نمناک سرگرمیگوناگون ضرب المثل های معروف کشورهای مختلف
ژاپن ، ضرب المثل
در ادامه این مطلب چند مورد از ضرب المثل های عجیب و خنده دار کشورهای مختلف را برای شما بیان می کنیم.
بازدید : 2,039 نفر

ضرب المثل های خنده دار کشورها

ضرب المثل های عجیب و غریب در کشورهای مختلف! ضرب المثل های، گنجینه هایی پنهان هستند، سینه هایی که عقل دوران های مختلف در آنها پنهان شده است و بهترین نوع عقل و دانش در آنها یافت می شود.
در این مطلب به معرفی چند ضرب المثل عجیب و خنده دار از سراسر جهان می پردازیم.

ضرب المثل خنده دار

ضرب المثل خنده دار چین

یک شوهر خوب، هم سالم است، هم غایب


از:ژاپن
اگر با اصطلاحات ژاپنی در رابطه با زنان خانه دار آشنا باشید، احساس تهی بودن او را از نبود شوهرش در خانه احساس خواهید کرد. این امر توضیح می دهد که چرا چنین ضرب المثل هایی در ژاپن رواج دارد- بخشی از آگاهی ملی ژاپن است.
از سوی دیگر، شاید دلیل دیگری نیز وجود داشته باشد. شاید این زنان تنها خود را بازیچه ای در دستان مردان دانسته و می بینند. ما دلیل اصلی آن را نمی دانیم، امّا آنچه مشخص است، وجود خیانت های زیاد در چنین گنجینه هایی در ژاپن می باشد. آنها اینگونه حداقل سلامت شوهران شان را طلب می کنند.

پس از اینکه با یک یونانی دست دادید، انگشتان دستان تان را بشمارید


از:آلبانی
برخی از کشورها، دشمنی ذاتی با یکدیگر دارند:چین و ژاپن، آمریکا و فرانسه، استرالیا و مریخ. امّا این نگاه بد میان یونان و آلبانی از کجا آمده است؟ آیا آنها نمی دانند که دشمن ملّی کشورشان ایرلند است و نه یونان؟ پس از آنکه لیام نیسون، ارتش فرانسوی آلبانی را در فیلم "taken" شکست داده و نابود می کند. آیا آنها اصلا این فیلم را دیده اند؟!
خب، این ضرب المثل در نوع خود جالب توجه است. به ما اجازه می دهد تا با فرهنگ یونان بیشتر آشنا شویم. آنچه که ما از این ضرب المثل دریافتیم، این است که یونانیان، دزدهای منطقه بوده و این در حالی بود که آلبانی ها از جذام موجود که علّتش ضمیمه هایی است که به آسانی از بین می رود، در رنج و غذاب بودند.

برای آنکه مگسی را از پیشانی دوست تان دور کنید، نیازی به استفاده از تیشه نیست (دوستی خاله خرسه)


از:چین
گفته می شود که ضرب المثل ها حقایق جهانی را بازگو می کنند، هرچند از تجربه های شخصی می آیند؛ بنابراین، اگر بر روی این گفته کمی تمرکز داشته باشیم، تاریخ خونین پشت آن را درک خواهید کرد!!
بسیار خوب؛ معنای ضمنی آن بسیار ساده و مشخص است:از کاه کوه نساز. ما با تمامی آنها موافقت می کنیم، امّا چرا قیاس رنگی؟ از یک طرف قطعا درست به نظر می رسد، امّا از سوی دیگر کاملا شیطانی جلوه می کند.
به خاطر خدا، اجازه دهید که وانمود کنیم، که چینی ها تصور فوق العاده ای داشته اند و موضوع را در همین جا فیصله دهیم.

هر ذره کوچکی کمک می کند؛ این سخن یک پیرزن است


از:بریتانیا
بریتانیایی ها به خاطر حس شوخ طبعی خود و نوعی جذابیّت دمدمی مزاجانه مشهور هستند؛ و این به خاطر کلمات خنده داری است که می سازند؛ بنابراین، جای تعجب نیست که خرد جمعی آنها، ضرب المثل های جذّابی را به وجود آورد. تصاویر در اینجا به هر صورت جالب توجه است.
یکی از آنها که بسیار عجیب است، همین گفته است که ادعا می کند هر ذره ای کمک خواهد کرد، هرچند بسیار ناچیز به نظر آید، یا انکه سخنی طعنه آمیز و سرگرم کننده است که نشان از تلاشی بیهوده دارد؟ اگر بریتانیایی ها را کمی بشناسید، در خواهید یافت که هر دو نگاه تا حدّی درست می باشد.

ضرب المثل های معروف کشورهای مختلف

ضرب المثل های معروف کشورهای مختلف
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از سیمرغ /ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف