دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیبارداری و نوزاد آیا نگاه کردن به کودک زیبا، نوزاد شما را زیبا می کند
نوزاد ، ظاهر نوزاد
نوزادان معمولا با آن چیزی که والدین انتظار دارند متفاوت هستند چرا که فرزند شما براساس ژن هایی که از شما و همسرتان دریافت می کند شکل می گیرد.
بازدید : 1,735 نفر

اسرار به دنیا آوردن نوزادی زیبا

حتما زمانی که باردار شده اید از برخی قدیمی ها شنیده اید که به شدت به شما توصیه می کنند به بچه ها و نوزادان زیبا نگاه کنید، با این تفکر که فرزند شما هم وقتی به دنیا آمد زیبا باشد. اما آیا واقعا نگاه کردن به کودک زیبا، فرزند شما را زیبا می کند؟ پاسخ منفی است. در اصل این باور قدیمی است که هر چیزی که خانم می چشد، می بیند، می شنود یا لمس می کند می تواند جنین را تحت تاثیر قرار دهد.

باورهای غلط

این باور که نگاه کردن به نوزاد زیبا، فرزند شما را هم زیبا می کند می تواند بسیار گمراه کننده باشد و مسیر ارتباطی شما با جنین را در روزها و هفته های اول بعد از بارداری را عوض کند. در واقع سنتهای زیادی وجود دارد که به ما می گوید کارهایی که مادر انجام می دهد می تواند جنین در حال رشد را تحت تاثیر قرار دهد اما این به ظاهر و زیبایی کودک ربطی پیدا نمی کند چون کودک شما براساس ژن هایی که از شما و همسرتان دریافت می کند شکل می گیرد و این ژن است که رنگ پوست، مو، شکل بینی و حتی قد کودک را مشخص می کند.

نوزاد

ظاهر نوزاد

نوزادتان عوض میشود

نوزادان معمولا با آن چیزی که والدین انتظار دارند متفاوت هستند چون ظاهر نوزاد تحت تاثیر 9 ماه ماندن در رحم مادر است. داشتن سر مخروطی شکل او به دلیل زایمان طبیعی و فشاری که از طریق دهانه رحم وارد شده قرار دارد. حتی پاهای خمیده کودک به دلیل محدودیت فضای موجود در رحم بوده است. بینی له شده او هم به دلیل است که استخوان بینی نرم است و حین عبور نوزاد از مجرای زایمان این امکان وجود دارد که شکلش عوض شود اما مهم این است که بدانید همه این اثرات موقتی است و در دو سال اول زندگی کودک از بین می رود. شیوه هایی سنتی وجود دارد که برخی فکر می کنند کمک می کند ظاهر نوزاد کمی تغییر کند کارهایی مانند:

• فشار دادن سر برای آنکه گرد شود.
• فشردن تیغه بینی با دست برای قلمی شدن آن
• مالیدن ترکیباتی بر پایه شیر روی بدن نوزاد برای نرمی پوست او.
• صاف کردن پاها هنگام ماساژ

اما در اصل هیچ کدام از این شیوه ها کمک کننده نیست و حتی ثابت شده در صورتی که بیش از حد به کار رود خطرناک است. بنابراین بهتر است به نوزاد اجازه دهید کم کم رشد کند و ژنهایش به صورت تدریجی خود را نشان دهد.

محیط زیست هم مهم است

برخی جنبه های ظاهری و فیزیکی وجود دارد که علاوه بر ژن تحت تاثیر محیط زیست هم هست. اما این فقط در مواردی مانند قد و اندام که می تواند تحت تاثیر رژیم غذایی یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد اما آرایه عمومی فرزند شما بسیار قبل تر از زمان تولد چیده شده است. در حالی که شما باردارید می توانید کارهایی انجام دهید که به اطمینان برسید هنگام تولد نوزاد سالمی خواهید داشت چون بارداری سلامت، کلید داشتن نوزاد سلامت است. تغذیه سالم، ورزش و به حداقل رساندن استرس را به حداکثر برسانید. همه اینها در کنار هم می تواند احتمال به دنیا آوردن نوزادی زیبا را قوی می کند.

آیا نگاه کردن به کودک زیبا، نوزاد شما را زیبا می کند

آیا نگاه کردن به کودک زیبا، نوزاد شما را زیبا می کند
52
برگرفته از نی نی بان -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف