دیگران چه می خوانند..؟
نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها این گوشی های همراه برای سلامتی مضر هستند
گوشی های همراه ، ضرر های گوشی همراه
بسیاری افراد از ضرر گوشی های همراه خود و تهدیداتی که می تواند به همراه داشته باشد بی خبرند.
بازدید : 1,956 نفر

کدام گوشی های همراه مضر است

از یک سو گوشی های همراه جزء جدانشدنی زندگی انسان شده است و از سوی دیگر بسیاری از مردم نگران اثرات زیان آور آن بر سلامتی شان هستند و با خود می اندیشند آیا تماس مداوم با تلفن های همراه برای سلامت شان مضر است یا خیر .

در حالی که استفاده از گوشی موبایل مزایا و فواید بسیاری دارد، اما ممکن است بر اثر استفاده طولانی مدت از آن ها، مشکلاتی نیز برای ما داشته باشند.

تشعشعات موبایلی و تاثیر آنها بر سلامت انسان موضوعی است که طی سال های اخیر دغدغه های مختلفی برای مشترکان تلفن همراه ایجاد کرده و مردم نگرانی های متعددی در خصوص تجهیزات مخابراتی دارند. با این حال بسیاری افراد از گوشی تلفن همراه خود و تهدیداتی که می تواند به همراه داشته باشد بی خبرند.

تشعشعات آنتن های BTS موضوعی است که همگان به آن توجه دارند، اما درباره تشعشات گوشی های تلفن همراه ممکن است کمتر صحبت شود.
 
گوشی های همراه

تشعشات گوشی های تلفن همراه برای سلامت انسان مضر است

زمانی نه چندان دور وقتی با گوشی های تلفن همراه صحبت می کردیم، احساس گرمای شدیدی در صورت خود حس میکردیم که این گرما مربوط به تشعشعات گوشی ها بود. جذب تشعشعات توسط سر انسان بیش از 1.6 وات نمی تواند باشد و برای تشخیص مطابقت گوشی ها با این میزان باید بررسی های متعددی صورت گیرد. بر همین اساس طبق اعلام مسئولان سازمان تنظیم مقررات تمامی گوشی های موبایل که به صورت قانونی وارد می شوند، از نظر میزان تشعشع بررسی می شوند و در غیر این صورت اجازه ورود به بازار را ندارند.

اما در آشفته بازار موبایل ایران که بنا بر اعلام مراجع مختلف بیش از 90 درصد واردات آن از مجاری قاچاق و غیرقانونی انجام می شود، اینکه تاچه حد این روند تحت کنترل قرار می گیرد جای بحث دارد. به هر صورت طبق اظهارات قبلی مسئولان سازمان تنظیم مقررات ارتباطات نتیجه بررسی های صورت گرفته گویای آن است که گاهی برخی گوشیهایی که در بازار وجود دارند از نظر SAR در شرایط نامناسبی قرار ندارند؛ به گونه ای که در سال 1391 از میان 1225 گوشی بررسی شده 39 مورد از نظر سلامت مردود اعلام شده و در موارد متعدد این نمونه ها از برندهای بسیار مطرح بودند.

این در حالی است که برای دریافت فرکانس متناسب با شرایط سلامت انسان لازم است که گیرنده ها با فرکانس های مورد نظر تناسب داشته باشند و تشخیص تناسب داشتن دستگاه ها با این معیار موضوعی است که نیاز به آزمایشگاه های مختلف برای بررسی دارد.

بسیاری از برندهای مشهور جهانی، محصولات خود را با کیفیت مختلف به مناطق مختلف ارسال می کنند و کشورهایی که دقت بیشتری دارند این گوشی ها را قبل از ورود به بازار تست می کنند تا از استاندارد تشعشعات آنها اطمینان حاصل کنند. اگرچه این محصولات از نظر ظاهری شبیه به هم هستند اما از نظر کیفیت با هم تفاوت دارند.

برای سنجش آسیب رسانی امواج معیاری با عنوان SAR Specific Absorption Rate یا "نرخ جذب ویژه" تعریف شده که مقدار آن، میزان انرژی جذب شده توسط بدن را برای زمانی که در معرض تشعشعات رادیویی است نشان می دهد. بر اساس قوانین کمیسیون ارتباطات فدرال یا FCC ایالات متحده، میزان آن برای گوشی های موبایل تا 1.6 وات بر کیلوگرم پذیرفته شده و فرای آن گوشی تاییدیه FCC را دریافت نخواهد کرد که معنایی جز مضر بودنش برای سلامتی انسان ندارد.

باید توجه داشت که SARدر زمان استفاده از سرویس داده (Data Service) متفاوت بوده و در نظر داشتن SAR در زمان خرید تلفن همراه، نظیر در نظر داشتن بر چسب انرژی در زمان خرید یخچال، ماشین لباس شویی یا اتومبیل است.

برای فهمیدن SAR گوشی های مختلف نیز می توان به سایت www.gsmarena.com مراجعه کرده و در قسمت انتهایی مشخصات گوشی میزان SAR آن را مشاهده کرد. البته سازمان تنظیم مقررات نیز روی پایگاه اینترنتی خود نتیجه مدل های مختلفی که از برندهای متعدد مورد بررسی قرار گرفته اند را اعلام می کند.

بر همین اساس به تازگی سازمان تنظیم مقررات از بررسی سه مدل از تلفن های همراه اپل با عنوان آیفون های SE ، 7 و 6S خبر داده و اعلام کرده تأییدیه دائم آنها توسط این نهاد نظارتی صادر شده است.

این گوشی های همراه برای سلامتی مضر هستند

این گوشی های همراه برای سلامتی مضر هستند
3.67
برگرفته از ایسنا / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف