نمناک دنیای مدگوناگون طراحی لباس هنرمندان و بازیگران برای جشنواره فیلم فجر 94
لباس هنرمندان ، طراحی لباس بازیگران
به گفته ی دبیر کل کارگروه مد و لباس طراحان ایرانی لباس هنرمندان را برای جشنواره فیلم فجر طراحی خواهند کرد.
بازدید : 19,579 نفر

لباس هنرمندان برای جشنواره فیلم فجر سال 94 توسط طراحان داخلی آماده می شود

از انجایی که لباس هنرمندان تاثیری شگرفی در مد و لباس برخی از افراد جامعه دارد به همین علت ترویج فرهنگ لباس ایرانی به این طریق گسترش خواهد یافت.

حمید قبادی (دبیر کارگروه مد و لباس) درباره همکاری هنرمندان برای ترویج لباس های ایرانی با کارگروه مد و لباس  گفت:در راستای معرفی طرح های مناسب و ارزشمند، پیش طرحی را به جشنواره فیلم فجر ارائه دادیم و جلساتی را با دبیر جشنواره و خانم مهتاب کرامتی به عنوان مشاور هنری برگزار کردیم.

وی ادامه داد:براساس آنچه در این پیش طرح آمده؛ هنرمندان در مراسم افتتاحیه، اختتامیه و نشست های مطبوعاتی جشنواره از لباس هایی که طراحان ما طراحی کرده اند؛ استفاده می کنند و از آن جا که آن ها الگوی جامعه هستند؛ پوشش آن ها می تواند روی پوشش جامعه نیز تاثیر بگذارد.

لباس هنرمندان

طراحی لباس هنرمندان و بازیگران زن ایرانی برای جشنواره فیلم فجر 94

قبادی با بیان این مطلب که 20 طراح را به هنرمندان خانم و آقا معرفی کرده ایم؛ گفت:هنرمندان براساس نمونه های موجود؛ طرح هایی را که با سلیقه آن ها هم خوانی بیشتری داشته باشد؛ انتخاب می کنند.

دبیر کارگروه مد و لباس در توضیح مشخصات این لباس ها؛ گفت:هنری بودن، کاربردی بودن، استفاده از مواد اولیه باکیفیت و درنهایت انتقال مفاهیم ایرانی مهمترین شاخصه لباس هایی است که از سوی این طراحان درنظر گرفته می شود. کیف، کفش، لباس مردانه، زنانه و تمامی موارد کاربردی در پوشش جزء طراحی هاست. ما نهایتا به دنبال این هستیم که لباسی با الگوی ایرانی در جامعه ترویج دهیم.

وی در این باره که آیا کارگروه مد و لباس در بخش مالی این ایده نیز دخالت دارد؟ گفت:تلاش مان این است که لباس ها با کمترین هزینه به هنرمندان ارائه شود و تنها قیمت تمام شده از آن ها دریافت شود زیرا آنها قرار است مروج لباس هایی با الگوی ایرانی باشند.

قبادی افزود:به عنوان مثال اگر بازیگری برای تهیه لباسی باید دو میلیون تومان پول پرداخت کند؛ با مشارکت در این طرح 600 یا 700 هزار تومان پرداخت می کند و مابقی قیمت که سود طراحان است را کارگروه تقبل می کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازیگران تاکنون برای شرکت در این طرح تمایل نشان داده اند؟ گفت:تعدادی از بازیگران قبل از مطرح شدن چنین طرحی با موسسات معرفی شده از سوی ما همکاری داشتند. تا امروز همکاری حدود 10 نفر از بازیگران مرد قطعی شده است. در میان بانوان نیز افرادی شناسایی شده اند و پیش نویس تفاهمنامه نیز آماده شده است.

وی ادامه داد:به عنوان نمونه خانم معتمدآریا از بازیگرانی هستند که در گذشته با یکی از طراحان ما آشنا بودند و از قبل در مراسم مختلف سینمایی از لباس های طراحی شده توسط این طراح استفاده کرده اند.

طراحی لباس هنرمندان و بازیگران برای جشنواره فیلم فجر 94

طراحی لباس هنرمندان و بازیگران برای جشنواره فیلم فجر 94
:
امتیاز : 2.6 تعداد رای : 35
برگرفته از ایلنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 18 17
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف