دیگران چه می خوانند..؟
نمناک اخباراقتصاد ممنوعیت فروش طلای دست دوم و نحوه خرید طلاهای نگین دار
طلا ، طلای دست دوم
به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، فروش طلای دست دوم در طلافروشی ها قانونی نیست و با آن برخورد می شود.
تاریخ انتشار : 14 فروردین 1395
بازدید : 11,403 نفر

ممنوعیت فروش طلای دست دوم

مصنوعات طلا که در زمان فروش براساس نرخ طلای روز به علاوه اجرت ساخت، سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده محاسبه می شود، در زمان خرید از مشتری، فقط به نرخ روز خریداری می شود و جالب اینجاست که همان طلای دست دوم با قیمت بسیار بالاتری دوباره فروخته می شود که به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، فروش طلای دست دوم در طلافروشی ها قانونی نیست و با آن برخورد می شود.

طلافروشی

 

محمد کشتی آرای درباره نحوه محاسبه خرید طلا از مردم توسط واحد های صنفی گفت:در زمان خرید طلا، اجرت ساخت ، سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده که در زمان خرید از خریدار دریافت شده کسر می شود و فقط مصنوعات طلا براساس وزنی که دارند به نرخ روز خریداری می شوند. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره نحوه خرید مصنوعاتی که در آنها نگین به کار رفته است، اظهار کرد:اگر نگین ها بدل باشند در زمان خرید آن از مردم وزن نگین ها از وزن طلا کسر می شود و فقط قیمت طلای خام به نرخ روز از مردم خریداری می شود. 

وی افزود:در صورت اصل بودن نگین ها طبیعی است که قیمت آنها نیز جداگانه محاسبه و پرداخت می شود. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که قیمت خرید نگین های اصل در زمان خرید از مشتری توسط واحد های صنفی بسیار کمتر از زمان فروش آنهاست، ادامه داد:طبیعی است که نگین های بکار رفته شده در مصنوعات در زمان خرید از مردم به عنوان نگین های دست دوم و کارکرده محسوب می شوند و قیمت آنها کمتر است و در داد وستدها این موضوع امری مرسوم است. 

به گزارش ایسنا، علی رغم ممنوعیت فروش طلای دست دوم از سوی طلافروشان، مواردی مشاهده می شود که مصنوعات طلایی که از مردم به قیمت بسیار پایینی خریداری شده دوباره با آب طلا جلوه داده و شفاف تر می شود و به قیمت بسیار بالاتری فروخته می شود و این در حالی است که فروش طلای دست دوم از سوی واحدهای صنفی غیرقانونی است. 

البته نکته قابل توجه این است که همان طلای دست دوم با احتساب سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده دوباره به مردم فروخته می شود و با یک محاسبه کوچک می توان تفاوت فاحش بین خرید و فروش طلا را محاسبه کرد و در این میان سود های زیاد از فروش طلاهای دست دوم - که به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر امری غیرقانونی است - عاید برخی می شود.

ممنوعیت فروش طلای دست دوم و نحوه خرید طلاهای نگین دار

ممنوعیت فروش طلای دست دوم و نحوه خرید طلاهای نگین دار
4.111
برگرفته از ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف