نمناک دین و مذهبگوناگون اتفاقاتی که بعد از ظهور امام زمان روی می دهد
امام زمان ، ظهور
با همراهی ما در ادامه مطلب درک خواهید کرد که بعد از ظهور امام زمان چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

 بعد از ظهور امام زمان چه اتفاقاتی می افتد؟

بعد از ظهور امام زمان (عج) رخدادهایی پیش بینی شده است و در قرآن و روایات ائمه بیان شده که مربوط به زمان ظهور تا شهادت و خاکسپاری آن امام عزیز است که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

 سؤال:هنگامی که امام زمان به شهادت می رسند چه کسی او را غسل و تدفین می کند ؟

محل دفن امام کجاست؟

 آیا دنیای کنونی نیز وجود دارد یا قیامت برپا می شود؟

اگر قیامت برپا نمی شود، چه کسی بعد از امام زمان زمام امور را در دست می گیرند؟


 

 درباره امام زمان

امام زمان و اتفاقات بعد از ظهور


 

بعد از ظهور امام زمان چه اتفاقی می افتد

 از عمیق ترین تحولات و دگرگونی هایی که جهان ما در زمان و مکان و اشیائش با آن روبروست، حرکت و سیر جهان ماده به سوی عالم غیب است که قرآن و معارف اسلامی از آن پرده بر می دارد و بر اهمیت و حسّاسیت آن تأکید می ورزد و این حرکت و تحوّل را بازگشت انسان به سوی خدا و رویاروئی انسان با قدرت او و یا رفتن به سوی ملاء اعلی و آخرت می نامند، و نسبت به ما آن را فرا رسیدن قیامت و رستاخیز می خوانند؛ نقطه اوج این حرکت و تحوّل، نسبت به انسان مرگ است که از دیدگاه اسلام ورود به زندگی گسترده تر است و نقطه عطف آن نسبت به جهان هستی، قیامت است و اتحاد دو جهان ماده و غیب.

در قرآن کریم و سنت آمده است که رستاخیز و قیامت دارای مقدمات و نشانه هایی پی در پی است که در زمین و آسمان و جامعه بشری پدید می آید و حکومت مهدی ـ علیه السلام ـ آخرین و بزرگترین مرحله حرکت جهان مادی پیش از برپائی رستاخیز و قیامت است.

 بعد از ظهورامام زمان

به نظر می رسد که دست یابی به جهان بالایی که روایات از آن سخن می گویند و در زمان حضرت مهدی ـ علیه السلام ـ تحقق خواهد یافت،[1] مقدمه ای بر راهیابی به سوی جهان آخرت و البته قبل از برپایی قیامت است. بنابراین روایاتی که درباره رجعت و بازگشت عده ای از پیامبران و امامان ـ علیهم السلام ـ به زمین و حکمرانی آنها بعد از مهدی ـ علیه السلام ـ سخن گفته و نیز در آیات متعدد، تفسیر به «رجعت» شده، مراد، همین مرحله است، و اعتقاد به رجعت هر چند از ضروریات اسلام نیست اما روایات مربوط به آن به حدی زیاد و مورد وثوق است که اعتقاد به آن را یک امر روشن و غیر قابل انکار، می سازد.

 

طبق برخی روایات، رجعت، پس از حکومت حضرت مهدی و پس از حکومت یازده مهدی دیگر، آغاز می گردد، از امام صادق ـ علیه السلام ـ نقل شده است که فرمود:«همانا بعد از قائم، یازده مهدی از فرزندان حسین ـ علیه السلام ـ از ما اهل بیت اند».[2]

 با توجه به اجمال و برخی ابهاماتی که در کیفیت رجعت و حکومت امامان معصوم ـ علیهم السلام ـ و یا برخی دیگر از ولات و اولیاء آنان پس از ظهور و حاکمیت مهدوی، وجود دارد، نمی توان درباره حوادث و پیش آمدهای آن به تفصیل و به طور قطع، اظهار نظر کرد. حکومت یازده مهدی از اولاد امام حسین ـ علیه السلام ـ پس از امام زمان ـ علیه السلام ـ ، نیز از امور و حوادث پس از حکومت ولیعصر ـ علیه السلام ـ و در آستانه و بلکه همزمان با رجعت می باشد که در برخی روایات به آن اشاره شده است و هیچ گونه توضیح و تفصیلی درباره آن بزرگواران و بیان ویژگی های آنان در روایات و منابع روائی وجود ندارد. تنها چیزی که می توان گفت این است که آنان افراد وارسته و شایسته ای هستند که دارای چنین لیاقتی می باشند، اما اینکه آنان دارای مقام عصمت هم هستند یا نه، دلیلی بر نفی و یا اثبات آن در منابع روائی وجود ندارد.

 

شهادت امام زمان و غسل امام زمان بعد از ظهور

روایات مربوط به مسأله شهادت امام زمان (علیه السلام) دو دسته می باشد:بعضی دلالت بر وفات حضرت و برخی دیگر دلالت بر شهادت حضرت ـ علیه السّلام ـ دارد که ذیلاً به برخی از این دو نوع روایات، اشاره می نمائیم:

روایات دسته اول:

 از جمله روایاتی که دلالت بر مرگ طبیعی حضرت ـ علیه السّلام ـ دارد، تفسیری است که از امام صادق ـ علیه السّلام ـ در مورد آیه شریفه «ثُمَّ رَدَدْنا لَکُمُ الْکَرَّهَ عَلَیْهِمْ»[3] نقل شده است. حضرت می فرماید:مراد، زنده شدن امام حسین ـ علیه السّلام ـ با اصحاب خود در عصر امام زمان است در حالیکه کلاه خودهای طلائی بر سر دارند و به مردم رجعت امام حسین ـ علیه السّلام ـ و یارانش را اطلاع می دهد تا مؤمنان به شک و تردید نیفتند. این در حالی است که حضرت مهدی ـ علیه السّلام ـ در میان مردم حضور دارد. هنگامی که مردم امام حسین ـ علیه السّلام ـ را به خوبی شناختند و به او ایمان پیدا کردند، مرگ حضرت حجّت ـ علیه السّلام ـ فرا می رسد و امام حسین، غسل و حنوط و کفن و خاک سپاری حضرت را برعهده می گیرد زیرا که امام را جز امام، غسل نمی دهد»[4].

 

2. در روایتی دیگر نیز امام صادق ـ علیه السّلام ـ در پاسخ به این سؤال که:اولین کسی که به دنیا رجعت خواهد کرد چه کسی است؟ می فرماید:اولین رجعت کننده به دنیا، امام حسین است که پس از رجعت او و یارانش در حالیکه هفتاد پیامبر نیز او را همراهی می کنند، حضرت قائم (عج) انگشترش را به امام حسین واگذار می کند و چشم از جهان فرو می بندد امام حسین ـ علیه السّلام ـ نیز تجهیز، غسل و کفن و دفن حضرت را برعهده می گیرد»[5].

 

دسته دوم:

 روایاتی است که بطور عام دلالت بر شهادت همه ائمه معصومین ـ علیهم السلام ـ دارد:

 امام حسن مجتبی ـ علیه السّلام ـ می فرماید:و الله لقد عهد الینا رسول الله ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ ان هذا الامر علیکم اثنا عشر اماماً من ولد علی و فاطمه، ما منا الامسموم او مقتول»[6] به خدا سوگند رسول خدا این عهد و وعده را به ما داده است که امر امامت را دوازده تن از فرزندان علی ـ علیه السّلام ـ و فاطمه ـ علیها السّلام ـ به دست خواهند گرفت و هیچ کدام از ما نیست مگر اینکه یا به وسیله سم و یا با کشتن، شربت شهادت خواهند نوشید.

 

2-3٫ از امام صادق ـ علیه السّلام ـ و امام رضا ـ علیه السّلام ـ نیز روایت شده است که «ما منا الامسموم او مقتول»[7] هیچ یک از ما نیست مگر اینکه مسموم و یا مقتول می باشد.

 براساس حدیثی که امام مجتبی ـ علیه السّلام ـ فرمود و تأکیدی که امام صادق ـ علیه السّلام ـ و امام رضا ـ علیه السّلام ـ نموده است، امام زمان ـ علیه السّلام ـ نیز به شهادت خواهند رسید. علمای شیعه نیز نوعاً روایات دال بر شهادت را ترجیح داده اند و قائل به شهادت ائمه معصومین ـ علیهم السلام ـ می باشند.[8]

 حتی مرحوم علامه مجلسی در بحارالانوار با این عنوان بابی را گشوده است که «انهم ـ علیهم السّلام ـ لا یموتون الا بالشهاده»[9]؛ این بزرگواران نمی میرند مگر با شهادت.

 

بعد از ظهور امام زمان چگونه به شهادت میرسند

 در مورد چگونگی شهادت حضرت، فقط یک روایت در بعضی منابع شیعی نقل شده است که در آن از زنی به نام سعیده که از طایفه بنی تمیم و دارای محاسن و ریش شبیه مردان است، به عنوان قاتل حضرت نام برده شده است که در هنگام عبور حضرت، از بالای بام سنگی را به سوی حضرت پرتاب می کند و حضرت را به شهادت می رساند[11] ولی این روایت در منابع معتبر شیعی نقل نشده و دلیل قطعی در مورد چگونگی شهادت حضرت، در دست نمی باشد. بنابراین می توان گفت:که حتی بنابر صحیح بودن روایات دال بر شهادت، کیفیت و نحوه شهادت آن عزیز چندان روشن نمی باشد.

 

اولین قبری که بعد از ظهور شکافته می شود قبر کیست

امام صادق ـ علیه السّلام ـ می فرماید:«اولین کسی که قبر او شکافته می شود و به سوی دنیا باز می گردد، حسین بن علی ـ علیه السّلام ـ است.»[11] و در جای دیگر می فرماید:«نخستین فردی که به دنیا باز می گردد، حسین بن علی است پس حکومت می کند تا وقتی که در اثر پیری ابروان او بر چشمانش می افتد.»[12] که اشاره به طولانی بودن حکومت امام حسین در عصر رجعت است.

 

جابر نیز از امام باقر ـ علیه السّلام ـ نقل می کند که امام حسین ـ علیه السّلام ـ در روز عاشورا، پیش از شهادتش، به تفصیل درمورد رجعت خود و یاران خود سخن گفت:«بشارت باد شما را به خدا قسم اگر این قوم ما را بکشند، ما نخستین کسانی هستیم که نزد پیامبرمان باز می گردیم و تا مدتی که خدا بخواهد توقف خواهیم کرد، آن گاه من اولین کسی هستم که قبرش شکافته می شود و ناگهان از قبر خارج می شوم، در حالی که امیر المؤمنین نیز از قبرش خارج شده و مهدی ما نیز قیام نموده است.»[13] در این روایت، رجعت امام حسین و امیر المؤمنین ـ علیهما السّلام ـ همزمان با قیام حضرت مهدی (عج) بیان شده است. در روایت دیگر امام صادق ـ علیه السّلام ـ می فرماید:«امام حسین ـ علیه السّلام ـ همراه با شهدای کربلا و هفتاد پیامبر، بازگشت می نماید. رو می آورد به سوی دنیا امام حسین همراه با کسانی که با وی به قتل رسیده بودند و همراهی می کنند او را هفتاد پیامبری که با موسی بن عمران مبعوث شدند. آن وقت حضرت قائم انگشترش را به او می سپارد.»[14]

 در ادامه این حدیث اشاره به غسل و دفن امام زمان ـ علیه السّلام ـ به وسیله امام حسین ـ علیه السّلام ـ نیز شده است.

 به امید دیدار روی زیبایش صلوات

پی نوشت ها:

1- کورانی، علی، عصر ظهور، ترجمه مهدی حقّی، تهران، امیرکبیر، 1385ش، ص355٫

2- شیخ طوسی، غیبت، قم، موسسه المعارف الاسلامیه، 1411ق، ص229٫

3- سوره مبارکه اسراء، آیه 6٫

4- بحار الانوار، ج 27، ص 217، موسسه الوفاء ـ بیروت.

5- همان ، ج 27، ص 217٫

6- همان و اعلام الوری باعلام الهدی، طبرسی، ص 349، دارالمعرفه ـ بیروت.

7- همان و اعلام الوری باعلام الهدی، طبرسی، ص 349، دارالمعرفه ـ بیروت.

8- چشم اندازی به حکومت مهدی، نجم الدین طبسی، ص 214، چاپ اول، 1381، بوستان کتاب ـ قم.

9- بحار الانوار، ج 27، ص 213٫

11- تاریخ ما بعد الظهور، سید محمد صدر، ص 881، مکتبه الامام امیرالمؤمنین ـ علیه السّلام ـ، اصفهان.

11- میزان الحکمه، ج 4، ص 58، ش 6932، محمدی ری شهری، چاپ مکتب الاعلام، 1362 هـ .ش.

12- معجم احادیث المهدی، ج 5، ص 328، ش 1766٫

13- بحار الانوار، ج 53، ص 61، حدیث 52٫

14- معجم احادیث المهدی، ج 3، ص 89، ش 1

اتفاقاتی که بعد از ظهور امام زمان روی می دهد

اتفاقاتی که بعد از ظهور امام زمان روی می دهد
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 693
برگرفته از افکار نیوز /ن
این مطلب مفید بود ؟ 631 62
نظر کاربران
تبریزی

تبریزی

السلام وعلیک یا اباصالح المهدی بیا که جهان درانتظارت هست بیا تا ببوسم خاک پایت توبرمابرماپادشاهی کن ما نوکری

232 14
علی

علی

السلام علیک یا صاح الزمان. تعجیل در ظهورش صلوات

88 4
رسول

رسول

دورم زتوای مهدی موعود چه بگوییم ,،،افتاده جهان بدست داعش چه نویسم ،،،ترسم که رسد عمر به پایان ,،بااین دلتنگم به مولا چه بگوییم ،یامولا دردی در سینه دارم برتومی گوییم کمکم کن تا ببوسم خاک پایت ،تاشوداین سقوط وهابی درددی بزرگ درسینه دارم تاظهور الوداع

117 10
ali

ali

تفضل بفرما بر این بنده ی بی سروپا منو همدمو مهرمو هم رکاب سفر های سوی خراسان و شام و عراقش بگردان

90 11
....مهدی

....مهدی

مطالبو که میخوندم نتونستم جلوی اشکامو بگیرم,آرزومهتو رکابش باشم ,خاک کفشاشونو هم بدن پاک کنم به ارزوم رسیدم,فقط اونروز باشم همین...

70 9
تینا

تینا

من یه دختر محجبه نیستم,دوس دارم یار امامم باشم ,چهل سحر دعای عهدو خوندم که کنارش باشم,ولی انقد الوده ام که فک نکنم حتی نگام کنه چه برسه یاریش,برای خودم متاسفم که وجوده اینو ندارم جلوی بی حجابیمو بگیرم,از همینجا میگم سرور من خاک پاتم نیستم ,ولی قلبم به عشقت میزنه

164 15
یونس

یونس

سلام السلام علیک یا امام الرئوف یا صاحب الزمان با تشکر از همه دوستان اینقدر میدونم که امام زمانم بسیار مهربانتر از آنی است که فکرش را میکنم هر زمانی که به آن حضرت توجه کنید دیر نیست

51 3
ناشناس

ناشناس

خواهرم ایمان داشتن ب خدا وامامان باعث عمل به دستورات میشه هرزمان که ایمانی قوی داشته باشی عمل هم ب همراهش میاید

25 2
adel

adel

تو وجود آدمی همیشه امیدی هست....وهمیشه یه راهی واسه برگشت به سوی نورهست....خدا مهربان تر از آن است که ما فکر می کنیم خواهرم

21 4
حسین

حسین

باعرض سلام فکر میکنم دعای عهد امام زمان (عج الله تعالی فرجه) رو باید بعد از اذان صبح تا طلوع آفتاب بخونید.ولی خیلی خوشحال شدم که میبینم دوستداران امام مهدی اینقدر زیادن.ان شاالله موفق باشید و در خیل یاران امام زمان قرار بگیرین

25 4
کوروش

کوروش

چه کسانی که. ادعای دینداری داشتند و بسیار مغرور به ایمان خود بودند ولی دریک لحظه همه چیز را بر باد دادند. درست است که حجاب یکی از ارکان دین است ولی خداوند نظرش بر دلهای خلق است

25 4
masuod

masuod


درِ کریم همیشه بازِ

گناه و روسیاهی ما هرچقدر هم بزرگ باشه باز از رحمت خدا و کرامت اهل بیت کوچکتره

17 1
مینا

مینا

سلام فقط توبه کن و بذار کنار کارایی که باعث فاصله افتادن بین تو و خدا و مهدی حضرت فاطمه(س)است...اونوقت خدا میبخشتت.در ضمن فقط با 313 نفر که کل جهان نمیشه خوب بشه.تو توبه کن امام هم نگاه بهت میندازه.التماس دعای فرج

13 0
م.ا

م.ا

اگه ی کم رعایت کنی زیاد سخت نیست اگه دوست داری یار امام زمان باشی مطمئن باش آقا هم تو رو دوست داره، شاید خیلی هم زیاد.....

9 0
یاس

یاس

سلام.اگه دوست دارید حاجتون برآورده بشه سوره یاسین رو برای مادر امام زمان بخونید .اطاعت فرزند از مادر واجبه .بهتون قول میدم برآورده میشه .

7 1
طاهره

طاهره

منم شمارو درک میکنم منم یه زمانی فکر میکردم که بی حجابی خیلی عالیه ولی حالا فهمیدم مایه ی شرمم من حالا تبدیل شدم به یک دختر باحجاب و با ایمان شماهم میتونید با غلبه به بی حجابیتون حجاب رو به دست بیارید امیدوارم یک روز یکی از بهترین یاران امام زمان باشید

14 4
بماند

بماند

اگر صد بار توبه كردي باز توبه كن كه خدا توبه پذير است اما مراقب باش كه زياد روي نكني چون بخشش هم حدي داره

6 5
حسین

حسین

اینها خاندان کرم اند....خواهرم ...برگردی به سوی حضرتش مطمئن باش قبول می فرمایند....در مور حجاب هم از حضرتش کمک بگید ان شاالله یاری می فرمایند....

5 3
مسعود

مسعود

تینا خا نم اگه دختر بودم میتونستم با راهکار های ویژه که خودمو از این طریق نجات دادم با تلفن بهت بگم.اما فقط بهت بگم برات سر نمازم دعا میکنم .کوتاه نیا.در دین خیلی مطالعه کن قبل از اینکه دیر بشه.آیات جهنم را با ترجمه هر روز بخون.واست نماز میخونم نگران نباش.پیام منو خوندی؟

27 13
مجتبی

مجتبی

سربازتم فرمانده

28 2
ميثم

ميثم

خدايا به حق خوبات ما رو به خودمون وامگذار

5 3
ن منجزی

ن منجزی

ایمان لازمه پیشرفت هرچیزیه .به امید قوی ترکردن ایمانمون

1 1
میثم

میثم

با سلام و عرض خسته نباشی خدمت مدیر سایت.          مطالب تان بسیار زیبا و دلنشین بود . انسان وقتی  اخبار و اطلاعاتی در مورد امام زمان(عج) و دوران حکومت ایشان میخواند نمیداند برای توصیف آن از کدامین صفت های استفاده کند. اما من در حین مطالعه به یک اشتباه در بین مطالب شما بر خوردم . و ان این بود که شما روایتی اورده بودی از بحارالنوار شماره 6 که نوشته بود دوازده نفر از نسل امام علی(ع) حضرت فاطمه (س)  به امامت برگزیده میشوند.یعی با حضرت علی علیه سلام 13 امام داریم؟ لطفاً تصحیح کنید.به عربی هم اشتباه نوشته شده بود.
                                         
گل نرگس مردیم از فراغت      دوصد مرتبه ویا بیش شاید دیدیم جمالت

چه کنیم که نداریم معرفت شناخت را     همانا تو در بین ما هستی و ما کجا شناسیم جمال یار را

و یا همچنان غرقیم در گناه و غفلت      که لیاقت نباشد ما را دیدار چهره ات و شهادت در رکابت.           یامهدی(عج) ادرکنی.

10 0
پدرام

پدرام

همیشه فک میکردم عیسی مسیح ظهور میکنه ولی این مطالبو ک خوندم هیچکس جز مهدی صاحب زمان حکومت نميکنه ولی میدونم عیسی مسیح همراه اقام مهدی صاحب زمان ظهور میکنه ،،آخه خودم مسیحی هستم .

21 5
محمد

محمد

سلام . خدایی مسیحی هستی ؟ پس چطور اول امام زمان رو قبول داری ؟ بهر حال در صورت واقعیت به شما تبریک می گویم . بله حضرت عیسی بعد از ظهور امام زمان ، ایشان نیز از آسمان بر روی یک تخت پایین می آیند و در اورشلیم . سپس به جنگ با دجال فرستاده می شود و پیروز می شود . سپس با زنی ازدواج می کند و بعد از تولد پسرش برای حج به سرزمین الله و شروع وحی و تولد آقا امیرالمومنین می رود و قبل از رسیدن دوباره به رحمت خداوند می رود .

7 7
امیر

امیر

اسلام علیک یا اباصالح المهدی خسته شدم از باز نیامدنت پس کی میایی

11 1
م.ا

م.ا

همه میگن آقا قراره بیاد ......مگه رفته؟..وقتی ظهور کرد میگه تمام مدت بین خودتون بودم . ....اونوقت قیافمون دیدن داره.....&

3 0
.....

.....

یا ابن الحسن نا مهربانی این روز هایمان را ببخش

14 0
علی

علی

سلام به همه دوستان ازخداوند مهربان خواستاراینم که همه به آرزوهایشان برسن منم همینطور ازخدامیخوام که به همه عمر بااذت بده تاآقا امام زمان عج الاه راببینیم وتمام دشمنان اسلام سرنگون بشن

13 2
نوکر امام زمان

نوکر امام زمان

عاشقت هستم مولایم دراین جهانی که ظلم ستم بیداد می کندوقت فکر تو تسلی خاطرم است یا مهدی

13 1
ناشناس

ناشناس

همه چشم انتظار حضرت ولی عصر(عج)هستیم تورو خدا دعا کنید اقا بیاد

10 2
محمد

محمد

با دعا آقا نمیاد ..دو صد گفته چون نیم کردار نیست

5 1
انسان

انسان

کسی که امام زمان ع را غسل میدهد و بر ایشان نماز میخاند ولی الله اعظم شعیب بن صالح میباشد.

4 9
م.ا

م.ا

ما دلخوش بودن او هستیم ..... مردی که بهشت مشتاق اوست به خاطر ما دل از بهشت بریده تا در کنار ما باشد .. .....تا کمکمان کند از بیراهه ها نجات پیدا کنیم...

3 0
علیرضا

علیرضا

ای امامم .ای غربانت. شوم از همین جا که دارم برایت مینویس خون می گریم تا بیایی ومنو از همین گناه نجات بدی ای غربانت شوم بیا تا از بدنم برایت فرشی پهن کنم تا پاهای پاکت ر‌ا روی سینم بگذاری .ای غربانت. شوم .منتظرمممممممممممم.

2 0
محمدحسین عبادی

محمدحسین عبادی

ازایت ا.... بهجت ره داریم قبل ازظهور امام عج اتفاقاتی دریمن می افتد وهرکسی بخواهد توبه کند چه مومن باشد چه کافر همین. که بهشت. راجلوی خودش میبیند بیهوش میشود وهمه باید اصلاح شویم تابه تدریج بشر اصلاح شود ورسول خدا ص فرموده قبل از ظهور امام زمان عج یک پادشاه ستمگری که اسمش پلنگست حکومت میکند وزمانی که حکومت میکند ظلم وستم فراوون است وبعداز مرگش برادرش عبدا... حکومت میکند مامیدانیم که فحد پادشاه عربستان به فارسی میشود پلنگ و بعداز مرگش عبدا... درسال 2005میلادی دردست گرفت واقا علی ع فرمودند به محص کامل شدن یاران مهدی ما حصرت ظهور میکند واما حصرت دارای ده هزار سرباز که بایک مشت میتوانند کوه راجابجا کنند وطی الارص هستند و313نفر هرم فرماندهی لشگر رابر عهده میگیرند وامام صادق ع فرموده 50تن از313نفرخانم است که ازاین تعداد خانم 13نفرپرستارند به سربازا میرسند الان خیلی نزدیک شدیم امام صادق ع فرموده هرکس چهل صبح دربامداد پسین که میشه ازاذون تادوساعت بعدش صبح دعای عهد رابخواند ازیاران قایم ماخواهد بود.

17 2
امیر

امیر

خیلی مطلبتون عالی بود تشکر

4 0
م.ا

م.ا

ظهور آقا به به دست خداست خداوند هم زمانی اجازه میده که قرار نباشه داستان ناتمام بمونه مثل کربلا ..پس دعوتنامه باید واقعی باشه چون حتی اگه امام هم بخواد خدا اجازه نمیده پس خدا رو راضی کنید ....

1 0
م.ا

م.ا

خدا در قرآن فرموده که حال هیچ قومی رو عوض نمیکنه مگر اینکه خودشون بخوان از نبودن آقا کم رنج نمیکشیم حق ما بیشتر از اینها بوده پس منتظرنشستن وفقط اندوه خوردن چیزی رو عوض نمیکنه آقا امروز قائم نشده سالها بوده ولی نشستن عادت ما وگذشته های ما...

4 2
حسام

حسام

برای تعجیل در فرج امام زمان صلوات بفرستید

11 2
م.ا

م.ا

برای تعجیل در فرج باید راهی رفت که گذشتگان ما نرفتند ...تصمیم برای یکی شدن با مولایی که همیشه فرد بوده و همیشه تنها...

4 0
سروش

سروش

ما بر زبا ن خود را دل دلداده او مینامیم ولی اگاه باشید که بسیاری ار ما با او دشمن خواهیم شد پس با دلی پاک خدارا بخوانیم تا به انچه ظاهر کند تسلیم شویم

5 1
حامد

حامد

اللهم بحق فاطمه عجل ظهورامام المهدی

2 1
شیما

شیما

خدایا شکرت که هستن کسایی که منتظر ظهور باشن.شنیدم نزدیک ظهور نگه داشتن ایمان مثل نگه داشتن آتیش تو دسته از خدا میخوام ایمان همه مون هرروز قوی تر بشه و خدا و امام رو روسفید کنیم و از یاران امام زمان باشیم انشاءالله خدا از گناه های همه مون بگذره و روحمون رو تطهیر کنه.به امید ظهور وصلح ومهربونی واسه همه

2 0
منتظران ظهور

منتظران ظهور

انشاا... خداوند همه مان را یاری کند به حق مولای غایبش

3 1
منتظر

منتظر

بیاین یه بارم که شده از ته دلمون بگیم اللهم عجل لولیک الفرج

5 1
'ناشنا

'ناشنا

سلام ای فرزنده رسول خدا . بیا تا زندگی معنا بگیرد .قربون قدمهایت پدرم .ومادرم . فرزندم فدای تو باد.

1 0
arsalan

arsalan

اللهم عجل لولیک الفرج ممنون از جمله زیباتون

1 0
یلدا

یلدا

گفتم که روی ماهت از من چرا نهان است گفتا تو خود حجابی رو نه رخم عیان است کاش باور کنیم این ماییم که غایبیم نه اقامون

4 0
محمد

محمد

سلام دوستان درجهان امروز که با تبلیغ بی دینی وافکار انحرافی توسط مدعیان دروغین جوانان مسلمان ودیگر ادیان را به بیراهه می کشانند امیدوارم با عمل به دستورات دین ودوری از گناهان زمینه ساز ظهور باشیم .به خدا اگر فقط شیعیان خواستار ظهور باشند امام زمان خواهد آمد انشالله

2 1
م.ا

م.ا

اگر میخواستیم بود.....

0 0
محمد

محمد

شنیده ام که پنجره ها غرق گل خواهد شد/حیاط خانه ی ما ستاره باران خواهد شد/درخت کهنه دل ما پراز شکوفه خواهد شد/جهان پیر سرشت دوباره برنا خواهد شد/گل و گیاه و حشم غرق نور خواهد شد/شنیده ام که شهر من از دود پاک خواهد شد/هرآنچه کینه و نفرت است ز دل برون خواهد شد/فرشته ها و عیسی مریم دست بر وضو خواهد شد/حیاط مرده ی قدس آب و جارو خواهد شد/صف نماز عاشقان مبارز دوباره بر پا خواهد شد/

عید بزرگ بر همه جهانیان مبارکباد 
شعر از محمد علی اردهالی

1 0
یا صاحب الزمان

یا صاحب الزمان

این جمعه هم گذشت ولی امام زمان ظهور نکردن یکی از نشانه هاشون که من شنیدم این بود که ظهورشون در روز تولدشان که جمعه هم میرفته هست ولی بازم بعد ازسال ها تولد امام زمان جمعه افتاد ولی بازم ظهور نکردن

1 1
م.ا

م.ا

برای ظهور امام زمان منتظر نشونه نباشید اگر کسانی برای یاری او باشند بر امام واجب میشود که برای دین خدا قیام کند در غیر این صورت امام به هیچ عنوان اجازه آشکار شدن راندارد...تامگر در نسلهای آینده کسانی او را از خدا بخواهند وبه عهد وفا کنند

0 0
نگارین

نگارین

اشکام همینطوری میریزه آقاجون توروخدا زودتر بیا و دل بیقرارمونو آروم کن وتکیه گاهمون باش...اللهم عجل لولیک الفرج.

4 0
منتظر

منتظر

اقا جون زود بیا دنیا وضع خوبی نداره

5 0
سجاد

سجاد

خدایا توفیق بده در رکاب ایشان باشیم

1 1
النا

النا

یا امام منتظریم دل ما دیگر طاقت این ظلمت ندارد

4 0
محمد

محمد

به خاطر او زندگی میکنم اقا همه چیزم مال تو

2 0
احسان

احسان

یا مهدی منتظرم تا در رکاب تو باشم وجان را فدای تو کنم

0 0
زهرا

زهرا

يا صاحب الزمان دنيا بتون نياز داره،ميخوام همون جور كه زندگيم با نام شما شروع شده با نام شما هم تموم بشه.

2 0
مینا

مینا

دنیا اگر مهدی در آنست ارزش زیستن دارد ای کاش هزار جان داشتم تا هزار بار فدای او میشدم

1 1
میلاد

میلاد

انشالله همگی سرباز راه حق امام زمان حضرت مهدی عج باشیم یامهدی جانم فدایت

4 0
ارشیدا

ارشیدا

اقا بیا تا بیشتر از این آلوده نشدیم غرق گناهیم الهی با اومدنت پاک بشیم الهی اون روز و ببینم

0 0
ابوالفضل

ابوالفضل

بیاهمه خوبان منتظرت هستدمهدی جان برای سلامتی اقامون امام زمان صلوات

1 0
ابوالفضل

ابوالفضل

قطعه ای از پر پرواز کم است / یازده بار شمردیم یکی باز کم است این همه آب که جاری است نه اقیانوس است/ عرق شرم زمین است که سرباز کم است.

2 0
سعید

سعید

یاحضرت مهدی خودت برامون دعاکن

0 0
هلیا

هلیا

سلام واقعا مطالبتون عالیه وخیلی هم بمن کمک کرد ممنونم امیدوارم اقامون هر چه زودتر ظهور کنن...الهی امین

1 0
ی دوست

ی دوست

اگر روز قیامت به خدا شکایت کنیم که تو دنیا امام زمان ما نبود خدا میگه برگردید دنیا رو نگاه کنید درست پیش شما وونزدیک شما بود فقط یک امتحان بود که چه کسی دنبال حقیقت میگرده وچه کسی تا آخر عمر بی تفاوت زندگی میکنه چه کسی از نبودن حجت الهی سواستفاده میکنه وچه کسی باعث جریان ظهور میشه ‌‍.

1 1
ی دوست

ی دوست

سلام آقا میدونم ی روز میای میشه اون روز فردا باشه ..قبلا شنیده بودم مثل یوسف زیبایی ولی نمیدونستم یعنی چی .روزی می رسه که رو در روی دنیا خطاب به همه حرف میزنی آنوقت یوسف قلب بشریت خواهی بود.......

0 0
ی دوست

ی دوست

کار هرگز با آرزو درست نخواهد شد کسی که مولایش را میخواهد باید جستجو کند ...سخت و غیر ممکن نیست...⏰

2 0
دلتنگ مهدی

دلتنگ مهدی

آقا جان سلام . من همون آدم بدی هستم که حاضرم دنبالت صحرا به صحرا بگردم . هروقت تورو فراموش کردم دلم دوباره یادم انداخت آتیشم زد خوشا به حال کسی که بعد از دیدن تو درمان دلش رو پیدا کرد یاکسی که هیچ وقت تو رو نشناخت تا درد دوری تو بفهمه. تا همه مردم رو ببینه بجز کسی که باید باشه ..آیا مجازاتی بدترین از این هست که تو باشی وما از تو محروم بمونیم.‍...

0 0
ی دوست

ی دوست

میدانم که یک روز می آیی با شکوه باصلابت در آنروز دوست ودشمن شخصیت والای تو را خواهد دید ومنطق کلامت را خواهد شنید روزی که خدا وعده یاری داده آنقدر به تو قدرت میدهد که ستمگران از ترس به سوراخها پناه ببرند ودروغ گویان رسوا شوند گمراهان هدایت ومحرومان به حقشان برسند وعاقبت از آن پرهیزکاران است

0 0
زهرا

زهرا

یا مهدی به امدنت سخت محتاجمممم بیااا دیگه طاقت ندارم

1 0
دلتنگ مهدی

دلتنگ مهدی

سلام آقا. میگویند تو امام زمان مایی چرا همه راهها به سوی تو بسته است یک راهی خودت به ما نشان بده خودت دعا کن . خالصانه دلم میخواهد شما را ببینم که مثل برادران یوسف رو سیاهیم که خدا دیگر تو را به دست ما نمیدهد خودت دعا کن تا دستمان به دامان تو برسد

2 0
بیای

بیای

قرار است بیایی اما از کجا؟ چگونه کسی که هرگز نرفته میخواهد بیاید ای کاش عقل ما آنقدر رشد می کرد که میفهمیدیم علت نبودن تو ما هستیم نه تقدیر..!!

2 0
مصطفی

مصطفی

یا اباصالح من گناهکارم... بارها توبه کردم بازم توبه شکستم،اینقدر از خودم بیزارم،آقا جان شما کجا و ما کجا.... دارم عزم و ارادمو جمع میکنم تا آخر عمرم اونی باشم که شما قبول داری،کمکم کن... یا خدا...

3 0
منتظر

منتظر

دلم گرفته حاجتی دارم که تقریبا ناممکن است نمیدانم شاید مصلحت این است که براورده نشود ولی چه کنم که توان درکشو ندارم.اولین باره حاجتمو میبرم پیش اقا.اقا جان ببخش که اینقدر غرق در گناه بودم که تازه به یادت اوفتادم.کمکم کن...

2 0
ناشناس

ناشناس

سلام. انشااله به خواسته قلبی تون برسید ماشمارو دعا کردیم شما هم مارو دعا کنید.

1 0
دلتنگ مهدی

دلتنگ مهدی

یا ابا صالح سلام علیکم میدانم نوشته های مارو میخونی مارو دعا کن تا چیزهایی رو که در آن اشتباه داریم بفهمیم..

1 0
دلتنگ مهدی

دلتنگ مهدی

سلام بر تو ای مهدی ..سلام بر تو در سحرگاهان که خلوت تو با خداست..خدای تو آنکسی است که عاشقی چون تو دارد که لحظه ای از عشق او تردید نکرده ای . به عشق او زنده ای و جانت را جز برای او نخواهی داد..آیا کسی که تنها امیدش به زندگی تو هستی را به اقیانوس بیکران محبت تو وخدایت راهی هست؟

1 0
 دلتنگ مهدی

دلتنگ مهدی

سلام آقا. من مثل دوستان تو مومن نیستم ولی دلم رو به همین سلام خوش کردم شاید تلافی آن سلامی بشه که شما پیشدستی کردی تا همیشه خجالت زده بمونم .هر روز ی سلام بدهکارم تا روزی که زنده ام . اللهم صل علی حجتک فی ارضک..

2 0
م.ا

م.ا

اتقافاتی که قراره بیفته شاید مهم باشه ولی نه به اندازه کارهایی که در آنزمان از ما سر میزنه .چون هر انسانی در گرو اعمال خودش هست نه حوادث واتفاقات.

1 0
منتظر مهدی

منتظر مهدی

سلامی فرستم بر آقای مهربان از ته دل چه کنم تا که روزی در این دیار به تو رسم یا مهدی. می دانم با ظهورت این جهان روشن شود یا مهدی. امید به دیدار تو دارم آقا.

1 0
امیر

امیر

خدایا از تو مهربون ترم داریم. آیا؟

3 0
خود

خود

کی میای آقا؟ من فدای دل مهربونت بشم میدونم دنیا برای شما خیلی کوچیکه ولی دل های ما جای شماست ای پادشاه جهان که غریبی و تنهایی دوستان وفادار شما هستند حتی وقتی ظهور میکنی .....

1 0
صدیقه

صدیقه

یاصاحب الزمان در هاله ای از ابهام گیر افتادیم...هدایتمون کن...یاصاحب الزمان ادرکنی

1 1
  ناشناس

ناشناس

مولای من آرزوی من اینست که روزی را ببینم که تو به آرزویت رسیده ای..روزی که همه مردم جهان از گرسنگی وناامنی نجات پیدا کنند وتو عزت نفس را به تمام مردم جهان هدیه کنی وبهترین ها که بنده خدا بودن است را....

0 0
مصطفی

مصطفی

سلام :آقای من زندگی باشما ودررکاب شما یک رویا است .امیدوارم که گوشه چشمی به من حقیر بیندازیدتا زیرپای شما باشم.من برای ظهورتان همیشه که تنهایم دعای فرج را می خوانم..انشاله خداوند تبارک وتعالی درظهورتان تعجیل بفرمایند.

0 0
بنده خدا

بنده خدا

سلام دوستان بیاییم بجای دعا آماده ظهور باشیم مردم کوفه دعوت کردند امام عصرشون رو شهیدش کردند وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

5 0
مصطفی

مصطفی

سلام بربهترین ومهربانترین امام.من تمام زندگیم را مدیون شما هستم.مرا ازدردمندی ومرگ نجات دادی وبهم شفا عنایت کردی.من نمی توانم برایتان کاری انجام بدم فقط برای سلامتی وتعجیل درظهورتان صلوات می فرستم ودعای فرج را می خوانم.امیدوارم بتوانم سربازکوچکی بوده ودررکابتان خدمت کنم.((اللهم صل آل محمدوآل محمد))

2 0
شیعه مرتضی علی

شیعه مرتضی علی

واقعا که خداوند بهترین نویسندست، ۱۴ قرن پیش سر از تن مولایمان جدا کردندو فرزند پدرخاک را خاک نکردند ام اکنون فرزندش انتظار ظهور میکشد تا بیاید و انتقام بگیرد ای مردم به گوش باشید ظهور نزدیکست پس بگو یا علی و تا امروز هر کار خلافی کردی بگو خدای توبه چون صاحب الزمان به ما به عنوان یار نیاز دارد واوست که از پدرومادر ما بیشتر دلش برای ما میسوزد . روایتی داریم که قرار بوده ظهور امام زمان ۷۰سال پیش صورت بگیره اما نشد چرا؟ چون ما به گفته خود حضرت به اندازه لیوان آبی هم به فکر ایشان نیستیم .بگو یا علی که ما جز‌‌‌‌یارانیم انشاالله .........اللهم عجل لولیک الفرج الهی آمین

3 0
یامهدی

یامهدی

واقعا مطالب جالبی بودند انشاااله که امام زمان ظهور کنند و مارا از این دنیایی نکبت وار نجات دهند برای ظهورشان دعای فرج را زمزمه میکنیم

0 0
مصطفی

مصطفی

سلام آقا:وقتی تاریخچه کسانی که به حضورتان شرفیاب شدند را می خوانم غبطه می خورم.ومیگم کاشک من جای یکی ازآنها بودم.وبه پایتان می افتادم والتماس میکردم که حاجت همه دردمندان وشفای همه مریض هاروبدین.بخدا ما به غیرازشما کسی رونداریم.آقای من امیدورام که صدای دل ما دوستدارنت را بشنویی وگوشه چشمی به ما بیندازی.دوست دارم ای بزرگوار.((اللهم صل آل محمدوآل محمد))

1 0
مصطفی

مصطفی

سلام وصلوات خداوند براوباد.ای امام بزرگوارآیا میدانی که چقدردلم میخاد به مسجدجمکران بیایم.همه میگن شما آنجا هستیدوبه درد ودل همه گوش میکنید.ولی افسوس که هنوزبرایم میسرنشده که به آنجا بروم.وازته دل گریه کنم والتماس کنم که آقا پس چرا نمیاید.بخدا ما شیعه به غیر شما سروروآقایی نداریم.امیدوارم که روزی چشمانمان به جمال نورانی شما منورشود.ای باوفا برایم دعا وطلب خیرکن وهوایم روداشته باش.دوستت دارم.((اللهم صل آل محمدوآل محمد))

2 0
مصطفی

مصطفی

سلام بربهترین وعزیزترین امام عصر:آقا نمی دانم دلتنگیمو کجا ببرم وبرای کی درد دل کنم .مجبورم درتنهایی خودم بمانم .مولای من چرا نظری به من نمیکنید.بخدا تمام هم وغممو گذاشتم تا شما ازمن راضی وخشنود باشید.خودتان تمام حاجت های منومیدونید،پس التماس میکنم گوشه چشمی نیزبه من حقیر بیندازید.امیدوارم روزی برسد که پرچم شما درتمام جهان برافراشته شود.((اللهم صل آل محمدوآل محمد))

1 1
رویا

رویا

صدبار توبه کردم دلتو شکوندم خودت ازخدا بخواه دعای خیری کن برا من حقیر یا حجت بن الحسن

1 0
م.ا

م.ا

سلام دوستان . من آدم با تقوایی نیستم قبلا هم گفتم ولی امام زمان را دوست دارم . میدونم بعضی از دوستان امام زمان آقا رو تو خواب یا بیداری میبینن ولی رازداری میکنن خوشا به سعادت شما . ولی به خدا قسم قلبم برای آقا آب میشه کاش کسی بود که همش درمورد آقا باهام حرف میزد کاش تعریف کنید با دل شما چه کرده شاید قصه اینکه چرا اینقدر خراب وسرکشته دیدارش شدم رو هم میگفتم...

1 0
فائزه

فائزه

سلام آقا دلم برات تنگ شده پس کی میای یا امام زمان خیلی شرمندتم با گناهام شیعه بودنم زیر سوال بردم اقا برام طلب مغفرت کن عزممو قوی من تا دیگه گناه نکنم اقا جون منو ببخش دارم تلاش میکنم که کم کم حجابمو رعایت کنم اقا خودت کمکم کن یا صاحب الزمان برام دعا کن دلم خیلی شکسته فقط برام دعا کن

1 0
یک دوست

یک دوست

خیلی خوش شانس بودم که امام زمان را قبل از اینکه بمیرم شناختم نمیفهمم که چه ارتباطی با خدا میتونه داشته باشه ولی خدا رو به معنای جدیدی میشه از ایشون حس کرد .خصوصیات اخلاقی ایشون خیلی جذابیت داره و قابل درک است ولی فکر ایشون مثل کهکشان کشف نشده میمونه. هرچی بیشتر وارد اندیشه ایشون بشی عوالم جدید رو بیشتر میبینی . خیلی چیزها هست که قبلا قابل تشخیص نبود ولی الان هست در حضور امام زمان حس میکنی چقدر بشر امروز کم دانش و بی تجربه ا.خصوصیات ظاهری ایشون مودب باوقار واهل مداراست. با درک عمیق ولطافت اندیشه ی موضوع رو حل میکنه انگار هیچ چیز سختی نبوده .از آدم های که یک موضوع رو دیر قبول میکنن بیشتر خوشش میاد تا تسلیم محض.. امام زمان یک خصوصیت بارز دارن واون شکر گذاری از خداوند است به خاطر اینه که شادی های زندگی رو بیشتر از غمها حس میکنه و از چهره ایشون میشه بهشت رو حس کرد. ایشون گرم وپر جاذبه اس.از هیچ آدمی به اندازه آدم راستگو خوشش نمیاد.واز متقلب بیزاره. وقتی عاشق امام زمان شدی دیگه نمیتونی به عقب برگردی واون آدم سابق باشی چون اون موقع هنوز ندیده بودی. اصلا بیخبر بودی زیر سقف آسمون همچین کسی نفس میکشه .پابه پای ما . مثل ما حتی نزدیک ما. فقط میگی کاش زودتر میشناختمش....

7 0
نیما

نیما

سلام بر اقایم وجودم قلبم،خدا را شکر روزی دیگر تمام شد وما یک روز دیگر به ظهور نزدیک شدیم،،الهم عجل لویک الفرج3204

4 0
مصطفی

مصطفی

سلام بربهترین آقای زمان سلام برگل نرگس وسلام به شما که عزیزترین کس شیعیان هستید.مولای من زندگی باهمه کم وکاستیها درحال سپری شدن است.وتنها وجودعزیزشمارا طلب میکندکه به آن جان تازه ای ببخشید.ای بزرگواروای ناجی پس کی این انتظاربه پایان میرسد.من برای ظهورتان لحظه شماری میکنم.امیدوارم عمرم به اندازه ای باشد که یک لحظه صورت نورانی شماروببینم.بخدا من به غیرازشما توی این دنیا کسی روندارم پس بهم کمک کنید.دوستتون دارم.((اللهم صل آل محمدوآل محمد))

5 1
ناشناس

ناشناس

سلام. اگر میل ندارید حرف مرا نمایش دهید عیبی ندارد ولی حرفی در دل دارم که باید بگویم .شما که میفرمودید امام زمان به غیبت رفته چرا نگفتید کجا رفته؟؟ دیگر لازم نیست ... به خودشان زحمت دهند چون خودم فهمیدم .کشف کردم امامی که اینقدر از او لفظ قلم حرف میزدید کجاست وحتی لحظه ای باورمان ندارد تنهاست مثل همیشه اما هیچگاه از روی عادت نیست هیچ روزی از پنهان کردن نامش راضی نبوده واجبار سایه بر سر او افکنده ..وای بر حال ما ....وای به اضطرار امام زمان ما..وای بر دین و دینداری ما...وای از برزخ وسوال وجواب ما .....

5 1
محدثه

محدثه

نمیدونم چی شد که یکهو نصفه شب وقت خواب یک حال عجیبی بهم دست داد یهو حس کردم از اینی که هستم خسته شدم اومدم اینترنت سرچ زدم تا بیشتر بدونم راجع به چیزی که در واقع باید باشم به این مطالب برخوردم،من دختر بی حجابیم ولی سعی میکنم خیلی چیزای دیگرو رعایت کنم،چند دفعه تصمیم گرفتمو خیلیم با حجاب شدم ولی نمیتونم نگه دارم حجابمو نمیدونم باید چیکار کنم امام زمان خودت کمکم کن،سیدمو جدم امام زمانه ولی انگار نه انگار،جدم کمکم کن...

13 0
یک دوست

یک دوست

من خراب و ویرانم وعشق یعنی فقط تو...عشق یعنی چشمان تو......معرفت ومرام تو...ای آقایی که مثل گلهای بهاری خوش طینت هستی ومثل باران بخشنده ای. ای بهترین جلوه ای که خدا از انسان آفریده تو مهربان وصمیمی هستی برای کسی که به تو پناه آورده و امنیت و آرامشی برای کسی که پیمان دوستی را با تو بسته..قلبت به پهنای کهکشان وسعت دارد قلب تو عرش خداست وزیارت تو دل انسان را سرشار از خدا میکند .و حضورت سبز است آنجا که تو هستی حتی رنگ آسمان روشن تر است وقتی تو هستی غم نیست نگرانی نیست سرزنش نیست کینه ها ونفرت نیست واز همه بهتر تو دوستی با توست وقتی تو دوست من باشی سرشار از اعتماد به نفس هستم سرشار از آرامش...

12 1
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است .