دیگران چه می خوانند..؟
نمناک دین و مذهباحکام طلا سفید برای مرد حرام است؟
طلای سفید ، مرد
استفاده از طلای سفید برای مردان در هیچ حالی جایز نیست و نماز با آن هم بنا بر احتیاط واجب، باطل است.
بازدید : 1,935 نفر

استفاده مردان از انگشتری که از جنس طلای سفید است، چه حکمی دارد

پوشیدن طلا، خواه طلای سفید باشد ویا طلای زرد و یا غیر آن، برای مردان مطلقاً حرام است هرچند به قصد زینت نباشد و از دید دیگران مخفی باشد.

اگر طلای سفید از جنس همان طلای متعارف بین مردم باشد (ذهب) استفاده از آن جایز نیست؛ ولی برخی مانند آیات عظام مکارم و فاضل با بررسی موضوع و کسب آگاهی از اهل خبره به این نتیجه دست یافته ‏اند که طلای سفید، همان طلای متعارف است که تنها رنگ آن را تغییر داده ‏اند.

همه مراجع (به جزآیات عظام مکارم و فاضل):اگر از جنس طلا باشد، جایز نیست؛ هر چند به رنگ سفید باشد.

طلای سفید

استفاده از طلای سفید برای مردان

آیات عظام مکارم و فاضل:استفاده از طلای سفید، برای مردان جایز نیست.

تبصره. هیچ گونه اختلافی بین فقیهان در مسأله یاد شده نیست و همگی معتقدند:اگر طلای سفید از جنس همان طلای متعارف بین مردم باشد (ذهب) استفاده از آن جایز نیست؛ ولی برخی مانند آیات عظام مکارم و فاضل با بررسی موضوع و کسب آگاهی از اهل خبره به این نتیجه دست یافته ‏اند که طلای سفید، همان طلای متعارف است که تنها رنگ آن را تغییر داده ‏اند.

منبع:

آیت الله تبریزی، استفتاءات، س2194؛ آیت الله نوری، استفتاءات، ج2، س517؛ امام، استفتاءات، ج1، (لباس نمازگزار)، س52؛ آیت اللهسیستانی، sistani.org، (زینت)، س2؛ آیت الله صافی، جامع‏ الاحکام، ج2، س1737؛ آیت الله خامنه ‏ای، اجوبةالاستفتاءات، س443؛ دفتر:آیات عظام بهجت، و وحید، آیت الله مکارم، استفتاءات، ج1، س811؛ آیت الله فاضل، جامع‏ المسائل، ج1، س969.

حکم استفاده از طلای سفید برای مردان

طلا سفید برای مرد حرام است؟
58
برگرفته از انوار طاها-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف