نمناک فرهنگ و هنرسینما،تئاتر،تلویزیون طیب خان فیلم جدید مسعود ده نمکی + عکس
مسعود ده نمکی ، فیلم
مسعود ده نمکی کارگردان اخراجی ها و رسوایی با انتشار پستی در اینستاگرامش خبر از ساخت فیلم جدیدی با نام طیب خان داد.
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1396

موضوع فیلم جدید مسعود ده نمکی مشخص شد

مسعود ده نمکی با انتشار پستی جدید در صفحه اینستاگرامش خبر از ساخت فیلمی جدید به نام طیب خان داد. مسعود ده نمکی که تجربه ساخت فیلم های پرمخاطبی را در سینما دارد این بار سراغ موضوعی از انقلاب رفت و نام فیلم جدیدش را طیب خان نامید.

مسعود ده نمکی با انتشار این تصویر نوشت:

مسعود ده نمکی

طیب خان فیلم جدید مسعود ده نمکی

طیب خان فیلمی از مسعود ده نمکی.... انشاالله ...

مسعود ده نمکی کارگردان سینمای کشورمان که آثاری چون اخراجی ها ، معراجی ها و رسوایی را در کارنامه هنری خود دارد فیلم جدیدش را براساس زندگی نامه طیب حاج رضایی، حرّ انقلاب می سازد .

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی بر سر مزار طیب حاج رضایی

مسعود ده نمکی به همراه حمید داوودآبادی از نویسندگان ارزشی حوزه ادبیات کشور بر سر مزار طیب حاضر شد و با نگارش متنی کوتاه درباره این حضور نوشت:پانزده خرداد و یاد و خاطره طیب خان.

حضور ده نمکی بر سر مزار این لوطی متولد محله صابون پزخانه شاید موجب آن شود که در آینده ای نزدیک این کارگردان میلیاردی به سراغ زندگی طیب رفته و بخشهایی از زندگی وی را در قالب یک درام سینمایی به تصویر بکشد.

با زندگی طیب حاج رضایی بیشتر آشنا شوید

شهید نیکنام طیب حاج رضائی در محله صابون پز خانه تهران به دنیا آمد. پدر او حسینعلی حاج رضایی از اهالی قزوین بود که پس از مهاجرت به تهران به شغل جمع آوری بوته های خشک برای نانوایی ها مشغول بود. طیب سه برادر به نام های حاجی مسیح، اکبر و طاهر داشت. او از همان ابتدا به ورزش باستانی علاقمند بود و پس از پایان یافتن دوره سربازی بود که کم کم نام او بر سر زبان ها افتاد.

طیب در سنین جوانی بارها به دلیل درگیری به زندان افتاد . او با برخی از علما و روحانیون در ارتباط بود و در گزارش ساواک در سال 1336 آمده است که طیب به منزل آیت الله کاشانی میوه فرستاده است. طیب ابتدا به شاه وفادار بود، تا جایی که تصاویر رضا شاه و پرچم شیر و خورشید را روی بدن خود خالکوبی کرده بود.

مسعود ده نمکی

مسعود ده نمکی کارگردان اخراجی ها

مدتی پیش کارگردان اخراجی ها در یکی از یادداشت های وبلاگ خود نوشته است:دو سه روز پیش مصاحبه ای با آقای حبیب الله عسگراولادی در باره شهید طیب حاج رضائی داشتم . ایشان علی رغم سن زیاد حافظه فوق العاده ای دارد.خاطراتی را از شهید عراقی که ارتباط مستقیم با طیب داشت برایم نقل کرد که بسیار تکان دهنده بود. یکی از این خاطرات پیامی بود که طیب در آخرین لحضات به شاه و پیغمامی دیگر بود که به امام داد. طیب به امام پیغام داده بود که آقا ! باور کنید من خیانت نکردم. امام هم در جواب به ایشان پیغام فرستاد که آخرین برگ کتاب زندگی آدم تعیین کننده است ببین در آخرین صفحه کتابت چه می نویسی!
گفته می شود ده نمکی در حال تحقیق پیرامون زندگی شهید طیب حاج رضایی است و دراین رابطه تاکنون علاوه بر عسگر اولادی و بیژن حاج رضایی(فرزند طیب)، افرادی چون محسن رفیق دوست، محمد مهدی عبدخدایی و مهدی کلهر نیز مقابل دوربین رفته اند.

 

طیب خان فیلم جدید مسعود ده نمکی + عکس

طیب خان فیلم جدید مسعود ده نمکی + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف