نمناک سبک زندگیکودک هشدار جدی درباره بازی کودکان با خمیر جادویی !
خمیر جادویی ، بازی با خمیر جادویی
ازجمله ضررهای بازی با خمیر جادویی مسموم شدن هزاران کودک به علت مواد سمی موجود در این خمیر است.

بازی با خمیر جادویی برای کودکان ضرر دارد

اسلایم یک ماده خمیری است که حالت ژلاتینی دارد و به شکل های گوناگوی درمیاد خمیر اسلایم یا همان خمیر جادویی یک وسیله بازی برای کودکان است و با آن می توانند اشکال و اجسام درست کنند . بازی با خمیر جادویی در افزایش مهارت و خلاقیت کودک نقش موثری را ایفا میکند اما خالی از لطف نیست که بدانید همین وسیله بازی ممکن است کودک شما را بیمار کند.

ویدئوهای زیادی در باره خمیربازی اسلایم منتشر شده که کودکان و والدین آن ها را به خرید این بازی سرگرم کننده برای کودکانشان تشویق می کند.

درحالی این بازی، تفریحی ساده و خوب برای کودکان به شمار می آید که می تواند آن ها را به خوبی سرگرم کند و همین مساله، والدین را به خرید فوری این بازی تشویق می کند، اما باید یادآور شد که با وجود همه تبلیغاتی که برای خرید خمیر بازی اسلایم می شود، ضررها و خطراتی کشنده برای کودکان دارد ومواردی از این ضررها ثبت شده است.

ازجمله ضررهای این بازی مسموم شدن هزاران کودک به علت بازی با اسلایم خمیر است.

خمیر جادویی

مسمومیت هزاران کودک بخاطر بازی با خمیر جادویی

واقعیت خمیر اسلایم یا خمیر جادویی کودکان چیست؟

خمیر بازی اسلایم یا خمیر جادویی درواقع نوعی بازی پلاستیکی یا به عبارت درست تر نوعی خمیر یا ژله است که آنرا به علت سهولت شکل دادن به آن توسط کودکان خمیر جادویی نام نهاده اند که کودک از بازی با آن لذت می برد و با آن می تواند هر شکلی را که بخواهد درست کند و با تبلیغ های بسیاری که برای این بازی می شود، خیلی از والدین به خرید آن تمایل پیدا می کنند.

تحقیقاتی که درباره خمیر اسلایم یا خمیرجادویی انجام شده، نشان می دهد مقدار زیادی سم درآن وجودارد و مساله مهم تر، ماده اصلی تشکیل دهنده این خمیر پودری است که برای کشتن سوسک و انواع حشرات موذی مورد استفاده قرار می گیرد و به اسید بوریک معروف است.

اسید بوریک از خطرناک ترین انواع سم است و به همین دلیل برای کشتن حشرات مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از مراکز علمی درکشورهای حوزه خلیج فارس به طور رسمی درباره این بازی هشدار داده و خواستار جمع آوری آن از بازار شده اند.

خمیر جادویی برای کودکان مضر است

هشدار جدی درباره بازی کودکان با خمیر جادویی !
:
امتیاز : 3.7 تعداد رای : 121
برگرفته از العالم / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 89 32
نظر کاربران
اسرا

اسرا

همچین چیزی نیست درواقع اسیدبوره یا همون بوراکس،خارجی ها از این مواد برای شستن لباس ها استفاده میکنند نه برای کشتن حشرات این حرفا ۱۰۰%اشباه است

پاسخ دادن 0 0
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف