نمناک اخبارجامعه صدور حکم اعدام و حبس برای قتل زن نکائی
نکا ، اعدام
قاتل زن نکائی، با حکم دادگاه کیفری مازندران، به زودی در میان مردم اعدام خواهد شد. همدست این مرد نیز به اتهام معاونت در قتل و آدم ربایی به ٥٠سال زندان محکوم شد.
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1394
بازدید : 7,645 نفر

قاتل زن نکائی، با حکم دادگاه کیفری مازندران، بهزودی در میان مردم اعدام خواهد شد. همدست این مرد نیز به اتهام معاونت در قتل و آدم ربایی به ٥٠سال زندان محکوم شد.

خدیجه عصر روز دهم اردیبهشت ماه بود که برای رفتن به مطب دندانپزشکی از خانه اش در روستای دارابکلایمیاندورود خارج شد. او قصد داشت سوار تاکسی شود کهیک خودروی مشکیرنگ با دو سرنشین در برابرش توقف کرد. خدیجه که تصور می کرد خودروی مسافرکش است، سوار شد و این آغاز سرنوشت تلخی بود که به سراغ خدیجه آمده بود. او در دام سه مرد سارق افتاده بود کهنیتشومی در سر داشتند. اینسه مرد، زن جوان را ربودند و پس از سرقت طلاهایش او را در داخل دره ای به قتل رساندند. خانوادهخدیجهکه پس از رفتن او بهشدت نگران شده بودند، وقتی متوجه شدند کهاین زن به مطب دندانپزشکی هم نرفته است، موضوع را به پلیس اطلاع دادند.

مأموران در نخستین اقدام به سراغ دوربین های مداربسته رفتند و جستجوی تصویری روی همه دوربین های موجود در مسیر تا خروجی های استان، از سوی تیم های مختلف تخصصی پلیس آغاز شد. در ادامه تصاویری از زن ناپدیدشده در اختیار پلیس سراسر کشور قرار گرفت که سوار یکخودرویتیرهرنگشده بود.

بنابراینتیمتحقیق به بررسی هایبیشتر پرداختند و در ادامه به یکی از صاحبان خودرو که از تبهکاران سابقه دار بود مظنون شده و او را تحت مراقبت های نامحسوس خود قراردادند. پلیس در تعقیب و مراقبت های پنهانی خود متوجه حرکات غیرعادی این تبهکار شد و او را بازداشت کرد. مرد جوان درحالی که خود را بی اطلاع از سرنوشت زن گمشده نشان می داد، سعی کرد مسیر تحقیقات مأموران را به گمراهی بکشاند اما وقتی با به دست آمدن آثار و نشانه هایی از این زن در خودرویش روبه رو شد چاره ای جز اعتراف ندید.

این مرد گفت:«روز حادثه همراه یکی از دوستانم در حال پرسه زنی بودیم که متوجه زن جوانی در حاشیه خیابان شدیم و او را سوار کردیم. از وضع ظاهری اش این گونه برمی آمد که وضع مالی خوبی دارد. برایهمین در فرصتی مناسب دوستم بهسرعت از صندلی جلو بهعقب رفت و با چاقو او را تهدید کرد تا ساکت بماند اما او مقاومت کرد و سعی داشت خود را از ماشین به بیرون پرتاب کند. در این هنگام دوستم چند ضربه چاقو به او زد، سرش را زیر صندلی کرد و به سمت جنگل های اطراف شهر نکا رفتیم. در آنجا طلاها و پول های او را برداشتیم اما با توجه به این که می ترسیدیم از سوی او شناسایی شویم پیکر نیمه جانش را به داخل دره ای در جنگل های قرمرض نکا انداختیم. بعد از دقایقی احساس کردیم شاید زنده مانده باشد، بنابراین داخل دره رفته و او را کشتیم.»

با توجه به این اعترافات هولناک، مأموران، همدست دیگر او را هم بازداشت کردند و با اطلاعاتی که این دو جنایتکار درباره محلرها کردن جسد زن جوان در اختیار مأموران قرار داده بودند، پلیس به آنجا مراجعه کرد و قسمت هایی از جسد را که سالم مانده بود بهدست آورد.

در ادامه، عامل سوم این جنایت که به فروش اموال سرقتی اقدام کرده بود، نیزدستگیر شد و در این رابطه سه خودرو از این قاتلان کشف و پس از تشریح صحنه های این جنایت تحویل مراجع قضایی شدند.

پرونده اینسه نفر برایرسیدگی به دادگاه کیفری مازندران ارسال شد و هیأتقضایی پس از برگزاری جلسه محاکمه، دستور انجام آزمایش DNA را روی جسد کشفشده برای اطمینان از این که جسد متعلق به زن جوان است دادند. مأموران نیز جسد را به پزشکی قانونی انتقال دادند و بلافاصله اقدامات ابتدایی کارشناسی و بررسی گروه های خونی، فرمول دندانی، بررسی استخوانی و دی ان ای که انجام گرفت، مشخص شد این جسد متعلق به خدیجه است.

متهمان بار دیگر در این شعبه محاکمه شدند و اظهارات قبلی خود را تکرارکردند. صبح دیروزقاضی دادگاه کیفریحکم متهمان را صادر کرد. بر اساساینحکم، متهم ردیف اول به اتهام قتل عمدی به قصاص در ملأعام در شهرستان میان دورود و به اتهام مشارکت در آدم ربایی به ١٥سال زندان و مشارکت در سرقت به عنف و آزار علاوه بر رد مال سرقتی به تحمل ١٠سال زندان و ٧٤ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد. متهم ردیف دومنیز به اتهام معاونت در قتل عمدی به ٢٥سال زندان و به اتهام مشارکت در آدم ربایی و سرقت به عنف و آزار به ترتیب به ١٥سال و ١٠سال زندان و ٧٤ ضربه شلاق محکوم شد.

حسین کاظم زاده رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری دادگستری مازندران دراینباره گفت:«در مجازات های تعزیری با توجه به ماده ١٣٤ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ١٣٩٢ فقط مجازات اشد قابلاجرا و اعمال است. همچنین حکم اعلامشده ظرف مدت حداکثر ٢٠ روز قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.» 

صدور حکم اعدام و حبس برای قتل زن نکائی

صدور حکم اعدام و حبس برای قتل زن نکائی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 25
برگرفته از روزنامه شهروند - /م
این مطلب مفید بود ؟ 22 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف