باقی مانده و شاید تحقیقات بیشتر، اسرار آن را پیدا کند .

شهر تائوس منبع صداهای مرموز و ترسناک!

شهر تائوس منبع صداهای مرموز و ترسناک!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از الی گشت / ف
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف