نمناک اخبارسیاست ماجرای دست دادن “ظریف و اوباما” در سازمان ملل
ظریف و اوباما ، محمد جواد ظریف
خبرگزاری بی بی سی مدعی شده است دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و اوباما در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دست دادند.
تاریخ انتشار : 7 مهر 1394
بازدید : 4,572 نفر

دست دادن ظریف و اوباما در سازمان ملل

خبرگزاری بی بی سی به نقل از منابعی که نام آنها را فاش نکرده است مدعی شد "محمد جواد ظریف،" وزیر امور خارجه ایران، و "باراک اوباما،" رئیس جمهور آمریکا، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دست دادند. یک مقام ارشد آمریکایی نیز این خبر را تایید کرد.
 
خبرنگار بی بی سی این خبر را در حساب توییتر خود درج کرده است. دست دادن ظریف و اوباما حدود ساعت 2 بعدازظهر به وقت نیویورک انجام شد و تاکنون تصویری از آن منتشر نشده است.
 
خبرگزاری بلومبرگ این خبر را تایید کرد و آورده است:سرانجام دو کشور با یکدیگر دست دادند!
 
در ادامه گزارش بلومبرگ آمده است:مقامات ایران و آمریکا سرانجام با یکدیگر دست دادند؛ هرچند "حسن روحانی،" رئیس جمهور ایران، در این دست دادن مشارکت نداشت. با توجه به حصول توافق هسته ای میان ایران و قدرت های غربی، انتظار می رفت حسن روحانی و باراک اوباما در حاشیه نشست مجمع عمومی با یکدیگر دست دهند؛ اما این موضوع تحقق نیافت و به جای آن "محمد جواد ظریف،" وزیر امور خارجه ایران، با رئیس جمهور آمریکا دست داد.
 
زمانیکه حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران رسید، باراک اوباما تمایل خود برای دیدار و گفتگو با وی را مخفی نکرد. اوباما امیدوار بود در نشست مجمع عمومی سال 2013 با وی دیدار داشته باشد که بنا به دلایلی این امر ممکن نشد. البته اوباما به سادگی از این موضوع نگذشت و در آخرین ساعات حضور روحانی در آمریکا با وی تماس تلفنی برقرار کرد.
 
بلومبرگ در پایان نوشت:ایران و آمریکا از سال 1979 (1357) روابط دیپلماتیک خود را لغو کردند. رسیدن به توافق هسته ای ایران و 1+5 فرصت خوبی فراهم کرد تا دو کشور شرایط ازسر گیری روابط را مورد بررسی قرار دهند.

تایید دست دادن ظریف و اوباما

 یک منبع مطلع نزدیک به هیات ایرانی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص دیدار محمد جواد ظریف و باراک اوباما گفت:نقل قول ها در مورد دیدار از پیش تعیین شده به هیچ وجه درست نیست.
 
وی افزود:روز گذشته پس از پایان سخنرانی دکتر روحانی رئیس جمهور در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، دکتر ظریف در حال خروج از سالن مجمع عمومی بود که بطور اتفاقی با باراک اوباما رئیس جمهور و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، روبرو شد، طرفها سلام و احوالپرسی کردند و دست دادند.

ماجرای دست دادن ظریف و اوباما در سازمان ملل

ماجرای دست دادن “ظریف و اوباما” در سازمان ملل
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12
برگرفته از باشگاه خبرنگاران، مهر - /ن
این مطلب مفید بود ؟ 11 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف