نمناک بهداشت و سلامتتغذیه مردم این کشور عاشق قهوه هستند
قهوه ، نوشیدن قهوه
زندگی در آب و هوای سرد و زمستان های طولانی در کانادا را به راحتی می توان با جایگزین کردن یک فنجان قهوه داغ در صبح زود گذراند.

چرا کانادایی ها بیشتر از سایر مردم جهان قهوه می نوشند؟

قهوه نوشیدنی که خیلی ها آن را به چای و نسکافه ترجیح می دهند، امروز بر اساس آمارهای به دست آمده، حدود 89 درصد از مردم جهان قهوه و چای یا هر دو آنها را مصرف می کنند و حدود 30 درصد از مردم دنیا قهوه را به هر نوشیدنی گرم دیگر ترجیح می دهند.

بر اساس تحقیقات موسسه بازاریابی یورو مانیتور، در سال 2015، کانادا رتبه اول بالاترین سرانه خرید قهوه را در 80 کشور جهان بدست آورد. همچنین سرانه نوشیدن قهوه در کانادا 152 لیتر برای هر فرد است که این آمار نیز کانادا را در جایگاه سوم جهان (پس از هلند و فنلاند) قرار می دهد. این در حالی است که ایتالیا علی رغم تنوع در تهیه قهوه در فهرست یورو مانیتور جایگاهی ندارد.

آنچه باعث شده مردم کانادا تمایل ویژه ای به نوشیدن قهوه داشته باشند، هوای سرد است. مارک استرابل، تحلیلگر یورو مانیتور دراین باره می گوید:بدون شک رابطه مستقیمی بین زندگی در آب و هوای سرد و مصرف نوشیدنی های گرم وجود دارد. زمستان های طولانی در کانادا را به راحتی می توان با جایگزین کردن یک فنجان قهوه داغ در صبح زود گذراند.

قهوه

نوشیدن قهوه درکانادا

به گفته استرابل نوع مواد مصرفی و در دسترس بودن برخی از خوراکی ها می تواند ذائقه مردم یک منطقه را تغییر دهد. قهوه از نوشیدنی هایی است که در هر گوشه از کانادا با سادگی در دسترس قرار دارد. تیم هورتونز، برند معروف قهوه در کانادا است که با 3700 شعبه به صورت شبانه روزی اقدام به سرو قهوه می کند. این روند باعث می شود، مردم کانادا با دسترسی به قهوه آماده، این نوشیدنی را به هر چیز دیگری ترجیح دهند. به علاوه ارزان بودن قهوه در کانادا، آن را به نوشیدنی شماره یک این کشور تبدیل کرده است.

مردم این کشور عاشق قهوه هستند

مردم این کشور عاشق قهوه هستند
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ر
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف