نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت ارتباط طول عمر فرزندان با عمر والدینشان
طول عمر ، طول عمر ارثی
اگرچه افراد دارای والدین با طول عمر بالا، احتمالا خودشان هم عمر طولانی خواهند داشت، اما راه های زیادی هم وجود دارد که افراد دارای سابقه خانوادگی عمر کوتاه تر، وضعیت سلامت شان را بهبود بخشند.

طول عمر افراد ارثی است

نتیجه تحقیقات چندساله در انگلیس، ثابت می کند طول عمر پدر و مادر ارتباط مستقیمی با طول عمر فرزندان و حتی سلامتی آنها دارد.

اگر شما از پدر و مادر سالخورده خود مراقبت و محبت کنید، شانس چند سال عمر بیشتر شما در شرایط طبیعی تضمین خواهد شد. تحقیقاتی که در انگلیس روی زندگی 186 هزار نفر که بین 53 تا 77 سال بودند، نشان داده فرزندانی که به سالخوردگان خود بی توجه هستند، علاوه بر عمر کوتاه ممکن است به سرطان ها و بیماری های قلبی نیز دچار شوند که این مسئله را تا 33 درصد قوت می بخشد.

به تازگی تحقیقاتی صورت گرفته است که نشان میدهد فرزندان والدین دارای عمر طولانی کمتر از دیگران در دهه 70 زندگی به دلیل بیماری قلبی می میرند.

پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر دریافتند هر یک از شرکت کنندگانی که والدین شان بیش از سن 70 سالگی عمر کرده بود، 20 درصد کمتر با احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی مواجه بود.

همچنین طبق این مطالعه، فرزندان والدین با طول عمر زیاد با نرخ کمتر ابتلا به بیماری عروقی، نارسایی قلبی، سکته، فشارخون بالا و کلسترول بالا روبرو بودند.

طول عمر

طول عمر در افراد ارثی است


محققان عنوان می کنند:«اگرچه افراد دارای والدین با طول عمر بالا، احتمالا خودشان هم عمر طولانی خواهند داشت، اما راه های زیادی هم وجود دارد که افراد دارای سابقه خانوادگی عمر کوتاه تر، وضعیت سلامت شان را بهبود بخشند.»

در این مطالعه محققان وضعیت بیش از 186 هزار فرد بریتانیایی با رده سنی 55 تا 73 سال را پیگیری کردند. والدین همه آنها فوت کرده بودند. این افراد بین سال های 2006 تا 2010 تحت نظر بودند و در طول مدت 8 سال در حدود 4700 نفر از آنها درگذشتند.

محققان متوجه شدند که حتی با در نظرگرفتن وضعیت تحصیلات، سن، وزن و فعالیت بدنی این افراد، بین سلامت قلبی این افراد و عمر طولانی والدین آنها ارتباط وجود داشت.

همچنین محققان توصیه می کنند اگر والدین به دهه 80 یا 90 سالگی رسیدند، باز هم فرزندان باید دغدغه سلامتی خود را داشته باشند و یا عمر کوتاه والدین نباید سبب ناامیدی فرزندان شود. بلکه لازم است فرزندان با تصمیم قاطع برای حفظ سلامتی، احتمال ابتلای خود به بیماری های عروقی را کاهش دهند.

ارتباط طول عمر فرزندان با عمر والدینشان

ارتباط طول عمر فرزندان با عمر والدینشان
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از مهر / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف