نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون طولانی ترین فیلم تاریخ سینما چند دقیقه است؟
طولانی ترین فیلم ، پیتر واتکینز
فیلم سفر ساخته پیتر واتکینز به عنوان طولانی ترین فیلم تاریخ سینما شناخته میشود که زمان آن 14 ساعت و 33 دقیقه است.

طولانی ترین فیلم تاریخ سینما

لیستی از طولانی ترین فیلم های تاریخ سینما را تهیه کرده ایم که فیلم سفر ساخته پیتر واتکینز با 14 ساعت و 33 دقیقه جایگاه اول را دارد.

امروزه مخاطبان سینما صبر چندانی برای آگاهی از پیام فیلم ندارند، زود خسته می شوند و کم پیش می آید که به احترام سازنده ی اثر سالن نمایش را ترک نکنند؛ حال تصور کنید به تماشای فیلمی نشسته اید که یک نیم روز به طول می انجامد...
فیلم «سفر» ساخته «پیتر واتکینز» محصول 1987 با مدت زمان 873 دقیقه (14 ساعت و 33 دقیقه) بلندترین فیلمی است که تا کنون در تاریخ سینما ساخته شده است.

طولانی ترین فیلم

طولانی ترین فیلم تاریخ سینما

این فیلم که بین سال های 1983 تا 1985 در چندین کشور مقابل دوربین رفت، به موضوع تسلیحات اتمی و هزینه های نظامی و از سوی دیگر فقر می پردازد و در فیلم از افراد معمول جامعه درباره میزان آگاهی شان از این موارد پرسش می شود.
فیلم «سفر» اولین بار در سال 1987 و در جشنواره تورنتو به روی پرده رفت و از آن زمان تا کنون به ندرت در جای دیگری به نمایش گذاشته شده است. همچنین در سال 2007 جشنواره فیلم های معاصر مکزیکوسیتی به عنوان ادای احترام به «پیتر واتکینز» این فیلم را نمایش داد و در فاصله 25 آوریل تا اول می نیز تمامی 19 بخش این فیلم در موزه فیلم اتریش به پاس گرامیداشت کارگردان آن به روی پرده رفت.

مستند چگونه یوکونگ کوه ها را جابجا کرد

در مکان دوم بلندترین فیلم های تاریخ سینما مستند «چگونه یوکونگ کوه ها را جابجا کرد» محصول 1977با مدت زمان 763 (12 ساعت و 43 دقیقه) قرار دارد. این مستند به کارگردانی «ژوریس ایونز» روایتگر آخرین روز انقلاب فرهنگی فرانسه است. «ایونز» این فیلم را با همراهی گروه عوامل چینی بین سال های 1972 تا 1974 ساخت.

فیلم OUT 1

فیلم «OUT 1» محصول 1972 با مدت زمان 729 دقیقه (12 ساعت و 9 دقیقه) ساخته «ژاک ریوت»، از اصلی ترین کارگردانان موج نوی سینمای فرانسه است که در فهرست بلندترین فیلم های تاریخ سینما در جایگاه سوم قرار گرفته است. این فیلم که به هشت اپیزود 90 تا 100 دقیقه ای تقسیم شده درباره «اُنوره دو بالزاک»، نویسنده نامدار فرانسوی است که او را پیشوای مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات می دانند.

مستند شاه

مستند معروف «شاه» ساخته «کلود لنزمن»، کارگردان صاحب نام فرانسوی در سال 1985 درباره هولوکاست نیز یکی دیگر از فیلم های بسیار بلند تاریخ سینماست. این فیلم 544 دقیقه ای (9 ساعت و چهار دقیقه) شامل مصاحبه هایی می شود که این کارگردان در اردوگاه های مرگ در لهستان و غالبا با دوربین مخفی ضبط کرده است. این فیلم جوایز فراوانی کسب کرد و البته انتقاداتی را نیز در لهستان و آمریکا به همراه داشت.

مرگ در سرزمین اکساتوس 

در مکان های بعدی این فهرست نیز به ترتیب «مرگ در سرزمین اکساتوس»، «هرمیاس» و «تکامل یک خانواده فیلیپینی» ( هر سه با مدت زمان 540 دقیقه) ساخته «لاو دیاز» محصول سال های 2007، 2006 و 2007، «Taige» مستند 501 دقیقه ای از «الریک اوتینگر»، «درام آفرینش» ساخته 480 دقیقه ای محصول 1914 ساخته «چارلز تاز راسل» و... قرار دارند.
همچنین در این فهرست نام دو فیلم صامت «بینوایان» محصول 1925 با مدت زمان 359 دقیقه و فیلم صامت «ناپلئون» با محصول 1927 ساخته «آبل گانس» نیز دیده می شود.

فیلم کلئوپاترا

فیلم معروف «کلئوپاترا» محصول 1926 به کارگردانی «جوزف ال. منکیه ویچ» نیز یکی از فیلم های حاضر در این فهرست است. این فیلم با مدت زمان 320 دقیقه یکی از پرهزینه ترین فیلم های تاریخ سینما با احتساب تورم محسوب می شود که در آن زمان با بودجه 44 میلیون دلاری ساخته شد.

فیلم قرن بیست

«1900» یا «قرن بیست» فیلمی حماسی محصول سال 1976 کشور ایتالیا و به کارگردانی «برناردو برتولوچی» با مدت زمان 317 دقیقه است که در آن «رابرت دنیرو»، «دونالد ساترلند»، «دومنیک ساندا»، «ژرار دوپاردیو»، «آلیدا والی» و «برت لنکستر» به ایفای نقش می پردازند. این فیلم که در سرزمین پدری برتولوچی بازی شده، زندگی دو مرد حین آشفتگی های سیاسی که در نیمه اول قرن بیستم دامنگیر ایتالیا شده بود را روایت می کند. فیلم در جشنواره کن در سال 1976 نیز به روی صحنه رفت.

«فانی و الکساندر»، شاهکار سینمایی «اینگمار برگمن»، کارگردان سوئدی که بی شک از بزرگترین کارگردانان تاریخ سینماست نیز یکی از فیلم های بلند تاریخ سینما محسوب می شود که 312 دقیقه زمان دارد. این فیلم محصول سال 1982 به عنوان آخرین اثری که برگمن برای نمایش در سینماها ساخت، فیلمی است که از سایر آثار شاخص این کارگردان که عمدتا سرد و بی روح خوانده و مختص مخاطب نخبه بود به شکل بهتری با مخاطب رابطه برقرار می کند و به عبارت دیگر، مخاطب پسندتر است، چرا که اغلب ساخته های برگمن خاص و بسیار نمادین هستند.

فیلم آبی گرمترین رنگ است

«آبی گرمترین رنگ است» برنده نخل طلای بهترین فیلم سال 2013 با 179 دقیقه و فیلم «خواب زمستانی» برنده نخل طلای امسال ساخته «نوری بیلگه جیلان»، کارگردان سرشناس ترکیه ای با مدت زمان 196 دقیقه نیز جمله معروف ترین فیلم های بلند اخیر محسوب می شوند.

طولانی ترین فیلم تاریخ سینما چند دقیقه است؟

طولانی ترین فیلم تاریخ سینما چند دقیقه است؟
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8
برگرفته از سینما پرس -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 7 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف