نمناک دین و مذهباصول و فروع دین طولانی ترین قرآن جهان بدون ورق زدن + عکس
قرآن ، قرآن متحرک
یک خطاط مصری طولانی ترین قرآن را به طول 700 متر و ابعاد 50 در 70 سانتی متر نوشته که اولین قرآنی است که به صورت باز نوشته شده و نیاز به ورق زدن ندارد.
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1396

طولانی ترین قرآن جهان با صفحات باز توسط یک خطاط مصری

طولانی ترین قرآن جهان به طول 700 متر و به صورت صفحات باز توسط یک خطاط مصری نگاشته شد. طولانی ترین قرآن جهان به طول 700 متر و به صورت صفحات باز توسط یک خطاط مصری نگاشته شد.
سعد محمد حامد حشیش متولید 1959 میلادی نویسنده این قرآن است که 5 کلاس بیشتر سواد ندارد درباره این اثر خود می گوشد:این قرآن را در طول سه سال و در صفحاتی با ابعاد 50 در 70 سانتی متر و به طول نهایی 700 متر نوشتم و این کار حدود سه سال طول کشید و اولین قرآنی است که به صورت باز نوشته شده و نیاز به ورق زدن ندارد و در اصطلاح به آن قرآن متحرک می گویند.
وی از مسئولان مصر خواست از وی حمایت کنند تا بتواند این کتاب را در کتاب گینس ثبت کند.
محمد ادامه داد:ترکیه تا کنون 30 قرآن متحرک به طول 217 متر ساخته، اما من این قرآن را به طول 700 متر و با امکانات شخصی خود نوشتم و بنا دارم محفظه ای شیشه ای نیز برای آن بسازم تا محفوظ بماند.
وی درباره روش نوشتن این قرآن گفت:در زمان نوشتن آیات قرآن ساعت های متمادی روز دو زانو می نشستم و همین باعث شد زانوهایم پینه ببندد.

قرآن

قرآن

طولانی ترین قرآن جهان بدون ورق زدن + عکس

طولانی ترین قرآن جهان بدون ورق زدن + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از شفقنا-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف