نمناک سبک زندگیموفقیت عادات روزانه جالب اندیشمندان
زندگی موفق ، عادات روزانه اندیشمندان
دراین مطلب می خواهیم به هشت مورد از عادات روزانه اندیشمندان که هر روز به آن ها عمل می کند ودر لیست روزانه خود قرار می دهند بپردازیم.
بازدید : 1,762 نفر

آشنایی با 8 عادات روزانه اندیشمندادن

آدم های خلاق چگونه اندیشه های عالی خود را پیدا می کنند؟ روانشناس سازمانی آدام گرنت مشغول بررسی «مبتکر هاست»:کسانی که ایده های جدید را تصور می کنند . کاری می کنند تا آن را دردنیا قرار دهند.
همه خصوصیات رفتاری که به آن ها عمل می کنیم و همچنین اموری که از انجام آن ها دوری می کنیم، نتیجه نهایی نحوه تفکرات کنونی ما را نشان نمی دهند.
 
هر دستاورد بزرگی در تاریخ از یک تفکر استثنایی شکل گرفته است. هر شخصی که تا به حال به بالاترین سطح از حرفه خود دست یافته از تفکرات غیرمعمول ذهنش برای رسیدن به جایگاه مهمی که در آن قرار دارد، بهره مند شده است.

کمتر پیش می آید که فردی بدون رسیدن به سطح بالایی از درک و اندیشه بتواند به اهداف عالی دست پیدا کند. احساسات، روحیات و همچنین میزان رضایت و موفقیت شغلی همگی تحت تاثیر تفکر و رفتار روزمره ما قرار می گیرند.
 
 
 
عادات روزانه اندیشمندان

 تغیر مسیر زندگی با توجه به عادات روزانه اندیشمندان

در صورتی که از وضعیت کنونی زندگی یا حرفه خود راضی نیستید، راه هایی برای رفع این موارد وجود دارد. با تغییر نگرش خود می توانید جایگاه فعلی و عوامل محیطی خود را تا حد زیادی تغییر دهید. مانند رسیدن به هر عادت مهم دیگر، این امکان وجود ندارد که بدون تکرار تمرینات تبدیل به شخصی با تفکرات استثنایی بشوید. در ادامه با ما همراه باشید تا با رفتارهای روزمره اندیشمندان آشنا شوید.

1. تمرکز آن ها بر روی نکات مثبت است

هر روز صبح که از خواب بیدار می شویم، باید تعیین کنیم که قرار است تمرکز فکری ما مثبت باشد یا منفی! متفکران اهمیت تمرکز مستقیم بر مسایل مختلف را به خوبی می دانند. آن ها به طور کامل به درک کاملی از این موضوع رسیده اند که بر میزان انرژی آن ها تاثیرگذار بوده و نحوه عملکرد آن ها را مشخص می کند.
 
شما می توانید تنها با تمرکز بر نکات مثبت مقدار زیادی از نگرانی، استرس و تشویش خود را کاهش دهید. این عادت را در خود شکل دهید که در هر وضعیتی هر چه قدر هم که ناچیز باشد، به خوبی های زندگی نگاه کنید.
عادات روزانه اندیشمندان

اندیشمندان بر روی نکات دید مثبتی دارند

2. آن ها زمانی را برای تنهایی درنظر می گیرند

اندیشمندان می دانند که ما در یک جهان پر سر و صدا و پریشان زندگی می کنیم، از این رو اهمیت تنها بودن در این شرایط را در اولویت قرار می دهند. اگر به زندگی نامه مخترع، ورزشکار یا هر فرد دیگری که آن را الگوی خود در زندگی می دانید، نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که آن ها هم برای تنها بودن برای تامل و تفکر بهتر ارزش قایل می شوند.

3. آن ها یک چشم انداز دراز مدت برای خود دارند

متفکران استثنایی یک چشم انداز روشن از جایی که قرار است در آینده به آن برسند در ذهن خود می پرورانند و برای عملی شدن آن همه احتیاجات و موارد لازم را فراهم می کنند. آن ها به ندرت از موانع گذرای زندگی دلسرد و ناامید می شوند، چرا که این دیدگاه طولانی مدت آن هاست که برایش زندگی می کنند.
 
 
عادات روزانه اندیشمندان

درنظر گرفتن دیدگاه دراز مدت برای آینده

 4. آن ها از یک ذهنیت توسعه یافته برای زندگی روزمره خود بهره مند می شوند

هر روز که زندگی تاز ه ای را شروع می کنند، صبح را با خواندن کتاب های مثبت اندیش یا گوش دادن به پادکست های توانمندسازی سپری می کنند و هنگام رفت و آمد از کتاب های صوتی استفاده می کنند تا با ذهنیت قوی به محل کار خود برسند. اکثر مردم منتظر این هستند که اتفاق مثبتی در طول روز برایشان اتفاق بیفتد تا بتوانند به موضوعات خوب فکر کنند، اما اندیشمندان در هر فرصتی که بدست آورند ذهن خود را به سمت نکات مثبت سوق می دهند.


5. تنها با کسانی در ارتباط هستند که به پیشرفت آن ها کمک می کنند

هیچ چیز مضرتر از این نیست که در اطراف خود به طور مداوم کسانی را ببینید که با تفکرات و انرژی منفی سر و کار دارند. شما عادات و انرژی های اطرافیان خود را اتخاذ می کنید، بنابراین سعی کنید تا در معاشرت های روزانه خود با کسانی گفت وگو کنید که مثبت اندیش هستند.

عادات روزانه اندیشمندان
 
ارتباط اندیشمندان با کسانیست که عامل موفقیت آن ها شود
 
6. آن ها از غذای سالم و تمیز استفاده می کنند

اکثر جوامع امروزی به آنچه که روزانه وارد بدن خود می کنند، بی اعتنا هستند و نمی دانند که این مورد چه نقش مهمی در تفکرشان دارد. آنچه که هر روز می نوشید و می خورید تا حد زیادی بر چگونگی احساس و عملکرد مناسب مغز شما موثر است.

7. به طور منظم زمانی را به ورزش اختصاص می دهند

پیش از این درباره مزیت فعالیت فیزیکی و تاثیر آن بر سطح بهره وری صحبت کرده ایم. تمرینات بدنی باعث بهبود سلامت مغز و افزایش سطح تفکر شما می شوند. علاوه بر این، انجام ورزش منظم باعث ترشح هورمون اندروفین می شود و انرژی مثبت را در پی خواهد داشت.
 
 
عادات روزانه اندیشمندان
 
اندیشمندان بزرگ به طور منظم ورزش می کنند

8. آن ها شکرگزار هستند

زمانی که نگرش قدرشناسانه داشته باشید و نسبت به اتفاقات خوب سپاسگذاری کنید، تفکر و به طور کلی زندگی شما بسیار بهتر می شود. این اصل تا زمانی که به معنای واقعی قدردان نباشید، غیرممکن است و تیره روزی را به همراه خواهد داشت.

موارد بسیاری هستند که متفکران به طور روزانه اقدام به انجام آن ها می کنند تا کیفیت زندگی خود را بالا ببرند، اما 8 موردی که در بالا به آ ن ها اشاره شد تا حد زیادی راه را برای رسیدن به آن هموار می کنند. هنگامی که به اهمیت اندیشه خود پی ببرید و برای ارتقای سطح نگرش خود تلاش کنید، زندگی بهبود یافته ای را در ادامه تجربه خواهید کرد.

عادات روزانه جالب اندیشمندان

عادات روزانه جالب اندیشمندان
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از هفته نامه تجارت فردا/ک.ک
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف