نمناک اخبارجامعه 7 هزار نیروی نامحسوس پلیس در طرح پلیس امنیت اخلاقی
امنیت اخلاقی ، پلیس امنیت اخلاقی
سردار ساجدی نیا از آغاز به کار 7 هزار نیروی پلیس در قالب گشت امنیت اخلاقی نامحسوس خبر داد.
تاریخ انتشار : 30 فروردین 1395
بازدید : 3,889 نفر

طرح جدید پلیس امنیت اخلاقی به طور جدی آغاز شد

سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه آغاز به کار 7 هزار نیروی نامحسوس پلیس در خصوص گشت امنیت اخلاقی در حضور خبرنگاران اظهار داشت:یکی از موضوعاتی که دغدغه مردم بود، ناهنجاری در بحث امنیت اخلاقی بود و مردم انتظار دارند که پلیس در این زمینه، اقدامات لازم را انجام دهد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد:در همین راستا ما از کارکنان ضمن اجرای مأموریت های اصلی، خواستیم که در این حوزه ورود پیدا کنند تا بتوان هر چه بهتر و سریع تر با این قبیل ناهنجاری ها برخورد شود.

سردار ساجدی نیا

 

وی به رصد برخی از این ناهنجاری ها در طول سه سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت:چهار موضوع اساسی در سطح معابر اصلی و بزرگراه ها مدنظر ماست که مأموران پلیس اعم زن و مرد، این موارد را مدنظر قرار خواهند داد.

عالی ترین مقام انتظامی پایتخت، آلودگی صوتی، حرکات پرخطر در حوزه راهنمایی و رانندگی، مزاحمت نوامیس و همچنین کشف حجاب در خودرو را از جمله این موارد عنوان کرد و گفت:مأموران نامحسوس گشت امنیت اخلاقی بلافاصله با مشاهده این موارد، پلاک خودرو را با سیستم پیامکی به مأموران پلیس امنیت اخلاقی اطلاع داده و این مرکز بلافاصله با فرد خاطی تماس گرفته و به وی اعلام می کنند که در چه روزی به این پلیس مراجعه کند؛ اگر فرد خاطی مراجعه کرد که اقدام قانونی صورت می گیرد، در غیر این صورت، پلیس به درِ منزل فرد خاطی مراجعه می کند.

سردار ساجدی نیا در خصوص اینکه اگر آدرس فرد خاطی مخدوش باشد یا تلفن خود را جواب ندهد، اعلام کرد:شماره پلاک فرد خاطی در حوزه تخلفات ثبت می شود و اگر فرد خاطی بخواهد خودروی خود را به فروش برساند یا نقل و انتقالی انجام دهد یا از خدماتی استفاده کند، بلافاصله سیستم برای وی مسدود شده و با این فرد برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، از به کارگیری 7 هزار نفر در مرحله اول خبر داد و افزود:این 7 هزار نفر پلیس، هم آموزش دیده اند و هم ضابط قضایی هستند و توان انجام این اقدامات را دارند؛ در همین زمینه نیز احکام قضایی اخذ شده و با دادستانی تهران نیز هماهنگی به عمل آمده است.

پلیس امنیت اخلاقی

 

وی در خصوص برخورد محسوس پلیس اعلام کرد:گشت های امنیت اخلاقی محسوس پلیس فعالیت خود را در سطح معابر شروع کرده اند و با لباس پلیس و حکم لازم، برخورد مستقیم با این موارد خواهند کرد.

سردار ساجدی نیا تأکید کرد:پلیس نامحسوس امنیت اخلاقی اصلاً ورود عملی و اجرایی ندارد و هیچ برخوردی با خاطیان انجام نمی دهد و فقط پلیس محسوس گشت امنیت اخلاقی برخورد مستقیم دارد.

7 هزار نیروی نامحسوس پلیس در طرح پلیس امنیت اخلاقی

7 هزار نیروی نامحسوس پلیس در طرح پلیس امنیت اخلاقی
:
امتیاز : 2.2 تعداد رای : 9
برگرفته از فارس/م.ن
این مطلب مفید بود ؟ 4 5
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف