نمناک اخبارجامعه طلاق بخاطر ترس شوهر از هواپیما!
طلاق ، طلاق عجیب
سمانه وقتی دید که نمی تواند با شوهرش به سفر هوایی برود تصمیم گرفت بعد از چهارسال زندگی درخواست طلاق دهد.
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1397

 

 

درخواست طلاق عجیب و غریب

ترس بیش از اندازه مرد جوان از هواپیما در نهایت زندگی مشترکش را تحت تاثیر قرار داد. سمانه که از این ترس خسته شده بود، وقتی دید که نمی تواند با شوهرش به سفر هوایی برود، تصمیم گرفت به زندگی مشترکش پس از گذشت چهار سال پایان دهد.
 
او زمانی که در مقابل قاضی دادگاه خانواده قرار گرفت درباره ماجرای زندگی اش چنین گفت:چهار سال پیش با نوید ازدواج کردم. ما عاشق هم بودیم و بعد از دوره کوتاه آشنایی تصمیم به ازدواج گرفتیم. در این مدت چهار سالی که با هم زندگی می کنیم، به خاطر ترس بیش از حد نوید از هواپیما با مشکلات جدی روبه رو شدیم. چهار سال است که ازدواج کرده ام ولی یک بار هم نتوانستم با هواپیما سفر کنم. بارها می توانستیم به خارج از کشور برویم اما به خاطر ترس نوید از هواپیما کنسل شد.
 
وی ادامه داد:تعطیلات زیادی داشتیم که می توانستیم بهترین سفرها را داشته باشیم، ولی نوید قبول نکرد. بارها از او خواستم پیش روانپزشک برود و بر این ترس خود قالب شود اما قبول نکرده و می گوید نیازی به این کار نیست. در صورتی که من دوست دارم همراه شوهرم به سفرهای مختلف بروم. حتی گاهی اوقات که مسیر دور بوده و قصد داشتیم با هواپیما برویم، نوید مرا تنها فرستاده و خودش با ماشین به سفر آمده است. به خاطر این ترس بیش از اندازه اش جلوی همه آبرویم رفته؛ چندین بار دوستان و آشناهایمان پیشنهاد سفر دسته جمعی داده اند اما به خاطر ترس نوید، نتوانستیم همراهشان برویم. در اینجور موارد من فقط خجالت کشیدم.
 
برای همین خسته شدم و از نوید خواستم این مشکل را هرچه زودتر حل کند. اما او به جای همکاری با من، عصبانی شد و دعوا به راه انداخت. دعوای ما آنقدر بالا گرفت که نوید مرا کتک زد. او به جای این که ضعف خود را بپذیرد و به دنبال راه حلی برای آن باشد، مرا سرزنش می کند و آزارم می دهد. چهار سال است تحمل می کنم و حالا خسته ام. دیگر نمی خواهم در کنار چنین مرد ترسویی زندگی کنم.
 
در ادامه مرد جوان نیز به قاضی گفت:آقای قاضی ترس من از هواپیما و خصوصا ارتفاع از همان دوران بچگی بوده و هیچوقت نتوانستم این مساله را در خودم حل کنم. دست خودم نیست و نمی توانم با این ترسم کنار بیایم. برای همین اصلا نمی توانم سوار هواپیما شوم. ولی سمانه به جای این که مرا درک کند، مرتب تحقیرم می کند و رفتار زشتی با من دارد. اتفاقا من هم چهار سال است که دارم تحمل می کنم. در این مدت مرتب تحقیر شدم و توهین شنیدم. هر بار تصمیم به سفر گرفتیم، سمانه مرا مسخره کرده و با رفتارش آزارم داده است. هرچه با او صحبت کردم و از او خواستم مرا درک کند، فایده ای نداشت او روز به روز رفتارش با من بدتر شد. هر بار بیشتر تحقیرم کرد و آزارم داد و تنها به خاطر یک سفر مرا عذاب داد. با این حال هیچوقت سعی نکردم مانع او شوم و تا جایی که می توانستم سعی کردم این موضوع را جبران کنم.
 
بارها او را با هواپیما به سفرهایی که می خواست فرستادم و خودم چندین ساعت در راه ماندم تا زمینی به سفرمان برسم. هیچوقت نخواستم مانع تفریح همسرم شوم. ولی او درک ندارد و در این مدت بشدت آزارم داد.
 
در پایان نیز قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند، بنابراین رسیدگی به پرونده آنها را به جلسه آینده موکول کرد.
 
 
 
مشاوره غلط نگیرید
 
صابری نیا، روان شناس در این باره می گوید:معمولا در زندگی مشترک به خصوص سال های اول، در صورت به وجود آمدن کوچکترین مشکلی، اختلاف نظرها بیشتر به چشم می آید و این باعث می شود که زوج ها فکر کنند، چقدر با هم اختلاف نظر داشته اند و نمی دانستند.
 
در صورتی که این اختلاف ها وجود داشته و فقط به آنها توجه نمی شده است. زوج ها نباید فراموش کنند که با استفاده از مشاوره می توانند آداب همسرداری و مهارت های مربوط به حرف زدن مناسب، رفتار و تصمیم درست در طول زندگی را، یاد بگیرند. آنها با آموزش می توانند رضایت بیشتری در زندگی شان داشته باشند. چون اختلاف نظر همیشه وجود دارد و هیچ دو نفری پیدا نمی شود که مشابه هم باشند. زن و شوهر باید حواسشان به احساسات و برآورده کردن نیازهای همسرشان از هر نظر باشد و اجازه مطرح شدن و قدرت گرفتن اختلاف نظرها را ندهند.
 
تنها در این صورت است که زندگی مشترک روال خوبی را طی خواهد کرد. از طرفی مشاوره روان شناسی همیشه نقش مثبتی خواهد داشت پس نباید آن را فراموش کرد و از مشورت با افراد عادی که آگاهی لازم در این زمینه را ندارند خودداری کرد. چون همان اندازه که یک مشاوره خوب می تواند تاثیر مثبت در زندگی مشترک بگذارد، مشاوره بدون آگاهی توانایی این را دارد که وضع را از آن چیزی که هست بدتر کند

طلاق بخاطر ترس شوهر از هواپیما!

طلاق بخاطر ترس شوهر از هواپیما!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از فرتاک نیوز /م
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف