بچه های اول
بچه های اول خانواده به دلیل اینکه والدین وقت بیشتری برای آنها میگذارند و آنها بیشتر مرکز توجه هستند از ضریب هوشی بالاتری برخوردارند.

بچه های اول خانواده آی کیو بیشتری دارند

بچه های اول خانواده تجربه های متفاوتی را نسبت به سایر بچه های خانواده تجربه میکنند . بچه های اول از سویی با بی تجربگی پدر و مادر جوان بزرگ میشود و ممکن است بی تجربگی والدین در برخی از موارد برایشان دردسر ساز شود اما از سویی دیگر آنها اولین ثمره زندگی یک زوج هستند و عشق بیشتری را از سوی والدین خود دریافت میکنند . محققان به نتایجی درباره ضریب هوشی بچه های اول رسیدند که حاکی از بهرمندی بیشتر بچه های اول از ضریب هوشی نسبت به سایر فرزندان خانواده است.

بچه های اول خانواده از هوش بیشتری برخوردارند

محققان دانشگاه ادینبورگ با بررسی روی خواهرها و برادرها متوجه شدند، بچه های اول «آی کیو» ی بالاتری حتی نسبت به خواهرها و برادرهای خود که یک سال کوچک ترند، دارند.

بچه های اول خانواده

والدین وقت بیشتری برای بچه های اول خود میگذارند

محققان این دانشگاه با همکاری با دانشگاه سیدنی اطلاعات 5 هزار کودک را بررسی کردند و متوجه شدند، بچه های اول کیفیت بالاتری نسبت به خواهرها و برادران خود دارند و دلیلش هم حمایت بیشتری است که از آن ها می شود، یعنی والدین در فعالیت های تحریک کننده مغز (کارهایی که مغز را درگیر اندیشیدن می کند) برای بچه های بعدی کمتر وقت می گذارند، مثلاً کمتر با آن ها کتاب می خوانند یا موسیقی گوش می دهند.

هم چنین احتمال کارهای خطرناک مثل سیگار کشیدن توسط والدین، بعد از تولد فرزند دوم بیش تر می شود.

در مقابل، بچه اول خانواده 20 درصد بیش از بقیه در خطر ابتلا به نزدیک بینی است. دلیلش می تواند وقت بیش تری باشد که والدین برای آموزش آن ها می گذارند.

ضریب هوشی بچه اول خانواده چقدر است؟

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از سلامانه / م.ف
وبگردی