نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد نوزادانی که ضریب هوشی پایین تری دارند
ضریب هوشی ، اندازه گیری ضریب هوشی
با توجه به گفته های یک فوق تخصص نوزادانی که از شیر خشک تغذیه میکنند ضریب هوشی پایین تری نسبت به نوزادانی که از شیر مادر تغذیه میکنند دارند.

ضریب هوشی نوزادان

بدون شک، شیر مادر بهترین و مناسب ترین غذا برای نوزاد به شمار می رود؛ ولی در دنیای امروز، بیشتر مادران به دلیل گرفتاری های زیاد یا شاغل بودن، فرصت کافی برای شیر دادن به کودک خود را ندارند و به همین سبب شیرخشک را جایگزین شیر طبیعی خود کرده اند

فوق تخصص عفونی اطفال اظهار داشت:شیر خشک به لحاظ کیفیت هیچ گاه با شیر مادرقابل مقایسه نیست.

وی در ادامه افزود:در حدود 60 درصد از ترکیبات شیر مادر را مواد معدنی تشکیل می دهد، اما این مقدار در شیر خشک تنها 40 درصد است و سبب تاخیر در روند هضم آن می شود.

ضریب هوشی

شیر خشک و ضریب هوشی نوزاد

مقایسه شیر خشک و شیر مادر

 او در مقایسه چربی شیر مادر با شیرخشک اظهار داشت:چربی موجود در شیر مادر 45 گرم در لیتر است که از نظر غذایی و حفاظتی ارزش بالایی دارد در صورتی که این مقدار چربی در شیرخشک تنها 35 گرم است.

این فوق تخصص عفونی اطفال پیرامون چاقی در کودکانی که از شیرخشک تغذیه می کنند، ابراز داشت:نمک موجود در شیرخشک 3 برابر شیر گاو است که سبب بروز ا چاقی ظاهری در کودکانی می ‍شود که از شیر خشک تغذیه می کنند.

 وی گفت:ترکیب قندی موجود در قند شیر مادر از آلفالاکتوز است که سبب جذب مناسب کلسیم می شود، این در حالی است که در شیرخشک به دلیل وجود بتالاکتوز جذب کلسیم به خوبی صورت نمی گیرد.

 او همچنین پیرامون مشکلات ایجاد شده ناشی از مصرف شیر خشک در نوزادان، تصریح کرد:نوزادان در معرض عفونت های شدید و مرگ ناگهانی قرار دارند و ضریب هوشی نوزادانی که با شیر خشک تغذیه می شوند به مراتب پایین تر است.

 این فوق تخصص بیماری های عفونی اطفال یادآور شد:مادرانی که نوزادان آنها از شیر خشک تغذیه می کنند باید توجه داشته باشند که نسبت شیر و آب را رعایت کنند و شیشه شیر را به مدت 3 تا 5 دقیقه در آب بجوشاند تا از بروز تب در نوزادان جلوگیری کنند.

نوزادانی که ضریب هوشی پایین تری دارند

برگرفته از جام نیوز -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف