نمناک اخبارجامعه جزئیات طرح تعطیلی جمعه و شنبه
تعطیلی جمعه و شنبه ، اتاق بازرگانی تهران
علیرضا خائف عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران طرح تعطیلی جمعه و شنبه را به دولت ارائه داد و هدف این طرح و جابه جایی در تعطیلات آخر هفته را بیان کرد.
تاریخ انتشار : 18 خرداد 1395
بازدید : 3,798 نفر

طرح تعطیلی جمعه و شنبه به دولت ارائه شد

کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران قصد دارد پیشنهاد تعطیلی روزهای جمعه و شنبه را در شورای گفت وگو به دولت ارائه کند.

عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران درباره پیشنهاد اخیر این کمیسیون مبنی بر تغییر تعطیلات پایان هفته اظهار کرد:ما تنها کشور اسلامی هستیم که در آن پنجشنبه و جمعه به عنوان تعطیلات آخر هفته محسوب می شود؛ البته برخی ادارات و شرکت ها پنجشنبه ها نصف روز فعالیت می کنند.

علیرضا خائف ادامه داد:افغانستان آخرین کشور اسلامی بود که پنجشنبه و جمعه در آن تعطیلات آخر هفته محسوب می شد که آنها نیز چند ماه پیش این روزها را تغییر دادند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد:در همه جای دنیا شنبه و یکشنبه تعطیل است و چون در ایران تعطیلات آخر هفته پنجشنبه و جمعه است از لحاظ اقتصادی این امر سبب شده که ما عملاً چهار روز تعطیل باشیم و دو روز از بازار جهانی عقب بمانیم؛ بنابراین ما به دنبال آن هستیم که این عقب ماندگی را به یک روز برسانیم و با توجه به اهمیت نماز جمعه پیشنهاد دادیم که دو روز جمعه و شنبه تعطیل باشند.

خائف با اشاره به بررسی های صورت گرفته در این زمینه گفت:مطابق بررسی هایی که انجام دادیم اگر در هفته دو روز تعطیلی کامل وجود داشته باشد مردم به مسافرت می روند که این امر موجب گسترش گردشگری و ایرانگردی می شود.

وی افزود:بر همین اساس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی قصد دارد که پیشنهاد تعطیلی روزهای جمعه و شنبه را در شورای گفت وگو به دولت ارائه کند، چراکه اگر ما به دنبال جذب گردشگر و توسعه گردشگری هستیم ناچار به تعامل با تمامی بخش های حاکمیتی هستیم. بر همین اساس قصد داریم در این خصوص با دولت، مجلس و حوزه علمیه قم رایزنی کنیم.

عضو کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی تهران افزود:به نظر می رسد که نظر دولت در این خصوص مثبت است زیرا هفته گذشته در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق تهران، دکتر نعمتی معاون رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی از این پیشنهاد استقبال کرد.

جزئیات طرح تعطیلی جمعه و شنبه

جزئیات طرح تعطیلی جمعه و شنبه
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 17
برگرفته از ایلنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 15 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف