نمناک اخبارجامعه میلیاردی ترین پرونده طلاق در تهران!
طلاق ، طلاق میلیاردی
احظار پیمانکار ساختمان برای پرداخت مهریه یک و نیم میلیون تومانی به دادگاه تازه اول ماجرای طلاق میلیاردی بود.
تاریخ انتشار : 6 تیر 1397

طلاق میلیاردی در تهران

رکنا: پیمانکار ساختمان که برای دلگرمی همسرش به ادامه زندگی مشترک یک آپارتمان دو میلیاردی را به نام همسرش سند زده بود پس از مدتی برای پرداختن مهریه یک و نیم میلیون تومانی به دادگاه خانواده احضار شد. با این حال از قاضی خواست تا همسرش را به خانه برگرداند.

در یکی از روزهای آخر خرداد مردی میانسال به همراه وکیل جوانی وارد شعبه 276 دادگاه خانواده شد. قاضی  «غلامرضا احمدی» مرد را می شناخت. همین یک ماه قبل بود که در پرونده مطالبه مهریه از خودش دفاع کرد. اسمش «امیر» بود،

پیمانکار ساختمان. لباس مرتبی به تن داشت، اما کفش هایش خاکی بودند و می شد حدس زد که از محل کارش مستقیم به دادگاه آمده است.امیر به محض ورود گفت:«آقای قاضی آمده ام تا دو خودروی شخصی و یکی از خودروهای شرکتم را از توقیف در بیاورم.» قاضی لبخندی زد و جواب داد:«اگر مهریه را بوقت پرداخت کرده بودید این اتفاق نمی افتاد. اگرچه این اموال فقط اجازه انتقال به غیر ندارند و شما همچنان می توانید از آنها استفاده کنید. با این حال یک سؤال از شما دارم؟»

امیر سرش را به معنای تأیید تکان داد و زیر لب گفت:«بفرمایید.»

قاضی پرسید:«یادم است که در جلسه پیش گفتید یک خانه به ارزش دو میلیارد تومان به همسرتان داده اید. مهریه ایشان هم که به نرخ روز حدود 80 میلیون تومان می شود. پس چرا از زیر پرداختش شانه خالی می کنید؟ شما که توانایی پرداختش را دارید.»

مرد میانسال که انگار منتظر فرصتی برای حرف زدن بود، شروع کرد و از مشکلاتش گفت. ضمن صحبت هایش اشاره کرد که در روز رسیدگی نمی خواسته جلوی همسرش همه چیز را بگوید و ادامه داد:«ما دخترعمو و پسرعمو هستیم. ازدواجمان 25 سال قبل از روی رسوم خانوادگی انجام شد.

بعضی ها می گفتند به اصطلاح ناف ما را به اسم هم بریده اند و برخی دیگر نیز می گفتند فرشته ها عقد ما را در آسمان ها بسته اند. هر چه بود، تازه از خدمت سربازی برگشته بودم که خودم را سر سفره عقد دیدم. «ناهید» دختر خوب و نجیب فامیل، تازه دیپلم گرفته بود. در خانواده ما مهریه ها سکه طلا و خانه و این چیزها نبود. یک میلیون و 500 هزار تومان نوشتند و ما هم امضا کردیم. البته آن زمان پول زیادی می شد با این حال برای من که کارگر ساده ای بودم، رقم و عدد اهمیتی نداشت، چون در فامیل ما کسی جرأت نمی کرد حتی اسم طلاق را به زبان بیاورد. یک سال بعد خدا به ما فرزندی داد که در ظاهر مشکلی نداشت، اما چند ماه بعد معلوم شد عقب مانده ذهنی و حرکتی است. از آن روز تا به امروز این طفل معصوم روی تخت است و حتی ما را نمی شناسد. اما من و مادرش دست از مراقبتش نکشیدیم. متأسفانه این مسأله روی روحیه و اعصاب همسرم تأثیر زیادی گذاشت...» قاضی حرف امیر را قطع کرد و پرسید:«قبل از ازدواج پیش مشاور ژنتیک نرفتید؟»امیر ادامه داد:«ما هیچ چیزی درباره مشکلات ژنتیکی فرزندانِ ازدواج های فامیلی نمی دانستیم. بزرگترها برایمان تصمیم گرفته بودند و ما هم در اوج جوانی بودیم و اهمیتی به این مسائل نمی دادیم. بعد از آن تصمیم گرفتیم هر طور شده بچه را درمان کنیم. اما هیچ راهی وجود نداشت. در تمام این سال ها همسرم از روی مهر مادرانه فرزندمان را تر و خشک کرده است. من هم سعی کردم بیشتر کار کنم و از کارگری به بنایی و پیمانکاری رسیدم و حالا برای خودم دم و دستگاهی دارم. خدا را شکر، درآمدم هم خوب است. تنها آرزویم این است که دخترم در زندگی پیشرفت کند و در جامعه آدم موفقی باشد.»قاضی زیر لب «آفرین» گفت و سؤال کرد:«دخترتان مشکلی از نظر جسمی و ذهنی ندارد؟»مرد میانسال پاسخ داد:«10 سال بعد از به دنیا آمدن پسرمان تصمیم گرفتیم دوباره بچه دار شویم، اما این بار پیش پزشک  رفتیم و بعد از آزمایش های متعدد بالاخره دخترمان به دنیا آمد که خوشبختانه هیچ مشکلی ندارد و بسیار باهوش است تا حدی که امسال شاگرد اول مدرسه شد.»

قاضی رو به وکیل کرد و گفت:«ظاهراً مشکل پیچیده ای در زندگی این زوج وجود ندارد. من از شما به عنوان وکیل همسرشان تقاضا می کنم زمینه آشتی و صلح میان آنها را برقرار کنید.»

وکیل جوان که تا آن لحظه ساکت بود و به حرف های امیر و قاضی گوش می کرد، گفت:«راستش من با این زوج فامیل هستم و تا به حال سعی کرده ام به سازش میان این زن و شوهر کمک کنم. ولی متأسفانه مشکلات اندکی میان آنها وجود دارد که باید با کمک مشاوران خانواده و روانشناسی بتدریج حل و فصل شود. فکر می کنم بیماری فرزند این زوج تاب و توان آنها را کم کرده است.»

امیر هم بلند شد و گفت:«دو سال پیش همسرم قهر کرد و به خانه پدرش رفت. بهانه اش این بود که خیلی کار می کنم. مدتی از هم دور بودیم تا اینکه بزرگترها جلسه گذاشتند و از من خواستند برای دلخوشی همسرم یکی از آپارتمان های ساخته شده را به نامش سند بزنم. قبول کردم و دوباره جمع خانواده چهار نفره ما دور هم جمع شدند. اما امسال بهانه تازه ای پیدا کرده و مهریه اش را درخواست کرده است.

باور کنید من حاضرم مهریه همسرم را تمام و کمال بپردازم اما دوست دارم به خانه برگردد...»قاضی به امیر قول داد در جلسه بعدی با همسرش صحبت و او را راضی به بازگشت به خانه کند. درعین حال از او و وکیل جوان خواست تا ناهید را برای مراجعه به یک مشاور راضی کنند.

انتهای پیام/م

ماجرای طلاق میلیاردی در تهران چیست؟

میلیاردی ترین پرونده طلاق در تهران!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف