خبر خوش مسکنی وزیر ارشاد به خبرنگاران

تاریخ انتشار : 5 تیر 1398کد مطلب : 2788زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبرنگاران را نیز مشمول طرح مسکن کارکنان دولت دانست.

خبرنگاران شامل طرح مسکن کارکنان دولت

ایرنا:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درپاسخ به سوال که آیا خبرنگاران و هنرمندان هم شامل طرح مسکن کارکنان دولت می شوند؟ پاسخ داد:تمامی ذینفعان این وزارتخانه از جمله خبرنگاران نیز مشمول این طرح خواهند شد.

«سیدعباس صالحی» در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به رایزی نهای انجام گرفته با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درخصوص طرح تامین مسکن کارکنان دولت، افزود:مذاکره شد که ذینفعان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که خبرنگاران و هنرمندان نیزهستند شامل این طرح شوند. 

براساس قانون ساماندهی زمین و مسکن و قانون پس انداز مسکن، طرح تامین مسکن کارکنان دولت (تام کاد) که مورد تاکید رییس جمهوری است، بزودی عملیاتی و اجرایی می شود. 

طرح تامین مسکن کارکنان دولت به این شیوه برنامه ریزی شده است تا کارمندان دولت وجوانانی که درخدمت دولت هستند از بدو خدمت از حقوق ماهیانه آنها کسر و به صندوقی واریز شود تا بعد از مدت زمانی مشخص کارمندان دولت صاحبخانه شوند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:فقط کاغذ فرهنگی که شامل کاغذ مطبوعات و کاغد کتاب های غیر درسی است ارز چهارهزار و 200 تومانی برای واردات دریافت می کنند بقیه کاغذها شامل ارز کالاهای نیمایی می شوند. 

صالحی با تشریح فعالیت ها و کارهای انجام گرفته درخصوص واردات کاغذ، گفت:در سال های گذشته سالانه 350 هزار تا 400 هزارتن کاغذ به قیمت 350 میلیون تا 400 میلیون دلار وارد کشور می شد. 

وی افزود:مجموع ارزی که در سال 98 برای برای کاغذ فرهنگی (کاغذ مطبوعات و کتاب)، 80 هزارتن معادل 80 میلیون دلار است و کاغذ فرهنگی در مجموع کالاهای اساسی قرار دارد بقیه شامل کالاهای غیر اساسی و مشمول کالاهایی ارز نیمایی است. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت:در سال 97 کل کاغذ مشمول کلاهای اساسی بود اما در سال 98 فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالاهای اساسی است و ارز چهارهزار و 200 می گیرد و مجموعه ارز در اختیار 80 میلیون دلار است. 

صالحی با اشاره به این تغییر گفت:این تفاوت، در مسیر تصمیم گیری و سامانه اتفاقاتی را ایجاد کرده است، اما تا پایان خرداد، 25 هزار تن کاغذ معادل 25 میلیون دلار از سوی سامانه ها تأیید شده که 9 هزار تن کاغذ مطبوعات و 15 و 500 هزار تن متعلق به حوزه کتاب است.

انتهای پیام/م

خبرنگاران شامل طرح مسکن کارکنان دولت می شوند

01
این مطلب مفید بود ؟01
نظرات
وبگردی