نمناک اخبارجامعه طرح بازگشت به سنگر برای سرباز فراری ها
طرح بازگشت به سنگر ، سرباز فراری
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از اجرای طرح بازگشت به سنگر برای سربازان فراری خبر داد.
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1398

جزئیات طرح بازگشت به سنگر

تسنیم:ئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اجرای طرحی با عنوان "بازگشت به سنگر" برای سربازان فراری گفت:اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، از سوی نیروهای مسلح به آنها مساعدت می شود.

سردار موسی کمالی درباره بازگرداندن سربازان فراری به خدمت اظهار کرد:سربازانی که برای نخستین بار ترک خدمت کنند و بیش از 60 روز از فرار آنها نگذشته باشد، فراری محسوب نمی شوند و مقررات فرار برای آنها جاری نیست، بهتر است تا پیش از گذشت 60 روز، خود را معرفی کرده و مجدداً به خدمت باز گردنند. 

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح افزود:اگر فرار برای بار دوم صورت بگیرد یا بیش از 60 روز ادامه پیدا کند، این دسته از سربازان، فراری محسوب می شوند. 

وی تصریح کرد:درباره سربازان فراری طرحی با عنوان "بازگشت به سنگر" ابلاغ شده و از فروردین 98 اجرایی است؛ بر اساس این طرح اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، از سوی نیروهای مسلح به آنها مساعدت می شود و با سازمان قضایی نیروهای مسلح هماهنگی صورت گرفته تا حداقل مجازات و حداکثر مساعدت برای این افراد درنظر گرفته شود تا این افراد بتوانند خود را معرفی کنند. 

کمالی متذکر شد:تمام یگانها موظف شدند هئیت رسیدگی به فرار سربازان را تشکیل دهند زیرا برخی خانواده ها ممکن است از فرار فرزند خود از سربازی مطلع نباشند حتی در شهرها و بخشهای کوچک قرار شده با دعوت خانواده های سربازان فراری، آنها را درباره فرار از سربازی توجیه کنند و بگویند فرار از سربازی جرم محسوب می شود. 

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه اسامی سربازان فراری به دژبانها و نیروی انتظامی داده می شود، یادآور شد:دژبانها موظفند این افراد را بازداشت کنند و بعضاً گزارشاتی از دستگیری ها در این زمینه در شهرهای مختلف ارائه می شود.

انتهای پیام/م

طرح بازگشت به سنگر برای سربازان فراری

طرح بازگشت به سنگر برای سرباز فراری ها
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف