نمناک دنیای مدگوناگون طرز ساخت آباژور با نخ کنفی +تصاویر
آباژور ، ساخت آباژور با کنف
اگر می خواهید در خانه و برای اتاق خواب خود یک آباژور زیبا داشته باشید می توانید خودتان با قیمتی ارزان آن را در خانه تهیه کنید.
بازدید : 6,138 نفر

آموزش تصویری درست کردن آباژور زیبابا کنف

اگر دوست دارید اتاق خوابی زیبا و چشم گیر داشته باشید لازمه که یک آباژور خوشگل وزیبا هم کنار تخت تان داشته باشید و ما میخواهیم در این آموزش بسیار راحت و همچنین وسایل اندک این ایده ی بسیار زیبا را برایتان فراهم کنیم تا بیشتر وبیشتر بتوانید از فضای خانه و اتاق خوابتان لذت ببرید.

برای ساخت این آباژور به مقداری نخ کنفی ، چسب مایع ، یک بطری و چند تا نگین یا سنگ تزئینی نیاز دارید.

 آموزش ساخت آباژور

چسباندن نخ کنفی روی خطوط طرح

روی طرحتان پلاستک یا طلق بیندازید و نخ کنفی را روی خطوط بچسبانید ، برای راحتی کار از منقاش (موچین) استفاده کنید. نگین و سنگ ها را در جای مناسب قرار بدهید و بگذارید خشک شود.

 آموزش ساخت آباژور

طرح کلاهک آباژور

برای کلاهک آباژور به چهار تکه هم شکل نیاز دارید که مثل طرح قبلی روی پلاستیک باید چسبانده شود.

 آموزش ساخت آباژور

درست کردن کلاهک آباژور

با سیم نسبتا" ضخیم که با کنف و چسب روپوش داده شده یک چهار چوب برای آباژور بسازید که در قسمت پائین بازتر است. چهار تکه بدنه را با چسب روی چهار چوب بچسبانید. در انتها کل کار از روی پلاستیک برداشته و فقط به کمک چسب یک تکه و محکم می شود.

 آموزش ساخت آباژور

گذاشتن کلاهک روی بطری

برای قسمت بالا و انتهای کلاهک هم مثل شکل روی پلاستیک دو تا مربع که هر ضلعش به اندازه بالا و پائین بدنه هست آماده کنید و به چهار چوب کلاهک و گلویه بطری نصب کنید. اگر خواستید به عنوان جاشمعی استفاده کنید.

ساخت آباژور

آباژور کنفی

برای کلاهک سر پوش نگذارید و شمع را داخل بطری بگذارید ، اما برای آباژور باید ته بطری را سوراخ کنید و با عبور دادن سیم برق و نصب دو شاخه و لامپ آن را به آباژور تبدیل کنید !! یک کم سخت است اما نتیجه اش عالی است !!

طرز ساخت آباژور با نخ کنفی

طرز ساخت آباژور با نخ کنفی +تصاویر
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 7
برگرفته از آفتاب-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 5 2
نظر کاربران
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .