نمناک سبک زندگیکار و زندگی طلاق کجای تهران بیشتر است؟
طلاق تهران ، آمار بالای طلاق
رئیس سازمان بهزیستی کشور با ارائه آماری دقیق و عوامل امروزی موثر در اختلافات زناشویی منطقه ای از تهران که بیشترین امار طلاق را به خود اختصاص داده معرفی کرد.

آمار طلاق کدام منطقه ی تهران بالاتر است

یکی از بحث های نگران کننده امروزی در تهران و ایران افزایش آمار طلاق به خصوص میان زوج های جوان که در شهرهای پیشرفته وضعیت بدتر است . جامعه شناسان علل متفاوتی را دلیل اصلی طلاق میان این افراد بیان می کنند که به برخی از آنها در این بخش اشاره می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:اکنون فضای مجازی علت آسیب های اجتماعی را تغییر داده است به طوری که اکنون عامل طلاق نبود امکانات و پول نیست و منشأ اعتیاد هم بیکاری نیست چرا که آمار اعتیاد در کارگاه های تولیدی بالا رفته است.انوشیروان محسنی بندپی در همایش فرصت ها و چالش های فضای مجازی، گفت:برای اولین بار است که دستگاه های حکومتی به کمک دستگاه های دانشگاهی و مردمی به دغدغه آسیب های فضای مجازی پرداخته اند و این همایش را برنامه ریزی کرده اند.
وی ادامه داد:با گسترش فناوری اطلاعات و فضای رسانه ای، شرایطی را شاهدیم که با اشکال و کارکردهای متفاوت همه زندگی ما را دچار اثرات مثبت و منفی می کند. از شبکه های اجتماعی و استفاده از دستگاه های نوین مثل اینترنت و گوشی های هوشمند صحبت می شود که اثرات تحول زایی را در زندگی ما به همراه دارد.
محسنی گفت:اگر نظارت درستی نداشته باشیم این اثرات می تواند به همراه تهدید باشد چرا که ارزان بودن اطلاعات، در دسترس بودن آن، فرا مرزی، اقتصادی و بدون سانسور بودن این اطلاعات می تواند شرایطی را فراهم کند که به آسیب منجر شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با تأکید بر اینکه باید از فضای مجازی به عنوان ظرفیت و ابزار در همه ابعاد زندگی استفاده کرد، گفت:این فضا و شبکه ها می تواند حتی به تهدید فرهنگی، اخلاقی، سیاسی و امنیتی منجر شود.
وی تصریح کرد:سازمان بهزیستی به عنوان متولی اصلی پیشگیری از بروز و شیوع آسیب های اجتماعی و معلولیت ها در زندگی واقعی و در فضای مجازی احساس وظیفه کرده است.

طلاق تهران

زوج های شمال تهران بیشتر طلاق می گیرند


محسنی گفت:متأسفانه خروجی برخی از آسیب ها در فضای مجازی باعث افزایش طلاق، اعتیاد و اختلالات روحی و روانی شده است حتی به کم شدن فضای گفت وگو در خانواده ها نیز منجر شده و از آسیب های فضای مجازی می توان به انزوا، افسردگی و تغییر سبک زندگی اشاره کرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور از ایجاد دبیرخانه دائمی بررسی آسیب های اجتماعی در فضای مجازی خبر داد و گفت:تدوین و محتوای پژوهش و ارتقای مهارت رسانه ای از محورهایی است که در این کارگروه ها بحث می شود و باید نسبت به مهار، کنترل و کاهش آسیب ها در ابعاد جدیدش برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد:اکنون آسیب های اجتماعی تغییر کرده اند به طوری که در شمال شهر تهران از هر 2.2 ازدواج، یک طلاق رخ می دهد در حالی که در روستاها به ازای هر 6 ازدواج یک طلاق است. همچنین زمانی درگیری و طلاق به دلیل نبود امکانات و پول بود اما اکنون تفاوت کرده است.
محسنی بندپی تصریح کرد:در گذشته منشأ اعتیاد بیشتر بیکاری بود اما اکنون در کارگاه های تولیدی، آمار اعتیاد بالا رفته است بنابراین باید برنامه هایمان را بازنگری کنیم تا بتوانیم آسیب ها را کنترل کنیم.

غربالگری ژنتیک برای 40 هزار زوج ایرانی
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برنامه های پیشگیری از معلولیت ها، گفت:سالانه 30 هزار معلول متولد می شود به همین دلیل در دو استان کرمان و یزد غربالگری و آزمایش ژنتیک را اجباری کرده ایم و در 29 استان دیگر به صورت پایلوت در یک شهرستان، این کار را آغاز کردیم.
وی ادامه داد:در بررسی های انجام شده 40 هزار زوج غربالگری ژنتیک شده اند که 30 درصد آنها به مشاوره احتیاج داشته و 20 درصد آزمایش ژنتیک انجام داده اند و امیدواریم تا 5 سال آینده معلول زایی کم و آسیب ها کنترل شوند.

طلاق کجای تهران بیشتر است؟

طلاق کجای تهران بیشتر است؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
برگرفته از سلامت نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف