نمناک دنیای مددکوراسیون منزل نحوه ساخت پاسیو و نگهداری گیاهان در منزل
پاسیو در منزل ، نگهداری گیاهان
اگر از طرفداران نگهداری گل و گیاه در منزل هستید پیشنهاد ما به شما ساخت پاسیو در منزل است, که نحوه ساخت آن را در ادامه مشاهده میکنید .
بازدید : 5,307 نفر

نحوه طراحی پاسیو در منزل

توجه به طراحی دکوراسیون فضاهای نورگیر ، پاسیو و فضاهای نیمه باز و برقراری ارتباط میان آنها با طراحی دکوراسیون دیگر فضاهای خانه از اهمییت زیادی برخوردار است.

حضور پاسیو در منزل پتانسیل بسیار خوبی برای نگهداری گیاهان در خانه بوجود می آورد. پاسیو مانند گلخانه عمل می کند و شرایط مساعدی برای گیاهان دارد. در این مطلب به خانه خانم لیلا احمدیان در قم رفتیم. او از نحوه ساخت پاسیو و نگهداری گیاهان در خانه خود می گوید، با ما همراه باشید:


نگهداری گیاهان

طراحی پاسیو در منزل


تعداد گیاهبان های خانه:2 نفر
شغل فرد مورد نظر:مهندس صنایع
موقعیت شهر:قم
متراژ فضای نگهداری گیاهان:پاسیو 4 متر مربع
تعداد گونه های گیاهی:17 گیاه
مدت زمان حضور گیاهان در خانه:2 سال
هزینه تهیه گیاهان و گلدان های سفالی:کمتر از 1 میلیون تومان


علاقه به گیاهان، ورود به فضای خانه

من و همسرم به دلیل علاقه به گیاهان تصمیم گرفتیم در پاسیو خانه مان گلخانه کوچکی درست کنیم. از 2 سال پیش شروع به خرید گیاهان مختلفی کردیم.


پاسیو در منزل

طراحی شیک پاسیو در منزل


ما محلات را انتخاب کردیم

اکثرا گیاهان را از شهر محلات خریدیم به دلیل اینکه گیاهان آن طراوت، تنوع و قیمت مناسبی دارد.

کود خانگی برای تغذیه گیاهان آپارتمانی

از وسایل باغبانی خاصی استفاده نمی کنم و فقط ماهی یک بار کود آهن و پوسته تخم مرغ برای کوددهی و تغذیه گیاهان به کار می برم. برای ایجاد رطوبت در پاسیو از دستگاه بخور سرد استفاده می کنم که باعث شادابی بیشتر گیاهان شده است.


کف پاسیو را چمن مصنوعی کردیم و در آن بیش از 10 عدد کاکتوس و گیاهان گوشتی نگهداری می کنیم. گیاهانی مثل کاج نوئل، سینگونیوم، یاس، یوکا، حسن یوسف و تعدادی بنت قنسول، پوتوس، فیکوس برگ بیدی،شلفرا هست و در فضای نشیمن هم از گیاهان آپارتمانی دیگری مثل بنجامین، کاج مطبق و آگلونما نگهداری می کنیم.

پاسیو را چگونه ساختید؟

برای پاسیو شیشه مشجر استفاده کردیم و بطور کلی محیط بسته شد. ما به دلیل آب و هوای قم ترجیح دادیم این کار را انجام دهیم و در تابستان به دلیل وجود آفتاب سوزان، از پرده های بامبو که در پاسیو نصب کردیم استفاده می کنیم .

دو طبقه شلف برای گیاهان گوشتی و کاکتوس درست کردیم که از داخل خانه هم قابل دیدن است. گیاهان گوشتی نیاز به هفته ای یکبار آبیاری دارند. به دلیل علاقه بیشتر به گیاه گوشتی، کمتر گیاه کاکتوس دارم.
گیاهی به جز پوتوس تکثیر نکردم و آن هم تکثیر راحتی دارد. ما در دکوراسیون منزل 6 گلدان پوتوس داریم. این گیاه نمای پاسیو را زیبا کرده و در دکوراسیون نشیمن برای تزیین خانه و انرژی خوبی که دارد، از پوتوس استفاده کردیم. ولی سعی کردیم آن را در فضایی قرار دهیم که نور از پاسیو به آنها برسد.

گل آگلونما نیاز به نور زیاد ندارد و آن را در قسمت دور از پاسیو قرار داده ایم. گیاهان نیاز به غبارپاشی و آبیاری منظم دارند و هر کدام از آنها را باید با روش مخصوص خودشان مراقبت کرد. برای مثال بنت قنسول را غبارپاشی نمی کنم ولی بنجامین را حتی گاهی روزی 2 بار هم لازم است که اسپری کنم. بقیه گیاهان آپارتمانی یک روز در میان و همچنین با توجه به فصلی که در آن هستیم، آبیاری و غبارپاشی می کنم.

تجربه خانواده در نگهداری گیاهان آپارتمانی

برای نگهداری از گیاهان از تجربه خانواده ام با توجه به تعداد گیاهانی که داشتند، استفاده کردم و خودم هم در مورد نحوه مراقبت از گیاهان مطالعه کردم.


برای نگهداری از گیاهان وقت گذاشتن و توجه به آنها برای نگهداری از گیاهان وقت گذاشتن و توجه به آنها خیلی مهم هست و ایجاد مکانی که برای رشد گیاهان مناسب باشد، بسیار مهم است. حضور گیاهان در خانه باعث می شود فضای داخلی نخانه، صمیمی تر و با نشاط تر باشد. در صورتی که به گیاهان آپارتمانی علاقه دارید و فضای مناسبی هم در خانه شما وجود دارد، توصیه می کنم حتما گیاه را به خانه تان بیاورید . یک موسیقی زیبا هم می تواند آنها را شاداب کند.

آگلونما Chinese Evergreen


نور:غیر مستقیم و سایه
آبیاری:بر اساس خشکی سطح خاک زمان آبیاری مشخص می شود/ اسپری برگی هر روز در تابستان
خاک:خاک برگ، ماسه ، پیت، خاک باغچه
کود دهی:کود محلول 2 گرم در لیتر در بهار و تابستان دو هفته یک بار
تکثیر:قلمه ساقه بدون برگ یا برگدار در فصل بهار و تابستان، کاشت بذر و تقسیم ریشه در بهار

نحوه ساخت پاسیو و نگهداری گیاهان در منزل

نحوه ساخت پاسیو و نگهداری گیاهان در منزل
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از چیدانه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف