طوفان

پیش بینی طوفان تندری در 9 استان کشور

تاریخ انتشار : 20 تیر 1396کد مطلب : 52731زمان مطالعه : 1 دقیقه
سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه شماره 27 خود از بارش باران و وزش باد شدید در 9 استان کشور خبر داد.

طوفان تندری در 9 استان کشور

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در 9 استان نوار شمالی کشور خبر داد و اعلام کرد که احتمال وقوع طوفان تندری و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیلها در مناطق یاد شده وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه شماره 27 خود از بارش باران و وزش باد شدید در برخی استانهای کشور خبر داد که متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

1-سه شنبه 96/4/20:بعد از ظهر رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در استانهای گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی و دامنه های البرز در شرق تهران و شمال سمنان.

2-چهارشنبه 96/4/21: بارش باران در برخی مناطق گیلان، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در استانهای گلستان، مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و دامنه های البرز در سمنان، تهران، قزوین و البرز.

از این رو با توجه به رگباری بودن بارش، وقوع توفان تندری و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیلها در مناطق یاد شده دور از انتظار نیست؛ از این رو به هموطنان عزیز توصیه می شود از برپایی چادر و اطراق در اطراف رودخانه ها و مسیلها خوددای کنند همچنین با توجه به مواج بودن مناطق مرکزی و شرقی دریای خزر در روز چهارشنبه، توصیه می شود از شنا کردن در دریا خودداری شود.

 

پیش بینی طوفان تندری در 9 استان کشور

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از افکار نیوز - / ل
وبگردی